Obrazek

Kilka pytań odnośnie Hatsana 90

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Luteres
Posty: 63
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Kilka pytań odnośnie Hatsana 90

Post autor: Luteres »

Witajcie!

(oczywiście wszędzie, gdzie mówię o tym jak strzelam mam na myśli wiatrówkę rodziców, którą ja użytkuję pod czujnym okiem opiekunów, jeśli jakiś prawnik pyta :lol: )

Trzy miesiące temu (z racji konfiskaty komputera) postanowiłem znaleźć sobie jakieś zajęcie. Telefon do dziadka i nazajutrz w pokoju pięknie prezentowała się chinka "Norconia Germany B3". Byłem wniebowzięty, lecz po pięciu paczkach śrutu postanowiłem uzbierać na coś lepszego. Dużo poczytałem i padło na Hatsana, a że urodziny niebawem to gotówka się zbliżała. Uzbierałem 400 złotych i miałem dylematy co kupić, a tu nagle rzucił mi się w oczy Hatsan (planowałem nowego w lokalnym sklepie za 400zł kupić + wysłać Panu Alchemikowi) za 360zł, co było w moim budżecie idealne. Po krótkiej serii pytań kurier zapukał do mych drzwi i w ten oto sposób wszedłem w wyższy stopień amatorstwa. Troszkę nim już postrzelałem, Ballistol zakupiłem, delikatnie odkręciłem śrubę na kostce lufy, gdyż po dwudziestu strzałach ręki nie czułem (łamanie lufy) i jestem zadowolony. W sobotę byłem w LOKu, gdzie strzelałem z czegoś przypominającego FWB300. W tym sprzęcie spust był bardzo miękki (w porównaniu do mojego Hatsana) i odkryłem co to przeziernik. A więc po tym niekrótkim wykładzie, oto moje pytania:

1. Czy jest możliwość zamontowania dioptera / przeziernika do Hatsana? Chcę to potraktować jako alternatywę dla lunety, gdyż strzelałbym do 20m, a 100zł za przeziernik (którym świetnie się strzela) w porównaniu do 300zł za lunetę (której nie wykorzystywałbym należycie na 20m) jest lepszym wyborem. Trochę znalazłem, że ludzie próbowali montować diopter od CZ200, ale ja chce mieć pewność i nie chcę ryzykować funduszy.

2. Spust w moim Hatsanie jest bardzo twardy (Quattro). Z tego co czytałem za twardość spustu odpowiada śruba za spustem, lecz gdy odkręcę ją delikatnie (2 obroty) nic się nie zmienia, a gdy odkręcę mocniej, to łoże odchodzi od systemu podczas łamania, a znacznej poprawy jakoś nie widzę. Przycinać coś będę w ostateczności.

Domyślam się, że jeszcze o wiele rzeczy będę pytał, liczę na pomoc znawców :)

Pozdrawiam
Adam
Zainteresowany HW40.
Awatar użytkownika
bartos
Posty: 4
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:51
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

Post autor: bartos »

2. Spust w moim Hatsanie jest bardzo twardy (Quattro). Z tego co czytałem za twardość spustu odpowiada śruba za spustem, lecz gdy odkręcę ją delikatnie (2 obroty) nic się nie zmienia, a gdy odkręcę mocniej, to łoże odchodzi od systemu podczas łamania, a znacznej poprawy jakoś nie widzę. Przycinać coś będę w ostateczności.
Nie ta śruba :) Spust reguluje się kluczem dołączonym do zestawu - jak się nie mylę maleńki imbus.

Obrazek

Nie regulujesz tego na pewno śrubokrętem krzyżakowym.
Awatar użytkownika
Luteres
Posty: 63
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Luteres »

A, to dosyć prawdopodobne :D

Widziałem to samo zdjęcie gdzieś wcześniej i było o "czymś za spustem", a że duża śruba jest za spustem.. :)

W takim razie jak wyreguluję to napiszę o odczuciach.

PS. Hatsana używanego dostałem samego z lunetą Weaver D4 więc te imbusy muszę jakoś inaczej załatwić.

[ Dodano: Czw 27 Mar, 2014 17:11 ]
Dzisiaj troszkę pobawiłem się przy spuście. Kręciłem tym czymś za spustem i nic się nie zmienia, potem spróbowałem innymi i poczułem, co to znaczy mieć twardy spust :) Postanowiłem wrócić do początkowych ustawień i teraz nie narzekam.

Odnośnie dioptera od CZ200 nikt nic nie wie? Wielkość szyny pasuje do mojego Hatsana, ale czy będzie taki diopter działał ze zwykłą muszką?

[ Dodano: Czw 24 Kwi, 2014 20:28 ]
Witam ponownie! Tym razem 2 pytania :)

1. W jaki sposób wykonuje się test śruta i jaki powinien być rezultat w alchemizowanym hatsanie? 2/4 śruty, które nie spadły z kostki (poz. stojąca) to dobrze, czy źle?

(Pewnie gdzieś o tym było, ale wybaczcie, ciężko mi szukać mobilnie.)

2. Czy po zdjęciu muszki da się ją ponownie zamontować? Lupa w drodze, ograniczam wydatki i wpadłem na pomysł ucięcia obręczy muszkowej (żeby została sama nakładka na lufie), ale jeśli da się ją ponownie zamontować to nie warto niszczyć.
Zainteresowany HW40.
ODPOWIEDZ