Obrazek

Leapers Golden Image 3-9X32 AO - uszkodzenie

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Leapers Golden Image 3-9X32 AO - uszkodzenie

Post autor: radecek »

Kupowałem jakiś czas temu lunetkę Leapers. Dotarła z pęknięciem soczewki wyściowej od wewnątrz. Pęknięcie było rozmiaru pola o średnicy ok 2mm przy krawędzi soczewki. Luneta odesłana i była następna. Nowa posiedziała na Hatsanku i cóż pojawiło się pęknięcie od wewnątrz o średnicy ok 8mm. Powiem, że ten Hatsan nie tuningowany. Z lunetką wystrzelone może 200 szt. śrutu. Na drugim mocno kopiącym Hatsanie umieściłem SIMMONS 22 Mag 4x32 - wystrzelono z 2000 szt. śrutu - Hatsan się sypie a lunetka OK. Klejone Tasco też przeżyło. Lunetki są posadzone na obleśnym montażu jednoczęściowym made in China z kołkiem stopującym.

Czy ktoś już miał doświadczenia z podobnymi uszkodzeniami w Leapersie ? Chińczycy coś za mocno testują lunety na platformach wibracyjnych, a może wcale !?
Czy to kolejny produkt na Polskę z atrybutami: niska jakość, wysoka cena.
Noozer
Posty: 121
Rejestracja: 19 gru 2006, 14:34
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Noozer »

Leapersy mają gwarancje... Gdzie kupiłeś ? Powinieneś wymieniać i wymieniać aż daliby Ci taką która wytrzyma :D
But Hatsan bez tuningu to rozbrajacz lunet i nie ma sensu posadzenia ŻADNEJ lunety :/
Przynajmniej tak mi sie wydaje :D
Adam... Obrazek w stopce jest za wysoki
Awatar użytkownika
Springfield7.62
Posty: 296
Rejestracja: 12 sie 2006, 9:34
Lokalizacja: Okolice Krosna

Post autor: Springfield7.62 »

zgadzam się z przedmówca.
Chociaż sobie splanuj dobrze końcówki spręzyny i przesmaruj(tanim kosztem : do spręzyny smar samochodowy a do komory olej sprężarkowy(mój patent jeszcze ze starej tawerny :D ).
Spróbuj tez kolbe dociazyc to przecież naprawde wymaga tylko chęci a praktycznie 0 kasy.
Awatar użytkownika
SEBCIO
Posty: 217
Rejestracja: 12 paź 2006, 7:26
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: SEBCIO »

:) witaj,dociążenie łoża to podstawa żebyś pukał z optyki tu mas link jak to zrobić http://hatsan.siecplay.pl/viewtopic.php?t=791 :)
CZ200s+BL 5-15X40 I WIATR W PLECY
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

strzelałem ta lunetą bez tunigu z leapresem i soczewką nic nie było wieć poprostu chyba masz pecha wymień na kolejnego.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
SEBCIO
Posty: 217
Rejestracja: 12 paź 2006, 7:26
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: SEBCIO »

Kornel masz jeszcze tą lupke jak sie u ciebie sprawowała?? :)
CZ200s+BL 5-15X40 I WIATR W PLECY
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Sebek, ja mam taką lunetkę. Wystrzelałem z jej pomocą ok 1.5k śrucin i nie mam powodu żeby na nią narzekać. Tylko że ona nigdy nie siedziała na hatsanie. Kupiłem ją praktycznie razem ze slavką i na niej właśnie siedzi od urodzenia. A slavka kopie dużo delikatniej niż harry.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Narazie beznadzieje się sprawuje ale ciągle staram się ją rozgryźć :)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
SEBCIO
Posty: 217
Rejestracja: 12 paź 2006, 7:26
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: SEBCIO »

No i tego sie obawiam że jak zaloże ją na swojego harego to sie posypie :) jak choinka po trzech królach :D
CZ200s+BL 5-15X40 I WIATR W PLECY
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

2 lata gwarancji może się sypać do 2 lat a potem już bedzie wieczna :P ogólnie mi sie luneta podoba tylko zeby jeszcze celna była :P
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Logan

Post autor: Logan »

No cóż... To w takim razie mamy już 3 przypadki padnięcia lunety z TS...
Ale z drugiej strony trochę się nie dziwię. Jak się nie słucha kolegów, którzy piszą o prawidłowej kolejności modyfikacji i zakupów.

BTW: Kornelu drogi... Wydaje mis ie ze masz problem z błędem paralaksy czyli to samo co ja przechodziłem... W hatsanie niestety baka jest przystosowana do otwartych więc ciężko jest znaleźć stały punkt. Żeby dobrze widzieć musisz unosić policzek pnad bakę przez co tryudniej ustawić sobie odpowiednią pozycję... Spróbuj zrobić sobie wyższą bakę... 2 kawałki materiału zszyte razem a w środku gąbka lub wata. Przywiąż do kolby i podwyższenie baki.
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Post autor: radecek »

Logan pisze:To w takim razie mamy już 3 przypadki padnięcia lunety z TS...
Ale z drugiej strony trochę się nie dziwię. Jak się nie słucha kolegów, którzy piszą o prawidłowej kolejności modyfikacji i zakupów
Może to być defekt technologiczny w ostatniej serii produkcyjnej tym bardziej, że w pierwszym egzemplarzu wystąpiło uszkodzenie soczewki podczas transportu, w drugiej lunecie podczas krótkiego okresu użytkowania w podobnym miejscu. Tasco nie padło a Leapers TS nie wytrzymał. :/
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

i jeszcze jedno jest z ta luneta opisałem to na nowym temacie w optyce zobaczcie i może pomóżcie. :)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
ODPOWIEDZ