Obrazek

Powrót do hobby i wejście w Turka :D

Awatar użytkownika
Muzior
Posty: 32
Rejestracja: 03 paź 2008, 15:11
Lokalizacja: Zgierz

Powrót do hobby i wejście w Turka :D

Post autor: Muzior »

Cześć koledzy! Po kilku latach niebytu strzeleckiego znów ciągnie wilka do lasu. Ponieważ chcę spróbować czegoś nowego, czego jeszcze nie posiadałem wybór padł na Turka :lol: Wcześniejsze moje przygody objęły już BMK19, Quest 1000, Sharp Innova, HW97 i kilka modeli pistoli. Rozważam tym razem któregoś Harnasia i tu pojawia się kilka pytań:

1. Czy nowy pudełkowy 3 gen jest wyraźnie lepszy od starego ? Czy równie dobrze można kupić starszy model i bawić się w usprawnienia ? Chodzi mi o H55. Drewienko jakoś bardziej mi leży niż polimer.

2. Czy strzelając na dłuższe dystanse, powiedzmy pow 40m lepszy będzie klasyczny H55 czy któryś z większych modeli (pow 1...)

3. Czy te nowe "cuda" w harnasiowych pukawkach typu (SAS, Quattro) warte są tych kilku stówek więcej ? Dodam że docelowo jak mi dmuchawka przypasi to chcę zafundować mu full tunning (obcinka, tłumik, gasram i może nawet drewienko)

Nie ukrywam że liczę na Wasze doświadczenie i dobrą radę :)
Były:HW97k, Crosman Quest 1000, Slavia 634+Nikko Stirling 4x40AOE, Hatsan 90 + Stock 3x9x40 i wiele innych
Jest: Hatsan Striker Edge Vortex .177 + Bushnel Sportsman 4-12x40 AO, Snowpeak SP500 :D
Awatar użytkownika
Paweł1992
Posty: 192
Rejestracja: 14 sty 2013, 21:33

Post autor: Paweł1992 »

Witam

Co można Ci pomóc kolego :hm:

Proponuje Kupić ze Sklepu w/w Cekaus już Hatsana po liftingu i tuningu :PP to najlepszy wybór :)
Muzior pisze:Czy te nowe "cuda" w harnasiowych pukawkach typu (SAS, Quattro) warte są tych kilku stówek więcej
Oczywiście że to wszystko jest warte :PP nie myśl o starszych generacjach pudełkowych :PP

W sumie każde pudełko Hatsana od H33 do H99 różni się tylko osadą :PP

Kupisz od chłopaków z Cekausa i pozostanie Ci tylko strzelanie :D
HATSAN 90 STG + DOC 3-9x40 MD
TYTAN GS 750 +ZOS 3-9x40
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Hejka
Jak już Harnaś to 95.
Naprawdę fajny karabinek. Ładniejszy od 55.
SAS to pic, quatro to imitacja Recorda od AA ale działająca :hihi: więc warta.
Jak masz czas i chęci kup pudełko. Jak już cię ciągnie to bierz gotowca od chłopaków z Cekausa lub kupuj stacjonarnie i wysyłaj od razu do Dominika.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Muzior
Posty: 32
Rejestracja: 03 paź 2008, 15:11
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Muzior »

Dzięki za podpowiedzi koledzy. W sumie rozważałem na początek to http://tablica.pl/oferta/hatsan-55-ID1X ... 03c6e;r:;s: jako podstawę do dalszego tunningu ale skoro piszecie że starszych modeli nie warto już brać to dalej uzupełniam świnkę (oczywiście przed żoną :lol: ) i czekam na okazję :hihi:
Były:HW97k, Crosman Quest 1000, Slavia 634+Nikko Stirling 4x40AOE, Hatsan 90 + Stock 3x9x40 i wiele innych
Jest: Hatsan Striker Edge Vortex .177 + Bushnel Sportsman 4-12x40 AO, Snowpeak SP500 :D
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

2 i 3 gen. różnią się tłokiem, jeden jest lżejszy (stary) a drugi cięższy. SAS to jakaś pomyłka a QT? nie wiem, nie widzę różnicy pomiędzy poprzednim spustem a nowym. Nowy jednakże można ustawić bardziej czule, ale czy to dobrze to nie wiem. Miałem kilka samopałów podczas prostowania lufy (3 gen), bo bezpiecznik, jako element wybitnie wkurzająco-przeszkadzający, odłączyłem. Poza tym w QT ciągle odkręcała się śrubka odpowiadająca za czułość i wreszcie ją zakleiłem na amen kropelką.
wituś
Posty: 184
Rejestracja: 06 lut 2012, 22:06
Lokalizacja: Medynia k. Rzeszowa

Post autor: wituś »

Ja tam mam 90'tkę, no i nie narzekam, chociaż z perspektywy czasu jakbym miał kupować teraz turka to właśnie '95 albo '99 - chyba najbardziej udane sprężynówki Hatsana.
Hatsan90 "Alchemik Inside"+ DOC 3-9x40 MD
Awatar użytkownika
Muzior
Posty: 32
Rejestracja: 03 paź 2008, 15:11
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Muzior »

A powiedzcie mi czy wynalazki typu Kral czy Turcar to te same systemy co Hatsan ? jak wypadają jakościowo w porównaniu z Hatsanami ? Sorry za może lamerskie pytania ale przez te lata wypadłem nieco z nowinek rynkowych :hm:
Były:HW97k, Crosman Quest 1000, Slavia 634+Nikko Stirling 4x40AOE, Hatsan 90 + Stock 3x9x40 i wiele innych
Jest: Hatsan Striker Edge Vortex .177 + Bushnel Sportsman 4-12x40 AO, Snowpeak SP500 :D
Awatar użytkownika
Paweł1992
Posty: 192
Rejestracja: 14 sty 2013, 21:33

Post autor: Paweł1992 »

wituś pisze:jakbym miał kupować teraz turka to właśnie '95 albo '99
Witku a jakie to systemowe różnice niż 90tka :?: :hm:

Muzior,

Kolego szukaj okazji z stajni Hatsana szkoda kasy na inne "wynalazki" :PP
HATSAN 90 STG + DOC 3-9x40 MD
TYTAN GS 750 +ZOS 3-9x40
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Krala odpuść - chińszczyzna.
Turcar to tylko inna nazwa Hatsana produkowana dla Militarii.
Bierz oryginalnego Hatsana.
Nie szukaj oszczędności tam gdzie ichnie znajdziesz.
Paweł1992 pisze:Witku a jakie to systemowe różnice niż 90tka :?: :hm:
A chociażby bezpiecznik.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
no_taki
Posty: 85
Rejestracja: 04 sty 2013, 17:21
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: no_taki »

Nie przypalac się i szukać okazji. Swojego Hatsana 200W ( czyli w drewienku ;) ) kupiłem za 700 zł. Sa takie okazje, tylko trzeba szukać, czekać.. i jak pisałem - nie przypalać się ;-)
Ostatnio zmieniony 03 mar 2013, 20:22 przez no_taki, łącznie zmieniany 1 raz.
hatsan 200 Alchemik inside - PP 3-9x42 AO
Awatar użytkownika
Paweł1992
Posty: 192
Rejestracja: 14 sty 2013, 21:33

Post autor: Paweł1992 »

Bierz oryginalnego Hatsana.
Tu kolega ma świętą racje :PP

A bezpiecznik Mi w H90 bardzo dobrze się spisuję i mi odpowiada :)
HATSAN 90 STG + DOC 3-9x40 MD
TYTAN GS 750 +ZOS 3-9x40
Awatar użytkownika
Muzior
Posty: 32
Rejestracja: 03 paź 2008, 15:11
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Muzior »

no_taki pisze:Nie przypalac się i szukać okazji. Swojego Hatsana 200 kupiłem za 700 zł. Sa takie okazje, tylko trzeba szukać, czekać.. i jak pisałem - nie przypalać się ;-)
Czekałem tyle, poczekam jeszcze ;) Dzięki koledzy za rady, poczytałem w międzyczasie że też Kolter ma Harnasie pod nazwą Ranger. W sumie ceny bardzo podobne więc oszczędności żadne i tu macie rację ;) Problem w tym że ten Harnaś który mi się podoba cenowo jest już bardzo zbliżony do Slavii 634 i tu już miałbym poważny dylemat, tym bardziej że Slavka też chodzi za mną od dawna :hm: Widzę że przez lata ceny Hatsanów pudełkowych znacznie wzrosły i prawie dogoniły prawie sporo kiedyś droższe Slavie. Mam nadzieję że wraz z tym wzrostem cen również poszła zwyżka jakości :)
Były:HW97k, Crosman Quest 1000, Slavia 634+Nikko Stirling 4x40AOE, Hatsan 90 + Stock 3x9x40 i wiele innych
Jest: Hatsan Striker Edge Vortex .177 + Bushnel Sportsman 4-12x40 AO, Snowpeak SP500 :D
maslan82
Posty: 14
Rejestracja: 17 lut 2013, 22:32
Lokalizacja: Pławna Górna

Post autor: maslan82 »

Zack napisał:
Turcar to tylko inna nazwa Hatsana produkowana dla Militarii.
Bierz oryginalnego Hatsana.
Nie szukaj oszczędności tam gdzie ichnie znajdziesz.

Zack- co to znaczy oryginalny hatsan?? Masz na myśli że np. Ranger to nie Hatsan, albo Ranger to nie oryginalny hatsan?
"That time will come one day you'll see when we can all be friends" Freddie Mercury
Awatar użytkownika
no_taki
Posty: 85
Rejestracja: 04 sty 2013, 17:21
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: no_taki »

Muzior pisze: Problem w tym że ten Harnaś który mi się podoba cenowo jest już bardzo zbliżony do Slavii 634 i tu już miałbym poważny dylemat, tym bardziej że Slavka też chodzi za mną od dawna :hm: Widzę że przez lata ceny Hatsanów pudełkowych znacznie wzrosły i prawie dogoniły prawie sporo kiedyś droższe Slavie. Mam nadzieję że wraz z tym wzrostem cen również poszła zwyżka jakości :)
Powiem tak ( i liczę, ze mnie nikt nie poćwiartuje na miejscu :D ). Wszystkie firmy mają księgowych, co oszczędności na wszystkim szukają, więc każdy karabinek z takiej półki trzeba "doszlifować", czyli pomysły księgowych przerobić . Spust w Harnasiach jest całkiem przyzwoity, kop owo "doszlifowanie" ucywilizuje, mechanizm tez. Problemem jest lufa :(. Mocno taka sobie. Nie wiem jaka jest w slavii i ile da się wyciagnąć z obu karabinków.
Natomiast wierzac opiniom na forum - Harnaś się rozwija... Słowacy odcinaja kupony od sukcesu sprzed iluś lat :(
hatsan 200 Alchemik inside - PP 3-9x42 AO
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Słowacy odcinaja kupony od sukcesu sprzed iluś lat :(
Zgadza się.. ale nie uwzględnili inflacji i te ich kupony coraz mniej warte.. :hihi:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ODPOWIEDZ