Obrazek

Zerowanie

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

Kolimatorów używa się głównie na pistoletach Co2 i PCP/PCA .. Na sprężynie nie wytrzyma :!: Tzn. wytrzyma taki za 3500 zł :PP ... te taniochy maja tak kiepską mechanikę , że notorycznie co strzał się przestawiają .


A Ty wyzeruj tą optykę bez tego gównianego lasera , którym kancerujesz koronę lufy (o ile wogóle ją masz) . Tu bym upatrywał tego posiewu .... :cisza:
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
studentig
Posty: 22
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:43

Post autor: studentig »

:hm: byc może i racja :) Jutro strzelam!Deszcz nie deszcz,muszę wiedziec ze jest ok.Przywiązałem się do lunetki i mam nadzieję, ze trochę posłuży...-no chyba że się łudzę :maruda: Ale dzięki za podpowiedz tak w ogóle,bo ostatnio miewam głupie pomysły...,nawalili rózności na półki i człowiek się w tym gubi,więc kolimator odpuszczam.Pozdrawiam!

[ Dodano: Sob 13 Lip, 2013 23:05 ]
Panowie sorki, ze zawalam was banalnymi pytaniami ale czy Exact 4.52 w ogóle wepcham do lufy i czy to nie jest coś nadkalibrowego?Chodzi mi o to, ze i tak mam juz problem z upchaniem srutu 4.5 do hatsana, kazdego z osobna muszę niezle paluchem dopychac tak,ze na palcu pojawiają się kółka olimpijskie :D -czy to wada fabryczna frezu w lufie,czy tak powinno byc i jest to standart?

[ Dodano: Sob 13 Lip, 2013 23:13 ]
a cha!Jeszcze drobiazg!Mam fajny srut słowacki i nie wiem czy to także guano,którego nie powinienem uzywac,czy jest oki?Proszę "rzucic czcigodnym okiem"i ocenic w miarę mozliwości i znajomości tego cacka :/

[ Dodano: Sob 13 Lip, 2013 23:14 ]
:hm: nie wiem jak fotkę dokleic więc podrzucam linka http://cekaus.pl/pl/srut-terenowy-ft/68 ... i-ktk.html
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4619
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

O śrutach poczytaj tutaj: http://www.e-tawerna.pl/viewforum.php?f=46
np pierwszy od góry..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
gruby33
Posty: 21
Rejestracja: 14 lip 2013, 21:19

Post autor: gruby33 »

Witam panowie.
Mam mały problem z ustawieniem "lunety". Na początku dodam, że mocowania itp sprawdzałem 3 razy.
Otóż mam coś takiego z tego zestawu http://allegro.pl/show_item.php?item=4212107334 i na razie muszę się zadowolić tym niestety bo kasy brak na coś lepszego obecnie.
Wiec tak. Są pokrętła do regulacji. Na jednym jest UP i strzałka, a na drugim L i strzałka. Zamontowane ją tak że UP jest na górze i L z boku (w tym przypadku z prawej strony) karabinka.
W pionie jest już ustawiona ale w poziomie mam problem. Nawet jak jest juz regulacja skręcone na maksa to zawsze bije pod cel około 10 cm na dystansie 12m. ..
Co ciekawe jak założyłem ja tak, że UP jest po lewo, a L na górze to idzie ja ustawić tyle że UP się reguluje wtedy na boki :)

Co do muszki jest ustawiona. Ale zdziwiony mnie też ze ma spory skok regulacje, a strzela odpowiednio dopiero jak muszkę ustawie na sam dół i podniósł do góry o 10-12 klików. Czy to normalne?

I 3 sprawa. Chodzi o zoom lunety.kiedy jest na zoomie 3 do 4.5 wszystko jest ok. Ale kiedy ustawie zoom 5 lub więcej to krzyż zaczyna znikać. Jest ledwo widoczny I widać jak się rusza na celu w zależności pod jakim kątem mam oko. W zoomie mniejszym z jakiego kąta bym nie patrzył to krzyż zostaje na celu.
www.flashxbox.pl

HATSAN MOD 90 Vortex + PP 3-12X42
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4619
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Ta luneta i jeszcze z tym montażem.. na Hatsanie.. :hm:
Ale zdziwiony mnie też ze ma spory skok regulacje, a strzela odpowiednio dopiero jak muszkę ustawie na sam dół i podniósł do góry o 10-12 klików.
A cieperepecie mocie? :hihi: Fajna stylistyka nie powiem.. znajomy Chińczyk też tak po Polsku nawija.. ;)
A teraz na poważnie.. Daj spokój z tą "lunetą" .. zdejmij to ustrojstwo z karabinka i postrzelaj z otwartych.. możesz nawet do tej "lunety" jak chcesz.. :hihi:
Ps.
"Mocowania" sobie możesz "sprawdzać" i tysiąc razy, a one i tak nie będą trzymały lunety jak trzeba.. to przecież badziew na airsoft jest nie na wiatrówkę.. Ten "montaż" nawet na PCP by lupki nie utrzymał .. :nie:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
gruby33
Posty: 21
Rejestracja: 14 lip 2013, 21:19

Post autor: gruby33 »

Aj słownik w telefonie automatycznie potrafi zmienić słowa. A że mam popekany ekran to mam ograniczony widok :)

Co do regulacji. Czyli z wiatrowka jest wszystko ok? Bo już się bałem o złą lufę która leci do dołu.
www.flashxbox.pl

HATSAN MOD 90 Vortex + PP 3-12X42
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4619
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

gruby33 pisze:Co do regulacji. Czyli z wiatrowka jest wszystko ok? Bo już się bałem o złą lufę która leci do dołu.
Wiesz.. Lufa nie może być wiecznie zadarta, bo by to było niezdrowe.. :hihi:
Czy z wiatrówką jest wszystko OK to Ci nie powiem, ale ten "montaż" razem z lunetą kwalifikują się do wymiany i tyle..
Dopiero potem będzie można coś na temat wiatrówki powiedzieć.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

gruby33 pisze:Wiec tak. Są pokrętła do regulacji. Na jednym jest UP i strzałka, a na drugim L i strzałka. Zamontowane ją tak że UP jest na górze i L z boku (w tym przypadku z prawej strony) karabinka.
W pionie jest już ustawiona ale w poziomie mam problem. Nawet jak jest juz regulacja skręcone na maksa to zawsze bije pod cel około 10 cm na dystansie 12m. ..
Spróbuj wyzerować na 25m.
gruby33 pisze:Co do muszki jest ustawiona. Ale zdziwiony mnie też ze ma spory skok regulacje, a strzela odpowiednio dopiero jak muszkę ustawie na sam dół i podniósł do góry o 10-12 klików. Czy to normalne?
Tego pytania niestety nie rozumiem.
gruby33 pisze:I 3 sprawa. Chodzi o zoom lunety.kiedy jest na zoomie 3 do 4.5 wszystko jest ok. Ale kiedy ustawie zoom 5 lub więcej to krzyż zaczyna znikać. Jest ledwo widoczny I widać jak się rusza na celu w zależności pod jakim kątem mam oko. W zoomie mniejszym z jakiego kąta bym nie patrzył to krzyż zostaje na celu.
To że krzyż przy zwiększaniu powiększenia zaczyna znikać na 12m, świadczy o tym, że paralaksa w lunecie ustawiona jest przypuszczalnie na 50m i luneta przestaje "ostrzyć". A fakt, że się rusza na celu temu dowodzi.
Poruszanie się krzyża na celu to po prostu błąd paralaksy (jest nawet taki temat przyklejony na forum ;) ).
Polecam poczytać.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
gruby33
Posty: 21
Rejestracja: 14 lip 2013, 21:19

Post autor: gruby33 »

Wierzbin pisze:
gruby33 pisze:Co do muszki jest ustawiona. Ale zdziwiony mnie też ze ma spory skok regulacje, a strzela odpowiednio dopiero jak muszkę ustawie na sam dół i podniósł do góry o 10-12 klików. Czy to normalne?
Tego pytania niestety nie rozumiem.
Chodzi o to ze w hatsanie regulacja muszki góra dół ma takie pokrętło z cyframi i za każdym przekreceniem o jeden stopień jest jeden klik.
I teraz na 12 ,15 metrów aby było tam gdzie chce strzelić jest ok juz ja 12 kliku od samego dołu. A cała regulacja gór dół ma około 70 klików. Wiec dziwie się czy to normalne, że też regulacja muszki jest prawie na maksa. Bo w dół mogę muszkę dać tylko o 12 klików, a w górę aż 60 klików. Także regulacje śrut w dół mam sporą, za to w górę bardzo małą.
www.flashxbox.pl

HATSAN MOD 90 Vortex + PP 3-12X42
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Może masz zbananowaną lufę?
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6429
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Może więcej teorii KLIKNIJ !
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4619
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

gruby33 pisze:[...] Także regulacje śrut w dół mam sporą, za to w górę bardzo małą.
No, i bardzo dobrze.. :)
Rzadko kiedy zerujesz muszkę na mniej niż 10m więc regulacji w dół Ci starczy aż nad to.. a podnoszenie muszki w górę potrzebne jest, gdy chcesz wyzerować np na 50m.. :)
i dlatego masz więcej klików w górę.
Jest jak najbardziej OK.
Poza tym.. i tak za niedługo wywalisz tą muszkę.. więc po co Ci się nad tym ścierać.. ? :D
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
gruby33
Posty: 21
Rejestracja: 14 lip 2013, 21:19

Post autor: gruby33 »

Uczę się dopiero wybaczcie mi :)

Czyli śrut z wiatrówki też leci taką parabolą, najpierw na kilkudziesięciu metrach im dalej tym nabiera wysokości i dopiero potem opada?

Jeśli tak to dla mnie by się zgadzało i rozwiało moje wątpliwości co do ustawień.
www.flashxbox.pl

HATSAN MOD 90 Vortex + PP 3-12X42
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 737
Rejestracja: 24 sty 2008, 13:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

gruby33 pisze:Uczę się dopiero wybaczcie mi
Możesz mi wierzyć nikt się nie gniewa :) Każdy kiedyś zaczynał.
gruby33 pisze:Czyli śrut z wiatrówki też leci taką parabolą, najpierw na kilkudziesięciu metrach im dalej tym nabiera wysokości i dopiero potem opada?
Dokładnie tak.
"kto nie szanuje własnej armii,będzie musiał szanowac obcą"
HFT Beaver
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Przy założeniu 16J na wylocie śrut będzie się wznosił do ok 22-24m i później zacznie spadać.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ