Obrazek

Zerowanie

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

dobrze mówi.
hatsan jest, naprawdę fajny karabinek, ale trochę śrutów trzeba nim wypluć (ja załapałem po +- 5 pudełkach) jak z niego strzelać.
wyczuć spust!-naciskając (praktyka!) będziesz czuł moment w którym nastąpi strzał.
wykombinuj najlepszy chwyt całego karabinka, nie sztywny!-przekonałem się, że wystarczy delikatnie w innym miejscu "przytulić" się do baki i kicha-walisz po brzegach tarczy.
dlatego jest tyle złych opini o hatsanie -dla początkujących, bo zanim się nauczysz strzelać (a trochę to trwa) możesz stracić zapał (nie próbuj lol ).
no i ważne-tuning (!)
u siebie na podwórku mam odmierzoną dokładnie odległość 37 m i na samym początku miałem duże trudności trafić wiadro :oops:
teraz na 10 przynajmniej 8 razy trafiam i ROZBIJAM W PYŁ buteleczkę po małym soczku (ćwiarteczka-małpka jak kto woli :> ) i tu jest cała radość z HATSANA, że na prawie 40 metrach rozwala na kawałeczki grube szkło, a nie robi rykoszetów.
nawet jak trafię centralnie (ostry śrut) potrafi przelecieć na wylot -wybijając dwa otwory.
PAMIĘTAJ STRZELANIE ĆWICZY KONCENTRACJĘ I CIERPLIWOŚĆ-A HATSAN W SZCZEGÓLNOŚĆ- bo to dodry sprzęt :-)
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
Khazgul
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2006, 6:11
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Khazgul »

Witam.
Jestem tu nowy, ale forum przeglądam od jakiegoś czasu. Niedawno zakupiłem Hatsana 70s i mam pytanie co do ustawienia przyrządów otwartych, gdyż żeby trafiać w tarcze 14x14 z 15 metrów musze mieć szczerbinkę przesuniętą sporo od środka w lewo.
Czy to jest normalne czy ja mam ostrą wadę wzroku, a dodam że badania okulistyczne na przyjęcie do huty wykazały wzrok ponad przeciętny.

Pozdrawiam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Jeżeli Ci to przeszkadza to sprawdź czy muszka siedzi prosto. Możliwe, że gdzieś nią zahaczyłeś i i obkręciła się trochę w lewo. Kiedyś strzelałem z pożyczonego Hatsana 35 i miał to samo. Wystarczyło naprostować muszkę i szczerbinka powędrowała na sam środeczek 8-)
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Czyli znosi Ci na prawo. Miałem to samo :-) W zasadzie mam do dzisiaj ale raczej strzelam z lunety. Jak możesz to zrób zdjęcie jak bardzo masz przesuniętą szczerbinkę.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Yavol
Posty: 55
Rejestracja: 30 kwie 2006, 19:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Yavol »

a mi się zdaje że to wina złego chwytu bo mi też pluje bardziej na prawo:)
H70 + Hoganowy zestawik
Borys660
Posty: 19
Rejestracja: 18 maja 2006, 17:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Borys660 »

Możliwe też jest że muszka jest osadzona krzywo. Ja kupiłem Hatsana i fabrycznie miał osadzoną muszkę o jeden ząbek w lewo
Descartes
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2006, 10:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Descartes »

Czesc

jestem swiezo upieczonym posiadaczem optyki 3x9 x 40

mam bardzo wazne pytania w sprawie jej zerowania

jeszcze jej nie prubowalem zerowac na wiekszym dystansie jedynie na 5 m
i nieco niepokoi mnie fakt ze skonczyly mi sie klikniecia w gure a jeszcze brakuje okolo 6 cm

czy jak bede zerowal na 15 metrach to to az tyle zmieni ?
czy fakt iz mam wysoki montaz tez na to wplywa ?
i co zrobic by bylo cacy :)

czekam na odpowiedz i pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Descartes pisze:Czesc

jestem swiezo upieczonym posiadaczem optyki 3x9 x 40

mam bardzo wazne pytania w sprawie jej zerowania

jeszcze jej nie prubowalem zerowac na wiekszym dystansie jedynie na 5 m
i nieco niepokoi mnie fakt ze skonczyly mi sie klikniecia w gure a jeszcze brakuje okolo 6 cm

czy jak bede zerowal na 15 metrach to to az tyle zmieni ?
czy fakt iz mam wysoki montaz tez na to wplywa ?
i co zrobic by bylo cacy :)

czekam na odpowiedz i pozdrawiam
Nie wiem ttego napewno ale logicznie myśląc to możliwe, że masz za wysoki montaż, możliwe też, że masz skrzywioną lufę ku dołowi, to wynika z tego że na tak krótkim dystansie zabrakło Ci regulacji, czy z otwarych szczerbinkę też musisz mocno podnosić na takim dystansie :?: jeśli tak to masz krzywą lufę, tzn. skierowaną w dół.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Spróbuj ustawić zero na większym dystansie (conajmniej 10 m). Wtedy będzie łatwiej stwierdzić co i jak... :okok:
Descartes
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2006, 10:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Descartes »

wiec tak

ze szczebinki to bez najmniejszych problemuw walilem w 1 groszuwki z 7m
i celowalem konkretnie w nia wiec teoria krzywej lufy wyklucza sie w tym momecie

co do regulacji na wiekszym dystansie jutro na dzialeczke jade to powalcze z tym ustrojstwem i zdam wam wtedy relacje co i jak :)
Awatar użytkownika
Cyberstrzelec
Posty: 89
Rejestracja: 05 cze 2006, 22:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cyberstrzelec »

Osobiście strzelałem ze sprzętu Descartesa i poświadczam, że sprzęt jest bez zarzutu. Jak coś wiecie, pomóżcie koledze. Zobaczymy, jak będzie po strzelaniu na dalsze odległości... :mysli:
H-55 TG (tuning) + Leapers 3-9x40 Mil Dot
Beretta Px4 Storm
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Jak wszystko ok to możesz też podłożyć np. jakiś kawałek gumy z detki wycięty pod lupe na montażu :]
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

przy krzywej lufie ku dołowi z otwartych będziesz strzelał poprawnie bo przyżady są zamocowane właśnie na lufie. Wada będzie odczuwalna dopiero przy strzelaniu z lunetki która jest zamocowana na cylindrze, weź kartke A4, narysuj kropkę i prubuj ustawić ja na 15-20m.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Maniek pisze:Jak wszystko ok to możesz też podłożyć np. jakiś kawałek gumy z detki wycięty pod lupe na montażu :]
Trochę chyba przesadziłeś Maniek z tym kawałkiem gumy... To zdecydownie za dużo. Zagniecie się tubus na obejmach montażu. Kładzie się kliszę fotograficzną, max 2-3 warstwy (a to i tak jest sporo), a nie grubą dentkową gumę.

@Descartes
Jeśli taki rozjazd będziesz miał na większych dystansach (10 - 20m) to prawdopodobnie uszkodzona jest luneta - a przynajmniej jej regulacja.
Na dystansie 6m trudno cokolwiek rokować.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
thmc88
Posty: 17
Rejestracja: 09 lip 2006, 18:57
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: thmc88 »

a czy jest normalne że ja musze strzelac z szczerbinki podniesionej ( o 1,5 pkt...) i celowac w środek , a mój ojciec, szwagier (obaj noszą okulary) muszą na niej celowac pod czarne pole . tj .na 5pkt..

odleglosc 17 - 20 metrów
Hatsan 55STG + śrut Gamo.....

ja jak sie skupie to potrafie na tym czymś strzelac na średnice 2cm ... a oni rozrzut mocny

może jakaś rada ? :d albo to wina śrutu ..ktory lata jak chce
Hatsan55 + Point Precision 3-12x42
ODPOWIEDZ