Obrazek

Czy ktoś kiedyś strzelał z tego .....

Spam, Archiwum Forum.
mador1
Posty: 26
Rejestracja: 06 lis 2006, 21:59
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Czy ktoś kiedyś strzelał z tego .....

Post autor: mador1 »

Witam ...wiem że to forum o Hatsanach ale mam takie pytanie :Czy ktoś może kiedyś strzelał z tego
http://www.allegro.pl/item146488549_pis ... _cena.html

chciałbym coś takiego mieć tylko nie wiem czy akurat ten wybór jest dobry.Może ktoś z Was ma tego Waltera i podzieli się ze mną opinią na jego temat.A może polecicie coś innego ?
Mador 1....Hatsan 60 kal.5,5mm...mocny i celny ;-)
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Z tego co sie orientuje to zwykly puszkobijca i zzeracz CO2. Do rekraacji sie nadaje, ale do strzelania do tarczy raczej nie :) sam myslalem nad czyms takim, a konkretnie nad beretka 92FS badz Coltem.
Bezbronny
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

strzelałem kiedyś z Colta nie pamiętam modelu, ma go mój kolega po karabinku, niestety dla mnie to zabawka nie warta swojej ceny :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Ja wlasnie rozmyslam nad zakupem pistoletu na CO2 badz ASG na green gaz. Niestety to drogie zabawki wiec narazie tylko rozmyslam ;)
Bezbronny
mador1
Posty: 26
Rejestracja: 06 lis 2006, 21:59
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: mador1 »

Rozmawiałem kilka dni temu ze sprzedawcą w sklepie Łowca w krakowie n/t CP99 i ten twierdził że właśnie ta splówka nadaje się bardziej do strzelania do tarczy niż takie pistolety na kulki.(mniejszy rozżót i większa powtarzalnośc trafień) Sam osobiście nie przepadam za tarczą jako celem ,wolę kapsle od butelek,baterie paluszki a nawet kolorowe zatyczki od starych pisaków.
Mateusz czemu piszesz że jest zżeraczem CO2 ? Wiesz coś o tym aby nmiał nadmierny apetyt na gaz ? Sprzedawca twierdził że 50-60 strzałów (równych jeśli chodzi o siłę) powinienem z niego pstryknąć.
Może ktoś wie jak z trwałością w tego typu sprzęcie bo przecież to bądź co bądź w 75 procentach plaskik ?!?!
Pytam o te sprawy na forum bo opinia sprzedawcy nie zawsze jest obiektywna.W końcu może zachwalać ...byle tylko sprzedać... no nie ?!?
Mador 1....Hatsan 60 kal.5,5mm...mocny i celny ;-)
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Mador piszac zzeracz CO2 chodzilo mi o to, ze kapsuly to dosyc drogi wydatek. A conajmniej 3 na 1 strzelanku oproznisz. O to mi chodzilo, ze korzysta z CO2 i przez to jest dosyc drogi w eksploatacji. Nie mialem nic zlego na mysli, ze gaz ucieka albo jest gazozerny :/
Bezbronny
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Do kitu jest ten walther nazwa nie odzwierciedla jakości. Moc ma taką że widać jak kulka leci i opada na 30 m o prawie metr i nawet butelki nie zbije. wykonany z kiebskich materiałów po pewnym czasie naboje wybuchają, śruby się śceirają a zamek przestaje cofać. Szkoda pieniędzy.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Jeśli chcesz pistolet naprawdę celny i nie koniecznie na CO2 to zdecydowanie polecam HW40.
To pistolet PCA, jednostrzałowy i na 20m możesz strzelać do spinera 40mm i powtarzalnie trafiać.
Link masz tutaj:
http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis& ... 907b87f9dc
Lepszego w tej cenie nie znam.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Funky_Koval
Posty: 132
Rejestracja: 14 cze 2006, 9:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Funky_Koval »

To jeszcze ja. Mam pewne doswiadczenie z pistoletami walthera CO2, a konkretnie PPKs, CP99 sport (Logana - zamienilismy sie na zabawki by je wyprobowac) Oto krotkie zestawienie z uwagami praktycznymi:
PPKS:
amunicja - kulki, magazynek - 15, BlowBack
Jest to pistolet sluzacy rekreacji, szybkiego strzelania do puszek lub intuicyjnego strzelania do losowych celow. Do strzelania tarczowego nie nadaje sie wcale gdyz niesposob sprawic by kulka 2 razy trafila to samo miejsce tarczy. Wykonanie jest bardzo dobre, calosc (poza okladzinami) zrobiona jest z jakiegos stopu ktory jest dosc wytrzymaly mechanicznie i ladnie sie prezentuje.
Zalety: duza szybkostrzelnosc, BlowBack, miekki spust, estetyka wykonania, z wystrzeleniem ostatniej kulki kopula pozostaje w pozycji tylniej do czasu zmiany magazynka i przeladowania.
Wady: mala celnosc, filigranowy magazynek ktory latwo zlamac, sruba dociskajaca kapsule CO2
CP99 (sport rozni sie od "zwyklego" brakiem systemu Single Action co sprawia, ze jego spust jest tragiczny - reszta taka sama)
amunicja - diablo, magazynek -8.
Kompromis szybkosc - celnosc: jak zwykle nikogo nie zadowala - ani fanow celnosci ani predkosci.
Tak samo jak PPK lecz celniejszy i mniej szybkostrzelny. Mozna dokonac wstepnego napiecia co skraca droge spustu. Bez wstepnego napiecia (Double Action) nacisniecie spustu wymaga sporej sily co wplywa ujemnie na celnosc. Bardzo szybko nastepuje za to wymiana magazynka. Metalowy wianuszek jest dosc wytrzymaly w przeciwienstwie do magazynka PPK. Fajnym rozwiazaniem jest magazynek na kapsule CO2 ktory mozna wyciagnac bez straty gazu. Calosc (z wyjatkiem szkieletu) wykonana z polimerow jest srednio wykonczona.
Zalety: Spora celnosc, szybka zmiana magazynkow, oddzielny magazynek na CO2, (mozliwosc zrzucenia kurka bez oddania strzalu i tryb DA i SA tylko w wersji CP99).
Wady: tragiczny spust w trybie DA, kiepskie wykonanie polimerow, miazdzenie srutu miedzy bebenkiem gdy CO2 sie wyczerpuje na tyle ze nie moze wypchnac srutu, o tym, ze nie ma srutu w magazynku dowiadujemy sie tylko ze zmiany odglosu wystrzalu (na pusto).

Wnioski:
do szybkiego strzelania rekreacyjnego (niekoniecznie celnego) mozesz kupic PPK, Makarowa (duzo lepszy i tworzony w tej samej fabryce co oryginal), ewentualnie CP99 compact ktory jest niejako hybryda PPK i CP99.

do celnego, w miare szybkiego strzelania CP88 kompensator to jedyny wybor jesli chcesz CO2 i zadowalajaca celnosc. ma wade - jest drogi.

do celnego strzelania nawet na wieksze odleglosci bez kompromisow na rzecz szybkostrzelnosci to tylko jednostrzalowy HW-40 - tez dosc drogi.
Strzelam do puszek po piwie hem... bezalkoholowym;)
Green_thunder
Posty: 104
Rejestracja: 22 lis 2006, 1:15
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: Green_thunder »

Cześć Mador
Miałem Makarowa (BBs) oraz S&W (rewolwer) 686 (diabolo).Oba CO2. Prawdziwa moc to
40 pewnych strzałów. Zimą trzeba ogrzewać. Z przjemnością zrezygnowałem z tych jed-
nostek na korzyść Colta CP oraz jednostrzałoego Hatsana, choć uwielbiam broń z maga-
zynkiem.
:)
BSA R-10
Awatar użytkownika
plochyr
Posty: 20
Rejestracja: 15 paź 2006, 0:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: plochyr »

Mador
Mam go już od ponad roku. Przed zakupem testowałem Beretę i Compacta na BB.
Bereta za ciężka, compact lepiej leżał w mojej dłoni ale przez BlowBlack, z celnoscia było gorzej niz u pozostałych. Wybrałem i nie narzekam.
Idealnej celnosci nie można mu zarzucić i z opadem śrutu sie zgadzam. Nie zdażyły mi sie przypadłości o których pisze Kornel. Zdecydowanie do rekreacji. 150 m/s (dane fabryczne) butelki nie rozwali. Puszki za to tłucze idealnie a że to pistol, to nie rzuca sie w oczy jak go niesiesz. Oczywiscie to moje subiektywne odczucie.
pozdrawiałki
plochyr
HW95/BT3-9x40
misia na półkę, pociąg do szafki i sprzątnięte już zabawki
Darheus
Posty: 23
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Ścinawa

Post autor: Darheus »

Witajcie Osobiście polecam crosmana 1710 zaskakująco celny magazynek na 8 śrutów co2 starcza na sensowne wystrzelanie 7 magazynków faktem jest że to droga impreza dlatego dozbroiłem sie w harego 55 :D jakośc wykonania dośc dobra (zawsze może byc lepiej)Ma jedną zasadniczą wade nie można zostawiac w nim GAZU bo siadają zaworki Wiem rok temu siadły i znowu czeka mnie wysyłka do Wawy na szczęście koszt naprawy to jakieś 40zł Ogulnie do strzelania do tarczy na 10-15m jak dla mnie rewelka :spoko:
hary55GL,4x20Norkonia i Crossman1710 http://s12.bitefight.pl/c.php?uid=436240
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Witajcie Osobiście polecam crosmana 1710 zaskakująco celny magazynek
często tym magazynkiem rzucasz? :> :P
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Darheus
Posty: 23
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Ścinawa

Post autor: Darheus »

Fakt coś mi przcinek zjadło gratuluje poczucia chumoru :lol:
hary55GL,4x20Norkonia i Crossman1710 http://s12.bitefight.pl/c.php?uid=436240
Awatar użytkownika
Madrian
Posty: 115
Rejestracja: 08 maja 2006, 9:09
Lokalizacja: Gród Warsa i Sawy

Post autor: Madrian »

Darheus pisze:Fakt coś mi przcinek zjadło gratuluje poczucia chumoru :lol:
:> :zalamka:
H-55 TG + AGS 4x32; IŻ-38; CPS.
Jeśli rodzice coś ci tłumaczą i nie trafia do głowy, to pamiętaj że potem obcy ludzie wtłoczą ci to przez d... tylko boleć będzie 5 razy mocniej.
Zablokowany