Obrazek

Pierwszy karabinek dla juniora.

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

hiszpan63 pisze:..Jestem Piotrze jak wiesz , tej samej postury :D ... i mój "anglik" ciąży sobie na 13,2 funta ... :hihi:
Ło jeżu na deskorolce :zdziwko: I jak Ty to tałatajstwo dźwigasz...? :lol:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
skrzat
Posty: 490
Rejestracja: 10 wrz 2009, 20:52
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: skrzat »

M19
Rozmowa z nikiem, to jak z cieniem lub bootem. Nie podałeś imienia i nie wiadomo ile masz lat. Wyprostuj te fakty w profilu, a z pewnością będzie przyjemniej rozmawiać z Tobą użytkownikom forum. ;)
Juniorowi trzeba w miarę lekki i nie koniecznie krótki karabinek. :hm: Ten Hatsan, do którego link podesłał Ci Cortez będzie akurat.
Coś, by trafiać.

SKRZAT made - modyfikacje wiatrówek (systemy, spusty, osady, baki, stopki ...)
Awatar użytkownika
wolf116
Posty: 764
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:21
Lokalizacja: Heppenheim

Post autor: wolf116 »

M19 pisze:No dobra, najwyżej się będziecie śmiać, że takiego młodego człowieka do strzelectwa ciągnie. ;)


lat 14
178 cm wzrostu
52 kg masy
Młodego i śmiać ,a z czego ????

Mój mały ma 4 latka , a jak widzi karabinek to go trzęsie i nie da mi postrzelać , ostatnio wytłukł mi ze 100 peletek , więc raczej wiek nie gra roli :D
ROZBROJONY
M19
Posty: 28
Rejestracja: 28 paź 2012, 11:17
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: M19 »

Niestety, ale daty urodzenia nie mogę podać w profilu, bo wg. skryptu nie mieści się w normie. :PP

Więc wiek jednak gra jakąś rolę. :PP

A wg. mojego wzrostu i innych cech, które podałem, to H90 będzie dla mnie ok ? Na turka w drewnie nie mam kasy... :nie:


W piątek idę na strzelnice u mnie w mieście i może nie będzie zamknięta i się czegoś dowiem... :D

Aha ! Koleś od tego Hatsana z iwebu nie zejdzie poniżej 450, więc definitywnie odpada, bo luneta mi na razie do szczęścia nie potrzebna i wolę nowego H90 z allegro za ~360 z przesyłką.
Awatar użytkownika
skrzat
Posty: 490
Rejestracja: 10 wrz 2009, 20:52
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: skrzat »

Ale przedstawić się byś mógł. ;)
Hatsan 90 jak najbardziej będzie Ci pasował. Licz się jednak z tym, że nowy trzeba rozebrać, oczyścić i nasmarować (przynajmniej tyle na początek), byś mógł w miarę przyjemnie i w miarę celnie strzelać. Co do strzelania z Hatsanowskich otwartych przyrządów celowniczych, to może się okazać, że nawet ich nie wyregulujesz. Może ten gość sprzeda Ci bez lunetki tego H55, pytałeś? Może coś zostanie Ci z budżetu na mniejszą lunetkę na początek.
Coś, by trafiać.

SKRZAT made - modyfikacje wiatrówek (systemy, spusty, osady, baki, stopki ...)
M19
Posty: 28
Rejestracja: 28 paź 2012, 11:17
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: M19 »

Ah. O najważniejszym zapomniałem. :lol:


Michał mam na imię i obchodzę imieniny 28.09 jakby ktoś chciał wiedzieć. :king:

Ten koleś od H55 jest zupełnie nowy i chce sprzedać wszystko za jednym razem, ale się troszkę przeliczył chyba...

A jakby na allegro wyrwać nówkę H90 i podrzucić znawcy od strzeladeł (Cekaus z tego co wiem, to w W-wie, a coś/ktoś w Wielkopolsce ?) do zrobienia ew. korony lufy albo coś w tym rodzaju ?

Lunety na początek w ogóle nie chcę, bo wolę sprawdzić swoje siły używając otwartych przyrządów.

Zresztą, jaka jest najtańsza, nowa, sensowna luneta wraz z montażem do turka ?
Awatar użytkownika
wolf116
Posty: 764
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:21
Lokalizacja: Heppenheim

Post autor: wolf116 »

Kolego M19 nie bądź złośliwy , imieniny sobie daruj ;)
ROZBROJONY
M19
Posty: 28
Rejestracja: 28 paź 2012, 11:17
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: M19 »

Nie miałem na celu być złośliwym i przepraszam jeśli ktoś to tak odebrał. ;)


A propos - http://allegro.pl/hatsan-90-stg-4-5mm-q ... 74386.html warto by wziąć ? Śruty się mogą do czegoś przydać, "noże" na prezent dla kogoś tam sobie będą, luneta to nie wiem do czego, baterie jako zapasowe do pilota od TV, a pokrowiec się przyda, tylko nie wiem czy ma on może kieszeń na śrut itd.

Generalnie, chyba warto brać ?
Awatar użytkownika
wolf116
Posty: 764
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:21
Lokalizacja: Heppenheim

Post autor: wolf116 »

Ja nie wiem po co ty zakładałeś ten temat , jak i tak nie bierzesz pod uwagę wskazówek kolegów którzy jakby to ująć :hm: "zęby pozjadali na takich tematach" . nie bądź pazerny na cenę i daj spokój z tym alledrogo , to tak moja rada , co będziesz żałował swojej decyzji.

Ja bym kupił jakąś używkę HW30 , SMK Super Grande Model 15 Junior , H55 ale napewno nie z allegro :lol:

aaa a ten śrut i te lotki to niech sobie w du.... yyyy w buty wsadzą taki gratis

Miłej nocy :cisza:

EDIT

pozagladaj na ceny u pepików czasem mają fajne promocje KLIK
ROZBROJONY
M19
Posty: 28
Rejestracja: 28 paź 2012, 11:17
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: M19 »

Dobra.


Albo teraz kupuję H90 na allegro, albo w 2013 dopiero Slavię 630/631 za ~550 zł.

Więc ?
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Mamy podjąć decyzję za Ciebie? :zdziwko: Idzie zima - odśnież komuś parę posesji i stówka wpadnie. :hm:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
skrzat
Posty: 490
Rejestracja: 10 wrz 2009, 20:52
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: skrzat »

To się wstrzymaj. Pomogę Ci szukać czegoś fajnego i dam znać na PW jak coś trafię. Ile max z wysyłką jesteś w stanie dać?
Coś, by trafiać.

SKRZAT made - modyfikacje wiatrówek (systemy, spusty, osady, baki, stopki ...)
M19
Posty: 28
Rejestracja: 28 paź 2012, 11:17
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: M19 »

Na tą chwilę mogę wydać max. 430 zł.

Nie wiem jak to będzie w Q1 2013, ale powinno być ok. 550.

Mam jeszcze jedno pytanie, na które oczekuję jednoznacznej odpowiedzi (z 3 osoby odpowiadające by się przydały ;)) :

Oba karabinki prosto z pudełka, który lepszy : Crosman-Remington Vantage czy Hatsan 90 STG ?

Chodzi mi o ogólną ocenę.
Awatar użytkownika
wolf116
Posty: 764
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:21
Lokalizacja: Heppenheim

Post autor: wolf116 »

Harnaś ;)
ROZBROJONY
Awatar użytkownika
Majecha76
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 849
Rejestracja: 16 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Grajdoł/Żikago

Post autor: Majecha76 »

Hatsan :)
FEG
TX200 HC Alchemik + mDOT
Walther Dominator + Big Nikko
Zablokowany