Obrazek

Nie mogę złapać zera

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Soovek do tego obiektywu kup montaz niski
Bezbronny
Soovek
Posty: 55
Rejestracja: 27 lis 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Soovek »

A te linki z alegro co podałem to nie są niskie ???
Jak rozpoznać montaż niski???
Czy wszystkie NOWE lunety są ustawione na lewy dół - nie są wogółe nastawione ???
Prosże o odpowiedź jestem początkujący. Od dwóch dni czytam forum - żeby admini mi nie mówili że nic nie szukałem.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Montaż średni jest odpowiedni do większości lunet.
Do Hatsana najlepszy będzie jednoczęściowy.
Tu jest taki ,jak proponowałem (oczywiście niekoniecznie od tego sprzedawcy):
http://www.allegro.pl/item147778154_jed ... 11mm_.html
Pozdrawiam.
Robert
P.S. Ja nic o tym nie słyszałem ,aby lunety miały wstępne ustawienia ,ale być może ,że producent ustawia tak regulację aby zmniejszyć napięcie sprężyny ustalającej w przypadku lunet z regulowaną optyką ,a nie samym krzyżem. Dla jasności jeżeli jeszcze tego nie wiesz regulacja krzyża odbywa się w dwojaki sposób. Po przez regulację samym krzyżem lub krzyż jest stały ,a regulowana jest wewnętrzna część optyki w lunetce.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2006, 13:09 przez Koval, łącznie zmieniany 1 raz.
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Soovek
Posty: 55
Rejestracja: 27 lis 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Soovek »

To ja już nic nie rozumiem jedni piszą żeby kupić niski drudzy że średni.
Dzwoniłem do gościa od tego montażu:
http://www.allegro.pl/item145826192_mon ... _wawa.html
Jest albo niski albo średni. Dobre to czy kupić innej firmy??? Brać niski czy średni tylko konkretnie proszę. Nie stać mnie na błędy jestem studentem !!!
Awatar użytkownika
parashut
Posty: 240
Rejestracja: 26 cze 2006, 1:26
Lokalizacja: z niedaleka

Post autor: parashut »

Ogólnie jest tak że montaże niskie na lunetki do 32, srednie 45, wysokie 56, im nizszy montaż tym oś optyczna bliżej osi lufy.
Hatsan 90s (tuning) + Belomo 6x42 MD
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Nie tego montażu nie polecałbym
http://www.allegro.pl/item145826192_mon ... _wawa.html
istnieje możliwość ,że będzie nie osiowy. Przynajmniej ja kupiłem od tego sprzedawcy montaż dwuczęściowy średni i był wyjątkowo nie osiowy chociaż wykonany z dobrych materiałów.
Tak jak pisałem średni (najbardziej uniwersalny) i przynajmniej delta optical.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Soovek
Posty: 55
Rejestracja: 27 lis 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Soovek »

A stąd co wybrać ???
http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopp ... 66de59ea99
Tak jak polecacie delta tylko który ???
AG-25M412 będzie dobry ???
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Tak AG-25M412 to przyzwoity montaż i będzie dobry ,ale nie w tej cenie co w sklepie delty 50zł + przesyłka 20zł to dużo ,patrz za tym montażem na allegro wyjdzie taniej.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Soovek
Posty: 55
Rejestracja: 27 lis 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Soovek »

42 zł w sklepie kosztuje jestem z Wawy więc odbiór osobisty
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Montaż delty jest dobry, miałem taki tylko wysoki trzymał jak przyspawany. Na allegro wyjdzie taniej tylko porozmawiaj ze sprzedawcą. Te montaże od zawsze były po 35zł i cena na stronie którą podał kolega na górze nadal jest 35zł a w "świątecznej promocji" 38zł ;). W tej chwili mam taki http://www.allegro.pl/item145825647_mon ... szawa.html

i też trzyma jak skała. Tani a dobry. Polecili mi go koledzy z forum i się nie zawiodłem. Co do wysokości montażu musisz sam podjąć decyzję. Ja zawsze miałem wysoki i tak mi jest wygodnie pomimo tego że mam lunetę 3x9x32. A moim zdaniem jest to bezpieczniejsza opcja bo tak naprawdę nie wiesz na jakiej lunecie skończysz. dodatkowo montaż którego w tej chwili używam pasuje zarówno na szynę 11mm (większość karabinków) jak i na szynę 13mm(slavia). Wiem, wiem "Hatsan jest rewelka i nigdy go nie zamienię na nic innego" :) Też tak mówiłem ale na wszelki wypadek masz możliwość się "zabezpieczyć" (fajnie to brzmi :) )na wypadek wymiany lunety czy dmuchawki że o cenie nie wspomnę. Ale decyzja i tak należy do Ciebie. Delty są naprawde dobre i jeżeli będziesz kupował to bierz na alledrogo. Zaoszczędzisz na paczkę dobrego śrutu, a że żaczek jesteś to każda złotówka się liczy nie prawdaż ? ;) Pozdrawiam
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Jeśli, jak piszesz regulacja w lunecie działa, montaż prosty, to podłóż kliszę. Musi, co lufa i cylinder nie są równolegle.

[ Dodano: 2006-12-11, 21:21 ]
A jeśli tak jest jak piszę, to możesz jeszcze dużo montaży kupić i dalej będzie tak samo źle. sprawdź przyczynę.

[ Dodano: 2006-12-11, 21:24 ]
Najpierw odwróć montaż tyłem do przodu, tak na próbę, i spróbuj czy teraz śrut leci w inną stronę. Jeśli tak, to montaż krzywy.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Soovek
Posty: 55
Rejestracja: 27 lis 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Soovek »

[quote="jigt"]Musi, co lufa i cylinder nie są równolegle.
[\quote]
Tego nie zrozumiałem - co musi ???co lufa???

[ Dodano: 2006-12-11, 22:21 ]
Jak już napisałem wszystko zostało przezemnie dziś pomierzone - frezy są symetryczne względem siebie i względem środka osi cylindra na całej długości.
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Lufa patrzy w inny punkt, a frez na cylindrze w inny. Jak mówi nauka, jakiś błąd jest zawsze, ale tu jest tak duży, że regulacji nie starcza. Poprzednia lunetka miała ciut większy zakres i starczało. Nieraz jest lufa w kostce źle osadona i rusznikarz ją podgina, żeby grało. A "musi, co" to było "raz na ludowo".
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Logan

Post autor: Logan »

Oj Filip Filip... Podskocz do mnie któregoś dnia z tym karabinkiem tak jak Ci pisałem na iwebie to obejżę czy wszystko jest wporządku. I z tym zamkiem i z montażem.

BTW: @ Koval... Masz jeszcze ten nieosiowy montaż??
Soovek
Posty: 55
Rejestracja: 27 lis 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Soovek »

U mnie wszystko w karabinku jest wporządku, lufa patrzy w ten sam punkt co oś cylindra, lufa jest prawidłowo osadzona w kostce i jest prosta. Doszedłem co mi przeszkadzało ustawić zero - WINA MONTAŻU. Wywaliłem i kupiłem jednoczęściowy, delty.
Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie.
ODPOWIEDZ