Obrazek

Problem ze złożeniem hatsan 125 - spust

ODPOWIEDZ
3lite
Posty: 30
Rejestracja: 23 lip 2012, 17:54
Kontakt:

Problem ze złożeniem hatsan 125 - spust

Post autor: 3lite »

Witam,

mam problem ze złożeniem wiatrówki a dokładnie tego dolnego haczyka od spustu - wiatrówka nie naciąga się bo haczyk od spustu za wysoko wystaje.

Co do mojej roboty to tak, tutaj zdjęcie spustu:

http://img152.imageshack.us/img152/9382/imag0156m.jpg

Widać mamy nasz chwytak od dołu, jak rozumiem to mam go wepchać od drugiej strony aby zachaczył więc tak robię i mamy coś takiego:

http://img221.imageshack.us/img221/4973/imag0157g.jpg
http://img204.imageshack.us/img204/4117/imag0158i.jpg

Ta dziura w nim to zakładam, że na ten bolec więc składam wszystko do kupy, bolec powoli wkładam i wygląda to tak:

http://img19.imageshack.us/img19/7678/imag0155j.jpg

Wszystko fajnie ale spust jest jakby "naciągnięty" tj. po zwolnieniu go oddaje jakby strzał, za drugim razem tego nie robi i oczywista kwestia braku naciągnięcia bo tutaj strasznie to wystaje i nie sięga aby chycić tą część od tłoka.

Na pewno coś źle robię ale nie mam pojęcia co :/
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
3lite
Posty: 30
Rejestracja: 23 lip 2012, 17:54
Kontakt:

Post autor: 3lite »

Tak czytałem jeszcze przed zarejestrowaniem, właśnie ten dolny cały czas mi wyskakuje.

Gdy zakładam ten chwytak, który blokuje tłok po naciągnięciu to fajnie tam wchodzi a spust jest jakby "naładowany" i gdy go tak poskładam to po naciśnięciu wypada on na nowo a założenie po "wystrzale" a ciągle na miejscu jest nie możliwe - ciągle wypada.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2012, 19:06 przez 3lite, łącznie zmieniany 1 raz.
Vickers82
Posty: 300
Rejestracja: 30 cze 2009, 18:11

Post autor: Vickers82 »

Najpierw złóż sobie ten mechanizm "w powietrzu" używając zamiast tych bolców mocujących jakiegoś pręta, np. wiertła przyciętego tak aby nie wystawał poza ten system spustu. Sprawdź działanie bez montowania go do reszty systemu karabinka, powinien normalnie zaskakiwać i puszczać po naciśnięciu języka spustowego.
Jak będzie działał to włóż go na swoje miejsce i ten docięty pręt wypchnij tym co był oryginalnie przy tym jednocześnie mocując go do reszty systemu.
Miałem podobny problem i w ten sposób go rozwiązałem i prześwietliłem dokładnie zasadę działania spustu w moim H105.
3lite
Posty: 30
Rejestracja: 23 lip 2012, 17:54
Kontakt:

Post autor: 3lite »

Wyskakuje cały czas, nie wiem czy to tak ma być ale chyba nie - filmik się uploaduje.

Teraz tak myśląc to chyba tak ma być, tłok czy inny element cofając się zakłada z powrotem w ten nawias dlatego się blokuje - chyba jednak coś ominąłem w konstrukcji

Jest cieżko naprawdę założyć ten zawias na drugi w środku - trzeba użyć śrubokręta bo palcami nie idzie i czy może to być wina nie wiem, smarowania?
Ostatnio zmieniony 23 lip 2012, 20:03 przez 3lite, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Tak ma być, jeśli jest naciągnięte przy złożeniu to znaczy że jest dobrze.
Wszystko powinno działać po całkowitym poskładaniu karabinka ;)
AA ProSport w orzeszku 8)
3lite
Posty: 30
Rejestracja: 23 lip 2012, 17:54
Kontakt:

Post autor: 3lite »

Problem, że on nie chyta tego tj spust - zameczek nie zatrzymuje tłoka a niby wszystko działa.

[ Dodano: Pon 23 Lip, 2012 21:12 ]
Chyba wiem w czym problem, ten zameczek przy tłoku co się zatrzaskuje nie dochodzi do końca przy naciąganiu a nic nie zmieniłem.

[ Dodano: Pon 23 Lip, 2012 21:39 ]
Problem naprawiony, zepsułem z sprężyną i wpadła jakaś podkładka tam na ukos od strony tłoku i tamtej metalowej prowadnicy i nie dochodziło do końca :P

[ Dodano: Pon 23 Lip, 2012 22:15 ]
Jako tuning polecacie zestaw u Alchemika? Czy może coś innego?
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Pisz do kol. Alchemika choć nie wiem czy on robi zestawy do Twojego karabinka.
Albo kolega Debowy z Cekausa.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
KACperPAN
Posty: 197
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:12
Lokalizacja: P Pol

Post autor: KACperPAN »

Jak coś, to sprężyna od DoktoraPio - polecam :king: Potem dorobienie prowadnicy, korka i podkładek u Alchemika pod sprężynę. Mam taki zestaw u siebie i karabinek bez problemu przechodzi test śruta :D
Dodam jeszcze, że kol. Alchemik wszczepia zaaajeb..te sprężyny do H90, mam taką u siebie (+prowadnica, korek i podkładki) i po 7000 strzałów Vo bez zmian :king:

Zapomniałem napisać, że w H125 i H90 mam uszczelkę tłoka Zepto - oczywiście od Alchemika ;)

Szczerze polecam obu kolegów :king: :king: :king:
H90 Alchemiczny + DOT 4-16x42 AO MD
Mój :devil2: H125 KACperPAN/Alchemik Inside + PP 4-16x50 AOE
3lite
Posty: 30
Rejestracja: 23 lip 2012, 17:54
Kontakt:

Post autor: 3lite »

Szczerze to wołałbym to wszystko za jednym zamachem kupić i wymienić sobie :)

Alchemik na mail'a nie odpisał mi jeszcze czy w ogóle ma do tego karabinka.
Awatar użytkownika
KACperPAN
Posty: 197
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:12
Lokalizacja: P Pol

Post autor: KACperPAN »

Z tego co wiem to Alchemik nie ma sprężyn do 125-tki, no chyba że teraz zaczął robić.
Musisz do niego pisać i być cierpliwym.
H90 Alchemiczny + DOT 4-16x42 AO MD
Mój :devil2: H125 KACperPAN/Alchemik Inside + PP 4-16x50 AOE
ODPOWIEDZ