Obrazek

Hatsan 95 SAS czy Hatsan 100x Torpedo

ODPOWIEDZ
davvid1992
Posty: 4
Rejestracja: 12 mar 2010, 11:14

Hatsan 95 SAS czy Hatsan 100x Torpedo

Post autor: davvid1992 »

Witam
Zastanawiam sie nad kupnem jednego z tych dwóch modeli. Hatsan 100x Torpedo podoba mi się ze względu na dolny naciąg ( podobno przedłuża żywotność karabinka ) i port ładowania śrutu bo jest unikalny i bardzo mi sie podoba :P, wiatrówka którą kupię musi też wyglądać..
Tylko boje się zamówić tego karabinka troche bo sprzedawca z aukcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=945657018 na moje pytanie- czy ten karabinek został wyprodukowany w Turcji czy w Chinach odpowiedział " Hatsan orginalnie jest produkowany w Chinach ". Sprzedawcy z pozostałych aukcji z 100x odpowiedzieli mi że jest to turecki produkt. Nie znam sie za bardzo i nie chce trafić na jakąś podróbkę 100x :(. H95sas mnie interesuje ze względu że jest u mnie w sklepie sportowym za 525zł (troche drogo ale wiadomo na miejscu więc najpierw zobaczy i przetestuję karabinek). Nie podoba mi sie ze jest klasycznie łamany no i nie ma tego portu ładowania :p. Więc co myślicie który karabinek lepszy według was, załóżmy że są w tej samej cenie i nie chodzi o kase.
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Witaj
Bardzo dziwne ze dostales taką odpowiedz. Hatsany (tudzież Turcar, Ranger) jako jedne z tanszych a jakosciowo dobrych wiatrowek są produkowane w Turcji, nie jak prawie wszystko dziś - w Chinach.

Mod 100 wyglada moze i fajnie, jednak i mod 100 i mod 95 posiada taka sama komore sprezania (optimum 15J) .
Naciagiem sie nie sugeruj bo mit mniej wytrzymalego łamanca pochodzi od chinek ktore i bez naciagania się rozsypują :PP

Jesli jednak stalołbym przed wyborem kupna tych dwóch wybrałbym mod 95. Czemu?

Jest to model młodszy, wprowadzono nowy, calkowicie zmodernizowany spust (na wzór TX200) a co równie wazne o ile nie wazniejsze poprawiono wkoncu jakosć okrytych złą sławą luf. Ta przez którą patrzylem w sklepie (równiez h95) wygladala jak rysowanka 8)

Jako ze w fabryce hatsana wciaż doskonali się karabinki, kupując wprowadzonego dawniej h100 masz spore szanse na zakup sterego karabinka, sprzed kilku etapów modernizacji jakie wprowadzono.

Ale wybór nalezy do Ciebie ;)
davvid1992
Posty: 4
Rejestracja: 12 mar 2010, 11:14

Post autor: davvid1992 »

Więc podsumowując mod 95 jest lepszy od mod 100x. Jednak kusi mnie ten 100x hehe, chciał bym się jeszcze dowiedzieć czy 100x bedzie podczas użytkowania dość odbiegał od 95 i który według was bedzie miał dłuższą żywotność?
Zaznaczam że przygodę z wiatrówkami dopiero zaczynam, miałem ze 1,5 roku temu Lidera 2 ale to sie w ogóle nie liczy hehe
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

davvid1992 pisze:który według was bedzie miał dłuższą żywotność?
Prawidłowo użytkowane i konserwowane będą służyć przez lata.
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
mak107
Posty: 86
Rejestracja: 05 lut 2010, 16:16

Post autor: mak107 »

Miałem 150 który jest podobny do 100. Jej konstrukcja przysporzy wiele problemów przy
ewentualnej modernizacji. Na pewno napotkasz duży problem z wyjęciem lufy która pływa w lufie.
Hw50s + Leapers 3-9x40
rifleman

Post autor: rifleman »

Bierz 95, ale koniecznie ze spustem Quattro.
W hatsanach nie ma praktycznie różnicy czy łamany, czy dolny naciąg. Są równie celne.
Mit stałej lufy wymyślili sprzedawcy chinek, w których łamana lufa majgała się na wszystkie strony. ;)
mak107
Posty: 86
Rejestracja: 05 lut 2010, 16:16

Post autor: mak107 »

Jeśli zależy Tobie na dolnym naciągu to może warto się zastanowić nad Gamo Cf 30 w podobnej cenie ale już z koroną lufy, a jakość wykonania pewnie bardzo podobna z lekką przewagą Gamo.A jeśli nie zależy Tobie na naciągu to pewnie H 95 będzie good. ;)
Pozdro
Hw50s + Leapers 3-9x40
Awatar użytkownika
snajper1986
Posty: 272
Rejestracja: 09 sty 2010, 11:35
Lokalizacja: Zawoja

Post autor: snajper1986 »

http://www.youtube.com/watch?v=-0DxE-QrWjE


W tym filmiku masz co się może stać z dolnym naciągiem;))))

(na filnie akurat "nie zniszczalny, nie zawodny" Lider)
:hihi:

Co nie znaczy ,że tak będzie z Hatsanem ale jak widać wszystko ma dwie strony.

P.s Nie zwracaj uwagi no to co wyprawia ten "głupek" tylko na rozpadający się dolny naciąg;)
Awatar użytkownika
Vilder
Posty: 112
Rejestracja: 07 lis 2009, 10:19
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Vilder »

Offtop:
Daj to do tematu humoru. :lol:
H90 + PP 3-9x40+full Alchemik ; )
Przyszłość: HW 50....
MaciekB
Posty: 80
Rejestracja: 17 lut 2010, 21:29
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: MaciekB »

Ja mam H95 i sobie chwale ;) ale nie wiem jak on ma sie w odniesieniu do innych prezentowanych w tym temacie wiatrówek.
Hatsan 95 QT+tuning od Alchemika+PP 3-12x42 AO
Awatar użytkownika
ADIX
Posty: 23
Rejestracja: 01 lut 2010, 21:34
Lokalizacja: WSZ

Post autor: ADIX »

Ja tez pykam sobie z H 95 stki, mialem pewne dylematy co do zakupu, ale dzieki milym i doswiadczonym ludziom z E tawerny wybor padł wlasnie na ta jednostke i nie zaluje....................
Hatsan 95, Slavia 631 LUX Leapers
davvid1992
Posty: 4
Rejestracja: 12 mar 2010, 11:14

Post autor: davvid1992 »

Ok dziękuje bardzo za pomoc wybieram H95
Pozdrawiam :)

[ Dodano: Sob 13 Mar, 2010 16:47 ]
Jeszcze mam takie małe pytanie, jest różnica pomiędzy Hatsanem 95 SAS a Rangerem 95 SAS? Bo wiem że Hatsan=Ranger, więc poco wypuszczają dwa takie same pod innymi nazwami?
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

davvid1992 pisze:Jeszcze mam takie małe pytanie, jest różnica pomiędzy Hatsanem 95 SAS a Rangerem 95 SAS? Bo wiem że Hatsan=Ranger, więc poco wypuszczają dwa takie same pod innymi nazwami?
Ano dla tego
http://www.airguns.pl/node/1878
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
davvid1992
Posty: 4
Rejestracja: 12 mar 2010, 11:14

Post autor: davvid1992 »

Aha :)
Dziekuje za pomoc
ODPOWIEDZ