Obrazek

Hatsan... ale który

krzychu43
Posty: 28
Rejestracja: 07 mar 2010, 0:06

Hatsan... ale który

Post autor: krzychu43 »

witam. Jestem tu nowy i chciałem wszystkich powitać.
Planuje zakup wiatrówki Hatsan w przedziale cenowym 300-400zł.
i problem jest taki że w tym przedziale cenowym jest kilka modeli i chyba różniące się spustami(jeśli mówię głupoty to przepraszam ale się na hatsanach nie znam)
Chciałbym żebyście powiedzieli mi który z tych modeli będzie najlepszy. Wiatrówka będzie miała przeznaczenie destrukcyjne więc chce zeby była na pograniczu 17 J a FAC i liczę sie z tym że przy tej energii wylotowej srutu będzie duży kop i o celnych strzałach do tarczy moge zapomnieć.
chciałbym sie równierz coś dowiedziec o tych sputach i o tym co w takich karabinkach na wstepie trzebab w bebechach poprawić .

z góry dziekuje za pomoc
pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

W zasadzie wszystkie u nas sprzedawane będą miały podobną Ep śrutu, każdy można podprowadzić pod limit (wyżej lepiej nie kombinuj), choćby zwiększając napięcie wstępne sprężyny. Kieruj się więc tylko i wyłącznie względami cenowymi, estetyką i faktem czy posiadają spust Quattro Trigger (QT).
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
krzychu43
Posty: 28
Rejestracja: 07 mar 2010, 0:06

Post autor: krzychu43 »

ta jak pogrzebałem w necie to do gustu przypadała mi 80- tka.
jak myślicie dobra będzie? moja przygoda z wiatrówkami zaczęła się jakieś 8 miechów temu. ona ma służyć tylko do destrukcji. i ile J ma tak naprawdę zaraz po wyjęciu z pudełka? bo tym opisom na allegro nie wieże. piszą że ma 300-360m\s a wiem z doświadczenia że tyle nie będzie miała bo to juz jest FAC
Awatar użytkownika
snajper1986
Posty: 272
Rejestracja: 09 sty 2010, 11:35
Lokalizacja: Zawoja

Post autor: snajper1986 »

krzychu43 pisze:Wiatrówka będzie miała przeznaczenie destrukcyjne więc chce zeby była na pograniczu 17 J a FAC i liczę sie z tym że przy tej energii wylotowej srutu będzie duży kop i o celnych strzałach do tarczy moge zapomnieć.
Nie zawsze kolego Np: (do 25J można mieć celną sprężynówkę)
-oczywiście po niezbędnych zabiegach.
-co się wiąże z posiadaniem Fac'a wiesz więc nie będe umoralniać (sam święty nie jestem :D

Hatsany od 55 do 90 różnią się tylko osadą. Poniżej 55 są słabsze.
więc ja doradzam ci 70 jest najładniejszy :D

Jeśli ciekawią cię osiągi destrukcyjne w oryginale to na 50m szklaną butelką stłuczesz.
krzychu43
Posty: 28
Rejestracja: 07 mar 2010, 0:06

Post autor: krzychu43 »

dzieki za info.
mam QB-57 do strzelania na działce
Sharpa innove do strzelania tarczowego
a hatsanik ma posłużyć do destrukcji bo z sharpa muszę się dużo namachać ;/
ile J będzie miała fabryczna spręzyna? coś około 16J?

za tak z innej beczki zaznaczam że od razu nie będę robił żadnych zabiegów bo nie znam konstrukcji. Jak obcykam sobie karabinek to wtedy będę myslał. :)
aquaad
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2010, 6:40

Post autor: aquaad »

krzychu43 pisze:za tak z innej beczki zaznaczam że od razu nie będę robił żadnych zabiegów bo nie znam konstrukcji. Jak obcykam sobie karabinek to wtedy będę myslał.

Co do tych jak piszesz zabiegów to z pomocą tego forum spokojnie dasz rade,wszystko jest tu ładnie opisane.Ja po tygodniu rozebrałem swojego hatsana na czynniki pierwsze,zrobilem tuning (oczywiscie dzięki opisom z forum) poskładałem nawet spust bez specjalnych problemow i wszystko hula.Tylko UWAGA to wciąga.
rifleman

Post autor: rifleman »

Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

I tu
http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=5685
http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=5685
Jeśli chodzi o Ek sprężyn w karabinkach prosto z pudełka to wyniki różne
http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=5685
Alchemikowi tyle weszło z dislem
A mnie tyle, na nowej oryginalnej sprężynie ,ale środek już ucywilizowany i napięcie sprężyny -zerowe
http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=5818
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 17:12 przez cris, łącznie zmieniany 1 raz.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
krzychu43
Posty: 28
Rejestracja: 07 mar 2010, 0:06

Post autor: krzychu43 »

to tak na koniec to 80 tka nada się na postrzelanie. też zastanawiałem się go po jakimś czasie wysłać do senia lub hogana. ale oni chyba są zawaleni robota więc jeśli by mi go nawet przyjęli to pewnie musiałbym długo czekać. co o tym myślicie?
rifleman

Post autor: rifleman »

Do postrzelania się nada. Gorzej z powtarzalnym trafianiem.
Dlatego robi się tuning. Sam spokojnie wszystko zrobisz.
Potrzebny tylko ci będzie zestaw od Alchemika. ;)
krzychu43
Posty: 28
Rejestracja: 07 mar 2010, 0:06

Post autor: krzychu43 »

jakiego alchemika? mogę dostać jakieś namiary? Bo tak szczerze nie wiem o co chodzi :D
rifleman

Post autor: rifleman »

To nasz "guru" od przeróbek hatsana.
http://e-tawerna.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=28
krzychu43
Posty: 28
Rejestracja: 07 mar 2010, 0:06

Post autor: krzychu43 »

dzięki za namiary. co wchodzi w skład takiego zestawu?
Awatar użytkownika
ADIX
Posty: 23
Rejestracja: 01 lut 2010, 21:34
Lokalizacja: WSZ

Post autor: ADIX »

sprężyna OTEVA, do tego idealnie spasowana prowadnica sprężyny wykonana z poliamidu i korek poliamidowy do oddzielenia tłoka od sprężyny i zniwelowania drgań, jak rowniez uszczelki,,,, czytaj uwaznie forum bo naprawde jest tu pieknie wszystko opisane ;)
Hatsan 95, Slavia 631 LUX Leapers
krzychu43
Posty: 28
Rejestracja: 07 mar 2010, 0:06

Post autor: krzychu43 »

dzieki za informacje. jestem tu nowy dlatego wybaczcie mi ze nie czytalem informacji z tego forum ale chciałem wiedziec konkrety od razu. teraz ciągle bede czytał tematy żeby mniej więcej wiedziec coś na temat hatsanów.
pozdrawiam

[ Dodano: Nie 07 Mar, 2010 17:10 ]
aa i zapomniałem spytać. ile kosztuje taki zestaw?
ODPOWIEDZ