Obrazek

Hatsan 95 SaS Opinie , okazja?

ODPOWIEDZ
luceq
Posty: 13
Rejestracja: 03 sty 2010, 20:18

Post autor: luceq »

Dziekuje bardzo.
Czy nie lepiej kupic wiatrowke na tej aukcji: http://allegro.pl/item926114754_sklep_s ... spust.html
?
Ten sklep bardziej przkonuje mnie niz wiatrowki nieznanego pochodzenia "Mokre pudelka".
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Różnica 80 zł dla jednej osoby to nic, a dla drugiej to już dużo.
Skoro wszyscy, którzy kupili wiatrówki u tego pana,m nie narzekają to po co płacić więcej ?
zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na na tuning lub spożytkować w inny sposób.


Pozdrawiam
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
radziomil
Posty: 29
Rejestracja: 08 gru 2006, 23:38
Lokalizacja: gubin

Post autor: radziomil »

Powiem szczerze, że czytajac ten właśnie temat, sam nie wiem co właściwie myśleć na temat 95 sas. Niby sprzęt nie nowy, mimo wszystko hatsan, od pewnego już czasu w obiegu, a tu ... Same superlatywy: :niesamowita jakość, spust miodzio, lufa że mucha nie siada............. Rozumiem, że temat został wywołany przez niską cenę spowodowaną "mokrym pudełkiem". ale zamiar przewodni mający za zadanie rozstrzygnąć kwestię rentowności zakupu zamienił się w nieprawdopodobne elementy wręcz reklamowe, a tekst o wyższości tegoż hatsana nad sławką 634 (nikt go nie wyprostował) potwierdza, iż na rynku istnieje coś, czego do tej pory nie dostrzegaliśmy.
Proszę o jednoznaczne opinie, bo w przypadku potwierdzenia, zamawiam już dzisiaj, gdyż od dawna chodziła mi po głowie sławka a tu coś lepszgo i jeszcze 2 x tańsze.
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

radziomil pisze:tekst o wyższości tegoż hatsana nad sławką 634 (nikt go nie wyprostował)
Z całym szacunkiem radziomil:wyprostował -co???
Uważasz że Slavia jest lepsza?
To jest E-tawerna -forum o Hatsanach ,a już ten dział na pewno.
Ci wszyscy ludzie są zachwyceni że kupili przyzwoity,nowy karabinek za niewielkie pieniądze (o wiele taniej niż w sklepie ) stąd te zachwyty (i słusznie)
radziomil pisze:Proszę o jednoznaczne opinie, bo w przypadku potwierdzenia, zamawiam już dzisiaj, gdyż od dawna chodziła mi po głowie sławka a tu coś lepszgo i jeszcze 2 x tańsze.

Nikt Ci recepty na szczęście tu nie da, i nikt nie wybierze za ciebie wiatrówki .
Wydaje mi się że Ty już wybrałeś -Slavie, i tego się trzymaj :PP
Jeśli jednak chcesz potwierdzenia słuszności swojego wyboru to przeżuć się na,,beżowe'',lub,,Airgans" .
Tam superlatyw na temat wyrobu naszych południowych sąsiadów, rodem z komuny nie brakuje ,aż się mdło robi :D

Ps
Przepraszam za ten sarkazm , ale tekst kolegi radziomil był w moim mniemaniu ździebko pretensjonalny :maruda:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
radziomil
Posty: 29
Rejestracja: 08 gru 2006, 23:38
Lokalizacja: gubin

95 SAS

Post autor: radziomil »

Cris, jeżeli stosujesz w swojej wypowiedzi tzw Ps. to chyba powinno ono dotyczyć tego komu odpowiadasz - a tak to nie wiem kogo przepraszasz.
Masz rację że przepraszasz (i powinieneś), przynajmniej z dwóch powodów.
Po pierwsze , jak zauważyłeś, na forum jestem już prawie od 5 lat i gdybym zamierzał się przenieść na twoje "beżowe" czy "Airgans", to na pewno nie Ty mnie będziesz wyrzucał z tego forum.
Po drugie, właśnie użytkuje hatsana od tych 5 lat i skoro do tej pory nie kupiłem sławki to chyba o czymś to świadczyć może.
Użyte sformułowanie "wyprostował" mówi tylko o tym, iż nawet na tym forum praktycznie zawsze zaznaczano, że sławka jest lepsza od hatsanów nie ze względu na szowinizm, ale na przeprowadzane testy, porównania, wnikliwe oceny. Dlatego z taką radością i nadzieją oczekiwałem na hatsana faktycznie porównywalnego ze sławią i oczekiwał bym od adwersarzy nie bicia piany i szukania "pretensjonalności" w każdym zdaniu, ale wnikliwej oceny najlepiej popartej konkretnymi faktami. Przecież wiatrówki nie kupujemy tylko dlatego, że jest tania.
Na razie oprócz wypowiedzi Crisa "mającej mnie zachęcić do zakupu 95", nie ma tekstu na forum próbującego wyjaśnić tę kwestię. A dlatego przyczepiłem się właśnie do sławki jako sprzętu porównawczego, gdyż właśnie ona wyrobiła sobie markę taniego i naprawdę dobrego sprzętu. Moje zaciekawienie nowym hatsanem jest spowodowane również tym, iż właśnie na innych forach stosunek użytkowników do niego jest co najmniej ambiwalentny (nawet spotkałem opinie bardzo pozytywne) a to już coś biorąc pod uwagę ich dotychczasowe raczej negatywne nastawienie do praktycznie wszystkich hatsanów.
Więc temat uważam nadal za otwarty (wręcz nie zaczęty) i bardzo bym prosił o konkretne opinie - nie tylko ja na nie czekam.

P.s - nie tylko do Crisa.
Teraz ja przepraszam, ale chciałbym zasygnalizować, iż od pewnego czasu na naszym forum zaczęło się dziać coś niedobrego. To czym mogliśmy się pochwalić a więc pełną tolerancją (oczywiście bez przesady patrz temat uszczelek na tłok), życzliwym przyjęciem innych, rzeczowymi i merytorycznymi dyskusjami, zamienia się w coś co dotyczyło właśnie innych a przede wszystkim iwebu - złośliwości, mądrowaniem się, pokazywaniem swojej wyższości. Właśnie przez to 5 lat temu jako laik wybrałem przyjazną Tawernę a nie powyższy przykład. Mówię oczywiście ogólnie i nie dotyczy to większości forumowiczów zarówno na tawernie jaki i iwebie, ale coś w tym jest.............
pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę wspaniałej niedzieli
radziomil
Posty: 29
Rejestracja: 08 gru 2006, 23:38
Lokalizacja: gubin

95 SAS

Post autor: radziomil »

Cris, jeżeli stosujesz w swojej wypowiedzi tzw Ps. to chyba powinno ono dotyczyć tego komu odpowiadasz - a tak to nie wiem kogo przepraszasz.
Masz rację że przepraszasz (i powinieneś), przynajmniej z dwóch powodów.
Po pierwsze , jak zauważyłeś, na forum jestem już prawie od 5 lat i gdybym zamierzał się przenieść na twoje "beżowe" czy "Airgans", to na pewno nie Ty mnie będziesz wyrzucał z tego forum.
Po drugie, właśnie użytkuje hatsana od tych 5 lat i skoro do tej pory nie kupiłem sławki to chyba o czymś to świadczyć może.
Użyte sformułowanie "wyprostował" mówi tylko o tym, iż nawet na tym forum praktycznie zawsze zaznaczano, że sławka jest lepsza od hatsanów nie ze względu na szowinizm, ale na przeprowadzane testy, porównania, wnikliwe oceny. Dlatego z taką radością i nadzieją oczekiwałem na hatsana faktycznie porównywalnego ze sławią i oczekiwał bym od adwersarzy nie bicia piany i szukania "pretensjonalności" w każdym zdaniu, ale wnikliwej oceny najlepiej popartej konkretnymi faktami. Przecież wiatrówki nie kupujemy tylko dlatego, że jest tania.
Na razie oprócz wypowiedzi Crisa "mającej mnie zachęcić do zakupu 95", nie ma tekstu na forum próbującego wyjaśnić tę kwestię. A dlatego przyczepiłem się właśnie do sławki jako sprzętu porównawczego, gdyż właśnie ona wyrobiła sobie markę taniego i naprawdę dobrego sprzętu. Moje zaciekawienie nowym hatsanem jest spowodowane również tym, iż właśnie na innych forach stosunek użytkowników do niego jest co najmniej ambiwalentny (nawet spotkałem opinie bardzo pozytywne) a to już coś biorąc pod uwagę ich dotychczasowe raczej negatywne nastawienie do praktycznie wszystkich hatsanów.
Więc temat uważam nadal za otwarty (wręcz nie zaczęty) i bardzo bym prosił o konkretne opinie - nie tylko ja na nie czekam.

P.s - nie tylko do Crisa.
Teraz ja przepraszam, ale chciałbym zasygnalizować, iż od pewnego czasu na naszym forum zaczęło się dziać coś niedobrego. To czym mogliśmy się pochwalić a więc pełną tolerancją (oczywiście bez przesady patrz temat uszczelek na tłok), życzliwym przyjęciem innych, rzeczowymi i merytorycznymi dyskusjami, zamienia się w coś co dotyczyło właśnie innych a przede wszystkim iwebu - złośliwości, mądrowaniem się, pokazywaniem swojej wyższości. Właśnie przez to 5 lat temu jako laik wybrałem przyjazną Tawernę a nie powyższy przykład. Mówię oczywiście ogólnie i nie dotyczy to większości forumowiczów zarówno na tawernie jaki i iwebie, ale coś w tym jest.............
pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę wspaniałej niedzieli

[ Dodano: Nie 21 Lut, 2010 08:55 ]
Przepraszam, dwa razy nacisnąłem..........
Wojtek1967
Posty: 193
Rejestracja: 25 maja 2009, 15:41
Lokalizacja: Okolice- Kalisza

Post autor: Wojtek1967 »

Witam kolegów :)

radziomil nie rozumiem w czym masz problem, chcesz mieć dobry i Twoim zdaniem tani sprzęt - typu sławka, to go sobie kup. :PP

Inni preferują również dobry i dwa razy tańszy - typu hatsan 95 :lol:

Pozdrawiam
Wojtek ;)
Hatsan 90 stg PP 3-12x42AO
Łucznik Kl. 187
Hatsan 95 Sas QT
Łucznik wz,1970
rifleman

Post autor: rifleman »

Witam!
Jeśli jest tak jak koledzy piszą, to nowe Hatsany są już sprzętem na poziomie Slavii właśnie.
To że na innych forach czeski karabinek ma same dobre opinie to nie przypadek. To po prostu solidnie wykonany i przyjemny w użytkowaniu sprzęt.
Hatsan, nie bez powodu, zyskał opinię przeciwną, narowistego, kopiącego i mającego twardy spust.
Może się mylę, ale tu nie jest tak, że hatsan jest cacy, a slavia be.
Obydwa karabinki, to dopiero materiał na dobrą wiatrówkę. Tyle że w tańszego prawie 2x hatsana trzeba włożyć więcej pracy. Ale coś za coś.
Na zakończenie powiem tak, mój "zrobiony" hatsan, jest równie celny jak slavka kumpla.
recoon
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2009, 13:07

H95sas

Post autor: recoon »

Witam!
jest to mój pierwszy post, choć forum przeglądam już od długiego czasu. Chciałbym przedstawić swoje spostrzeżenia dotyczące H95. Jeśli trafią się tu jakieś truizmy, proszę o wybaczenie :D . Swoją przygodę z wiatrówkami zacząłem jakieś 3 lata temu od Skiffa. Nadal mam ten pistolet, a strzelanie z niego nieodmiennie sprawia mi sporo radości.
Jakiś czas temu postanowiłem kupić jakiś karabin, i po długich poszukiwaniach mój wybór padł na HAMMERLI Hunter Force 900. Nie ukrywam, ten karabin po prostu się mi podobał :D . Na szczęście sprzedawca w sklepie miał chyba dobry dzień albo mało pracy bo poświęcił mi ponad 2 godziny w wyniku czego kupiłem właśnie H95sas ( a właściwie Rangera 95 sas). Powiem tak- dla mnie jako laika ten karabin jest po prostu super!. Składny, fakt, trochę kopie, ale jeśli ja, laik po 20min poświęconych na ustawienie szczerbinki i godzinie poświęconej na strzelanie potrafiłem trafić z 20 m w kapsel od PET-a to chyba o czymś świadczy.. Wiem, pewnie przy HW97 to norma, ale harnaś kosztował ponad 3 razy mniej..
Drewno jest naprawdę przyzwoite. Solidny kawałek ładnego orzecha, całkiem starannie obrobiony- także w miejscach nie widocznych, no i w całości pokryty powłoką.
Sporo czytałem tu dyskusji na temat korony lufy, więc z głupiej ciekawości postanowiłem się jej dokładnie przyjrzeć. Na szczęście jeden z moich znajomych ma całkiem dobrze zaopatrzony warsztat, więc mogłem sprawdzić wygląd lufy w środku i jej wylot. Gwint jest na moje oko na całej długości, równy, bez zadziorów na wylocie (oglądałem czymś co mój koleś nazywał "boroskopem" ale wydaje mi się że nazwa jest niezbyt poprawna- chodzi o wziernik z obiektywem umieszczonym na końcu światłowodu). Niestety ta nieszczęsna nakładka nie pozwoliła na sprawdzenie prostopadłości czoła lufy- a mikroskop warsztatowy byłby do tego idealny..
Jako mechanik precyzyjny mógłbym się czepiać wykończenia niektórych powierzchni, ale za takie pieniądze jest to naprawdę bardzo przyzwoity sprzęt. A co najważniejsze- zapewnia mi naprawdę masę świetnej zabawy :D .
Minusy też są- może to subiektywne, ale..:
- z powodu stosunkowo krótkiej lufy i silnej sprężyny moja żona ma kłopoty z jej naciągnięciem
- brak baki- wydaje się mi że przy wysokim montażu lunety mogą być kłopoty z powtarzalnością złożenia
- to nieszczęsne TG. Choroba, wiem że to moda, ale chciałbym tu mieć wymienne inserty z HW..
- wolałbym by środek ciężkości był przesunięty z 5-7 cm do przodu.
hatsan 95 sas
radziomil
Posty: 29
Rejestracja: 08 gru 2006, 23:38
Lokalizacja: gubin

Post autor: radziomil »

Recoon, jestem pod dużym wrażeniem twojej oceny i spostrzeżeń. Na pewno wiemy już więcej o 95 i oto mi chodziło.
P.s Powinieneś zmienić swoją ksywę. ' nowy" do Ciebie już nie pasuje.
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

radziomil pisze:Cris, jeżeli stosujesz w swojej wypowiedzi tzw Ps. to chyba powinno ono dotyczyć tego komu odpowiadasz - a tak to nie wiem kogo przepraszasz.
Przepraszałem wszystkich czytających ten tekst ,jeśli wydawał by się Im za zbyt ironiczny,choć muszę przyznać szczerze, że akurat Ciebie nie miałem na myśli. ;)
radziomil pisze:Po pierwsze , jak zauważyłeś, na forum jestem już prawie od 5 lat i gdybym zamierzał się przenieść na twoje "beżowe" czy "Airgans", to na pewno nie Ty mnie będziesz wyrzucał z tego forum.
Sęk w tym ,że jakoś nie zauważyłem twojej obecności na tym forum ,a i 28 godzin łącznej obecności, przez te 5 lat też nie poraża .Nie ma się czym chwalić ,mogłeś się chociaż nauczyć edytować tekst :hihi:
Co do ,,wyrzucania z forum " to ostro kolego przesadziłeś . Ja odesłałem Cię na inne fora celem,,utwierdzenia" się w wyborze Slavii
cris pisze:Jeśli jednak chcesz potwierdzenia słuszności swojego wyboru to przeżuć się na,,beżowe'',lub,,Airgans" .
radziomil pisze:Po drugie, właśnie użytkuje hatsana od tych 5 lat i skoro do tej pory nie kupiłem sławki to chyba o czymś to świadczyć może.
A co mi do tego co ty użytkujesz . Hatsan III generacji to zupełnie nowy karabinek . Ze starego ostał się tylko cylinder i tłok (choć i ten chyba zmieniono).
radziomil pisze:Na razie oprócz wypowiedzi Crisa "mającej mnie zachęcić do zakupu 95", nie ma tekstu na forum próbującego wyjaśnić tę kwestię. A dlatego przyczepiłem się właśnie do sławki jako sprzętu porównawczego, gdyż właśnie ona wyrobiła sobie markę taniego i naprawdę dobrego sprzętu. Moje zaciekawienie nowym hatsanem jest spowodowane również tym, iż właśnie na innych forach stosunek użytkowników do niego jest co najmniej ambiwalentny (nawet spotkałem opinie bardzo pozytywne) a to już coś biorąc pod uwagę ich dotychczasowe raczej negatywne nastawienie do praktycznie wszystkich hatsanów
Zapewne porównanie Slavii z jakimś nowym Hatsanem kiedyś powstanie, i będzie to bardzo ciekawe ,ale na to trzeba czasu .Chyba raczej nikt nie zakupi obu typów karabinków ,żeby zrobić porównanie,specjalnie dla Ciebie .Na ty forum jest masa informacji na temat nowych harnasi (sam opisywałem wrażenia ze strzelań ,,surowym" H95 w porównaniu do slavii 630 i 631), można samemu wyrobić sobie zdanie .Jest jednak jeden warunek -trzeba wierzyć Kolegą w to co napisali!!!
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
MaciekB
Posty: 80
Rejestracja: 17 lut 2010, 21:29
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: MaciekB »

Ja też zakupiłem H95 u Pana "mokre pudełka" i jeśli chodzi o sprzedającego to wszystko jest w porządku(przynajmniej w moim przypadku) karabinek dotarł do mnie solidnie zapakowany. Niestety nie nacieszyłem się nowym zakupem poniewaz zauważyłem ze kolba jest pęknięta :/ jednak sprzedajacy stanął na wysokości zadania i napisał ze przyśle inną kolbe. Mam nadzieje że szybko przyjdzie. Za h95 dałem 329zł, wcześniej byłem posiadaczem klona B3 wiec nowy sprzęt mnie zachwycił. :D niestety nie umiem się obiektywnie wypowiedzieć na temat jego jakości w porównaniu do innych solidnych wiatrówek ponieważ nie miałem z takimi niestety kontaktu :nie:
Hatsan 95 QT+tuning od Alchemika+PP 3-12x42 AO
Awatar użytkownika
ADIX
Posty: 23
Rejestracja: 01 lut 2010, 21:34
Lokalizacja: WSZ

Post autor: ADIX »

Macku i jak masz juz ta kolbe ??? jak ci sie sprawuje sprzet, robiłes juz przeglad zerowy, przesmarowałeś srodek, czy bez tuningu ( wymiany prowadnicy, itd itp) mozna przyzwoicie amatorsko strzelac ??? , ja tez mam ten model,, od mokre pudełka,, tylko ze dopiero go ocenie i zaczne strzelac za 4 tygodnie, bo dopiero wtedy zaczynam urlop i wracam do PL.
Hatsan 95, Slavia 631 LUX Leapers
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Panowie Cris i Radziomil, pax między chrześcijany (proszę to wezwanie rozszerzyć ewentualnie na inne wyznania z bezwyznaniowością włącznie).

Cris ma rację twierdząc, że trudno porównywać hatsana sprzed pięciu lat, do karabinów ostatniej generacji. Wystarczy porównanie mechanizmów spustowych. Kiedyś był to w istocie haczyk na sprężynce. Teraz jest to może chropawa, ale kopia spustu CD.

Radziomil ma rację, ponieważ na razie mamy do czynienia z oceną subiektywną. Nie ma (przynajmniej ja nie znalazłem) testu slavii634/631 vs. hatsan95. A dopiero taki test (te same warunki, w obu lufach dobrany wczesniej śrut, itd) dałby przybliżoną odpowiedź - slavia, czy hatsan?
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
MaciekB
Posty: 80
Rejestracja: 17 lut 2010, 21:29
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: MaciekB »

Niestety nie dostałem jeszcze kolby ale myśle że powinna przyjść w poniedziałek. :maruda: Nie robiłem jeszcze przeglądu zerowego tylko przeczyściłem trochę bo po wyjęciu z pudełka jest "mocno zakonserwowana". Na razie nie mogę się wypowiedzieć jak się strzela bo oddałem tylko pare strzałów żeby sprawdzić czy jest sprawna, zdjąłem kolbe i odesłałem ;(
Jak przejdzie kolba i troche postrzelam to postaram sie udzielic Ci odpowiedzi na Twoje pytania ale moja opinia może nie być obiektywna, bo wcześniej jak już pisałem miałem do czynienia tylko z B3 i B2:D
Hatsan 95 QT+tuning od Alchemika+PP 3-12x42 AO
ODPOWIEDZ