Obrazek

Leapers vs Point Precision

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
rafiki0116
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut 2010, 18:18

Leapers vs Point Precision

Post autor: rafiki0116 »

Mam zamiar kupić lunetę na mojego hatsana 90 (w przyszłości tez na H95), zainteresowała mnie luneta leapers 9-3x40 http://vmax2.pl/ i PP 4-16x50 AO http://zielonysklep.pl/index.php?produc ... rod_id=345 . Która była by lepsza? Głównie zależy mi na tym żeby wytrzymała na moim hatsanie (Ek około 18J). Poradźcie co będzie lepszym wyborem.
Awatar użytkownika
inside
Posty: 74
Rejestracja: 19 kwie 2008, 11:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: inside »

Gdy się już zdecydujesz na Produkt Point Precision to musisz się liczyć z dodatkowymi kosztami, lunetę musi zamontować rusznikarz i wystawić pieczątkę i podpis w karcie gwarancyjnej jak tego nie dokonasz to gwarancja jest nie ważna.

Tu masz temat o tym PP, a gwarancja
http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=5610
Hatsan 90 [Alchemik inside] + PointPrecision 4-16x50AO
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Skłaniałbym się ku Leapersowi, ale wziął bym ten 3-9x32 AO. Patrzyłem przez AGS (to to samo co Leapers) oraz PP. Moim zdaniem Leapers jest dużo lepszy.
Bezbronny
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

rafiki0116 pisze:(Ek około 18J)
A wiatrówkę mamy zarejestrowaną ??
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Mikrus pisze:Moim zdaniem Leapers jest dużo lepszy.
A moim zdaniem o niebo lepsza jest PP , szczególnie PP 3 -12x42A0 to prawdziwy pancernik ;)
Porównywałem obraz Leapersa 3-9x32AO i PP ; widocznej różnicy nie stwierdziłem .
Ponoć przy największym powiększeniu w PP obraz jest zamglony o zmierzchu (przy słabym świetle ) :hm: ,kto strzela o zmierzchu :lol:
Leapers jest stosunkowo delikatną lupką ,nawet w serwisie,,Kolby" to przyznają ,a ostatnio padają jak muchy. :PP
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
kaczor24
Posty: 73
Rejestracja: 19 gru 2009, 13:38
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kaczor24 »

PP 4-16x50 AO tej lunety nie polecałbym gdyż jako jedyna z wszystkich PP pada najszybciej.
Leapers ma 2 lata gwarancji w Point Precision od niedawna trza montować u rusznikarza żeby mieć gwarancje. PP 3 -12x42A0 albo Leapers 3-9x32 AO ? Sam stałem przy tej samej decyzji ale wybór padł na to drugie i jestem zadowolony.
S400+Hawke Varmint II
Był:
AA TX200 MK3 by Hogan+Laepers 6x24-50 AO
H90QT i Laepers 3x9-32 AO
Awatar użytkownika
pershi
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2009, 11:19
Lokalizacja: a stąd

Post autor: pershi »

cris pisze: Leapers jest stosunkowo delikatną lupką ,nawet w serwisie,,Kolby" to przyznają ,a ostatnio padają jak muchy. :PP
Witam!

Rozwiń proszę temat.

W czasie rozmowy z pracownikiem Kolba.pl (fakt było to w październiku), polecano mi właśnie Leapersy jako wytrzymałe celowniki. Szczególnie zachwalano model 3-9 x40 bez AO. Odradzali zakup DOC-a, który mieli na magazynie, natomiast polecali poczekać na dostawę Leapersów.

Dlatego proszę, jeżeli jest taka możliwość o więcej szczegółów w tym temacie.
Awatar użytkownika
inside
Posty: 74
Rejestracja: 19 kwie 2008, 11:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: inside »

Prawda jest taka że każdy chwali to co ma, ja mam PP [stopka] i też sobie chwalę :hihi:
Hatsan 90 [Alchemik inside] + PointPrecision 4-16x50AO
Awatar użytkownika
kaczor24
Posty: 73
Rejestracja: 19 gru 2009, 13:38
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kaczor24 »

inside pisze:Prawda jest taka że każdy chwali to co ma, ja mam PP [stopka] i też sobie chwalę :hihi:
Dokladnie :hihi: a tak powaznie: obie są lupki są tej samej jakości jak i ceny.Chyba ze skusisz się na DOC przy (Ek około 18J) :D . :D dużej ci posłuży.
S400+Hawke Varmint II
Był:
AA TX200 MK3 by Hogan+Laepers 6x24-50 AO
H90QT i Laepers 3x9-32 AO
rafiki0116
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut 2010, 18:18

Post autor: rafiki0116 »

Teraz to już mam mętlik w głowie. Jedni piszą że leapers 3-9x40 nie wytrzyma, inni piszą że wytrzyma. Już nic nie wiem. A jaki model DOC by kolega proponował? Więc który leapers jest wytrzymalszy 3-9x40 czy 3-9x32? W tej sytuacji PP odpada, w okolicy niema żadnego rusznikarza. Do wydania mam 300zł na lunetę. Chciałbym kupić lunetę i mieć pewność ze nie padnie po kilku strzałach.
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

O tego DOCa chodzi http://deltaoptical.pl/lunety/luneta-ce ... ,d878.html Ma b. dobre opinie więc może warto dorzucić parę złociszy ? Ma beżowym jest masa informacji o niej.
Bezbronny
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

rafiki0116 pisze:Chciałbym kupić lunetę i mieć pewność ze nie padnie po kilku strzałach.
Jak chcesz mieć taką pewność, to najtaniej wychodzi Bushnell Legend 5-15x40, Weaver RV7 lub RV9, optymalnie Leupold z serii EFR.
Jednak biorąc pod uwagę, narowistość pudełkowych hatsanów oraz cenę, to kompromis wychodzi na Bushnell Trophy 3-9x40. To protoplasta dla Delta Optical Classic (DOC) 3-9x40. Obie lunety godne polecenia (na HW98 swego czasu miałem BT i trzymała się bardzo dzielnie, teraz z resztą nadal się trzyma).
Za DOC przemawia 3 letnia gwarancja i ciut lepsze szkła od Leapersów i tym bardziej PP.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
b3n0
Posty: 146
Rejestracja: 02 sty 2010, 1:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: b3n0 »

Miałem podobny problem w kwestii wyboru, ostatecznie, po dość intensywnym zbieraniu informacji z różnych forów/artykułów/rozmów itd mój wybór padł na to szkiełko:

http://kolba.pl/leapers-series-39x40-mildot-p-269.html

Im dłużej szukałem, tym cena, którą chciałem przeznaczyć na pierwszą lunetę, stawała się wyższa ;). Ale jestem zadowolony. Solidna robota - porządne pokrętła, pierścienie chodzące z uczciwym oporem, TS (true strenght), MilDot, fajnie podświetlany krzyż, sensowne, uniwersalne powiększenie, dość fajne wyposażenie dodatkowe, a przede wszystkim AO.. DOCa z tego przedziału cenowego zdyskwalifikował u mnie brak regulacji błędu paralaksy, co w strzelaniu tarczowym na różnym dystansie uważam za dość ważny przymiot.
Pewno zaraz posypią się gromy, że za tą cenę można kupić coś sensowniejszego itd, ale cóż, ja nie znalazłem. A i co jak co, ale kupowanie używanej optyki uważam za rosyjską ruletkę.
Pozdrawiam
TX200/DOT
Obrazek
Awatar użytkownika
mike1986
Posty: 90
Rejestracja: 06 sie 2011, 23:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mike1986 »

b3n0 pisze:Miałem podobny problem w kwestii wyboru, ostatecznie, po dość intensywnym zbieraniu informacji z różnych forów/artykułów/rozmów itd mój wybór padł na to szkiełko:

http://kolba.pl/leapers-series-39x40-mildot-p-269.html

Im dłużej szukałem, tym cena, którą chciałem przeznaczyć na pierwszą lunetę, stawała się wyższa ;). Ale jestem zadowolony. Solidna robota - porządne pokrętła, pierścienie chodzące z uczciwym oporem, TS (true strenght), MilDot, fajnie podświetlany krzyż, sensowne, uniwersalne powiększenie, dość fajne wyposażenie dodatkowe, a przede wszystkim AO.. DOCa z tego przedziału cenowego zdyskwalifikował u mnie brak regulacji błędu paralaksy, co w strzelaniu tarczowym na różnym dystansie uważam za dość ważny przymiot.
Pewno zaraz posypią się gromy, że za tą cenę można kupić coś sensowniejszego itd, ale cóż, ja nie znalazłem. A i co jak co, ale kupowanie używanej optyki uważam za rosyjską ruletkę.
Pozdrawiam
Ale czy przypadkiem lupa z Twojego linku wcale nie ma AO i paralaksy? Tylko pytam, bo również szukam lunety, PP 3-12x42 AO dostępny dopiero za miesiąc więc szukam czegoś innego. Delta Optical Classic 3-9x40 kosztuje trochę za dużo (350), Leapers 5th Gen Series 3-9x40 AO MD TS kosztuje jeszcze wiecej (399). Generalnie sprawa wygląda tak:

1. Point Precision 3-12x42 AO - PARALAKSA + Montaż - 209 zł
2. Delta Optical Classic 3-9x40 (brak AO i paralaksy) - 350 zł
3. Leapers 5th Gen Series 3-9x40 AO MD TS - 399 zł
4. Leapers Golden Image 3-9x32 AO MD TS - 270 zł

Lunety powyżej 300 zł odpadają. Brać starego Leapers chyba bez sensu, to już pewnie lepiej poczekać ten miesiąc i kupić PP 3-12x42 AO skoro prawie wszyscy ją chwalą jako bardzo wytrzymałą lupę, w sam raz pod Hatsana.
Hatsan 95 "Alchemik" | Leapers [5th Gen] 3-9x40 1'' AO R/G MilDot + Leapers AccuShot 1''/11mm
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Różnica w jakości szkieł pomiędzy PP 3-12, a DOC 3-9, jest kosmiczna. Paralaksa (AO) przydaje się przy częstej zmianie dystansu, jednak obraz jest ważniejszy. DOCa można łatwo przefokusować na dystansie HFT (8-41m) i strzelać z dobrym skutkiem. Ja mam ustawione na stałe X 10 i paralaksę (AO) na 25m. Pozwala mi to spokojnie strzelać na 10-50m, bez dotykania czegokolwiek... :PP Myślę, że skoro dopiero zaczynasz przygodę ze strzelectwem, to jest optymalny wybór.... :hm: Kiedyś przyjdzie czas na zmianę karabinka i optyki. I to pewnie wcześniej, niż się spodziewasz. :lol:
Ostatnio zmieniony 11 sie 2011, 16:37 przez Cortez, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
ODPOWIEDZ