Obrazek

Jak zdjąć muszkę?

Spam, Archiwum Forum.
Zablokowany
mietek_i_zyta
Posty: 13
Rejestracja: 06 maja 2009, 13:21
Lokalizacja: Świebodzin/Lubuskie

Jak zdjąć muszkę?

Post autor: mietek_i_zyta »

Witam, Kupiłem sobie wiatróweczkę a mianowicie Hammerli hunter force 750
po przeglądnięciu stronki www.airguns.budu.pl naszła mnie ochota na zrobienie sobie nowej osady żeby poprawić wygląd broni ale do szczęścia brakuje mi jeszcze zdemontować otwarte przyrządy celownicze. Chciałbym zrobić to tak żeby nie uszkodzić oksydy która i tak jest cienka. Czy ktoś wie jak to zrobić?
rifleman

Post autor: rifleman »

Taka muszka powinna być tylko naciskana na lufę. Wystarczy zabezpieczyć lufkę przed porysowaniem i delikatnie młoteczkiem przez drewienko ostukiwać nasadę muszki.
Powinna zejść, dla ułatwienia plastik można podgrzać we wrzątku lu suszarką.
Najlepiej wrzuć zdjęcie mocowania, bo może gdzieś tam chińskie rączki ukryły śrubkę. :lol:
Ze szczerbinką chyba sobie poradzisz? :bobas:
mietek_i_zyta
Posty: 13
Rejestracja: 06 maja 2009, 13:21
Lokalizacja: Świebodzin/Lubuskie

Post autor: mietek_i_zyta »

Wklejam kilka zdjęć. Nie ma tam niestety śrubki :) nie wiem tylko czy Chińczycy nie kleją tego czy coś.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
rifleman

Post autor: rifleman »

Owiń lufkę szmatką, a resztę opisałem wyżej. ;)
Koniecznie jednak podgrzej to ustrojstwo. Na 99% muszka siedzi na wieloklinie. Tak więc nie próbuj nią kręcić na boki, tylko uderzaj wzdłuż lufy. :!:
mietek_i_zyta
Posty: 13
Rejestracja: 06 maja 2009, 13:21
Lokalizacja: Świebodzin/Lubuskie

Post autor: mietek_i_zyta »

Wielkie dzięki. Operacja i tak poczeka do jutra do wieczora ale jak tylko uda mi się jej pozbyć to się pochwalę rezultatem. Jeszcze raz dzięki.
rifleman

Post autor: rifleman »

Powodzenia i zadowolenia ze sprzętu. :)
Jak nie boisz się grzebać w systemie wiele możesz poprawić niewielkim kosztem.
Zacznij od polerki tłoka i spasowania prowadnicy i sprężyny.
Pozdrawiam
Łukasz.
mietek_i_zyta
Posty: 13
Rejestracja: 06 maja 2009, 13:21
Lokalizacja: Świebodzin/Lubuskie

Post autor: mietek_i_zyta »

Taki też jest plan. Wiatrówka mocy ma dość a nawet trochę za dużo jak dla mnie na początek ale z celnością mam małe problemy. Chcę na początek sprawdzić koronę bo jest zakryta muszką i niewiele widać. Potem otwieram bebechy i mycie, i smarowanie. Następnie jak proponujesz polerka tłoka i spustu. Ponieważ nie robiłem tego wcześniej napewno będę pytał:) No może robiłem ale B3 ma konstrukcję jak proca więc nie było ciężko.
Zablokowany