Obrazek

zamek swobodny vs zamek zaryglowany

Kusze, łuki, paralizatory, noże, miecze, repliki, survival... Czyli inne nasze zabawki!
muniek
Posty: 69
Rejestracja: 19 lip 2008, 18:57
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: muniek »

tomaschek30 pisze:Tak logicznie myśląc : AK47 - zamek otwarty, sztucer (jakikolwiek :?: ) - zamek zaryglowany.

Czy mój tok myślenia jest prawidłowy :lol: :?:
Błąd. W ak-47 (kałasznikow) zamek jest również ryglowany. Różnica tylko jest taka że jest to robione automatycznie przez sprężynę która w ostatniej fazie obraza rygiel po czymś co przypomina gwint (nie pamiętam fachowej nazwy). Zamek nieryglowany jest na przykład w pistolecie maszynowym PM-84p (glauberyt). Obydwa wyżej wymienione miałem w wojsku na stanie i z nich strzelałem.

Tutaj mogę sie mylić ale my cały czas mówimy o zamkach ryglowanych i nieryglowanych. Zamek otwarty to według mnie zamek który zatrzymuje sie pozycji odciągniętej i dopiero po naciśnięciu spustu wprowadza nabój do komory i pada strzał. Bodajże takie rozwiązanie miał angielski sten.

Jeśli sie mylę to mnie poprawcie.

Pozdrawiam
HW 77k+ Leupold VX-I 3-9x40 WD+ BKL 260
HW 80k+ Leupold VX-II 4-12x40 LRD+ BKL260
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Fachowcem od broni palnej nie jestem, jednak wyczytałem kiedyś na sąsiednim forum jak to jest z zamkiem w AK.
Jest oczywiście ryglowany, ale na zasadzie półobrotu. Na tym filmie jest to pięknie pokazane:
http://pl.youtube.com/watch?v=q7d8wvEKoy0
Otwarte zamki to raczej w broni o małej Ek, tu np. w pistoletach i pistoletach maszynowych.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez Wierzbin, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
muniek
Posty: 69
Rejestracja: 19 lip 2008, 18:57
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: muniek »

Ja fachowcem też nie jestem ale masz rację Marku jednak dla mnie ten filmik jest zbędny. Jednak muszę przyznać że filmik jest przedni.

Kałacha rozbierałem tyle razy że mogę to robić z zamkniętymi oczami i jest tam faktycznie rygiel półobrotowy.

Pozdrawiam.
HW 77k+ Leupold VX-I 3-9x40 WD+ BKL 260
HW 80k+ Leupold VX-II 4-12x40 LRD+ BKL260
ODPOWIEDZ