Obrazek

Point Precision

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
twardy.cyngiel
Posty: 70
Rejestracja: 03 cze 2008, 11:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: twardy.cyngiel »

Do puszek i butelek powiększenie 3-9 jest wystarczające przy odległości 35-50 metrów. Jednak w pewnym momencie zaczynasz te puszki układać denkami do przodu albo zamiast nich słynne kapselki. Na dodatek zaczynasz eksperymentować z większymi odległościami powyżej 50 metrów. Tu właśnie przydaje się lepsze powiększenie.
Gdybym dzisiaj kupował brałbym bez wątpienia 3-12. To i tak w pewnym momencie wyda się za mało i zaczniesz się zastanawiać jak to by było mieć np. 5-15 lub 6-24 :)

Przy dużych powiększeniach można sobie pewny chwyt wyrobić bo widać doskonale jak ci się ręka trzęsie i krzyż po celu skacze :D
KRAL 002 drewienko
PP 3-9x40 AO
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

en_driu pisze:Obraz dość dobry, w bezwietrzny dzień biorąc poprawki można z 90 m trafić w korek butelki od wina
Z czego Ty strzelasz? I co oznacza "można"?
en_driu pisze:mając wyzerowaną lunetę np. na 60m i zerując ją na odległość 25m trzeba również kręcić boczną wieżyczką, bo zero ucieka na boki.
Nie powinno tak być, to wada lunety.
Niestety częsta przypadłość chińskich lupek.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Wierzbin pisze:Nie powinno tak być, to wada lunety.
Niestety częsta przypadłość chińskich lupek.
Marku w chinkach to norma :lol: (wiem bo mam)
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
en_driu
Posty: 29
Rejestracja: 09 paź 2007, 5:48
Lokalizacja: kujawsko pomorskie

Post autor: en_driu »

Wierzbin pisze:
en_driu pisze:Obraz dość dobry, w bezwietrzny dzień biorąc poprawki można z 90 m trafić w korek butelki od wina
Z czego Ty strzelasz? I co oznacza "można"?
en_driu pisze:mając wyzerowaną lunetę np. na 60m i zerując ją na odległość 25m trzeba również kręcić boczną wieżyczką, bo zero ucieka na boki.
Nie powinno tak być, to wada lunety.
Niestety częsta przypadłość chińskich lupek.
Jeśli chodzi o śrut, to ostatnio kupiłem słowacki http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=387374027 . Jak na tani śrut to wykonanie dość dobre, ważąc na wadze laboratoryjnej wychodziło że ma masę 0,532g a ważąc kilkanaście śrucin po kolei i z różnych pudełek, ich masa wahała się w przedziale 0,530 - 0,533g.
A co oznacza ze można trafić... że można trafić ale nie za każdym razem. Mając ustawioną lunetę na 50m brałem poprawkę i celowałem 4 dolnym dotem. Gołym okiem celu nie było widać, przy ustawieniu x12 dot prawie zakrywał cel, korek spadał 1raz na 5 - 6 strzałów. Korek miał średnicę ok 25mm, a wysokość 45mm. Pozycja siedząca na kocyku z podpórką na wbitym w ziemię kołeczku od szpadla. Przy tej samej odległości zawieszoną na sznurku butelkę po 1,5 litrowym napoju z pozycji stojącej bez podpórki trafiałem średnio 3 razy na 5 strzałów.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sanCH0
Posty: 33
Rejestracja: 28 kwie 2008, 19:01
Lokalizacja: Radom

Post autor: sanCH0 »

W sobotę przyszła paczka z PP 3-12x42 AO oraz montażem Point Precision. Zamontowałem ją bez używania kołka stopującego oraz innych stoperów, jedynie odtłuściłem szynę. Do tej pory po wystrzeleniu ok 80-90 śrucin montaż stoi w miejscu jak bury osioł i mam nadzieję, że tak zostanie. Kluczyki imbusowe dołączone do montażu okazały się twarde chociaż śruby dokręcałem z umiarem.

Załączam tarczkę aby panowie ocenili czy tak powinno być.
Dwie ostatnie tarczki to strzał z kucka a środkowa w pierwszym rzędzie to pierwsze strzały przed ułożeniem kocyka. Odległość 13m.

Obrazek

P.S
Strzelec ze mnie początkujący bo dopiero 1k śrutu przerzucone.
H85 STG + Alchemik + PP 3-12x42AO
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 409
Rejestracja: 10 mar 2008, 20:47

Post autor: pg.25 »

No no :) Ja mam to co w stopce i fabryczny montaż nie dał rady :nie: A mamy praktycznie to samo :D Znakiem tego-firma sie rozwija :D
Hatsan 75S+Alchemik+PP 6x40
sharps innova+chinka3.5-10x40
pem173
Posty: 17
Rejestracja: 30 sty 2008, 21:31
Lokalizacja: Dybków

Post autor: pem173 »

No i ja w końcu zaryzykowałem i kupiłem PP 6x40 + montaż na 4 śruby. Lunetkę kupiłem w Avancie w Rzeszowie. Mam nadzieję że się szybko nierozsypie.
Był H 45S... Teraz H 70S
Awatar użytkownika
adikx
Posty: 41
Rejestracja: 04 lip 2008, 21:26
Lokalizacja: okolice Oświęcimia

Post autor: adikx »

Kupiłem lunete z montażem PP. Namęczyłem się,żeby montaż sie nie suwał i jak narazie stoi gdzie powinien ;) Ale jest jeden problem: nie mogę jej wyzerować... Próbowałem już z 2 typami śrutu i nic. Przed zamontowaniem lunetki jak głupi kapnąłem ze 2-3 kropelki oleju silikonowego do lufy... :nie: Wiem,że głupio zroboiłem, chciałbym wiedziec,czy może mieć to wpływ na celowność :?: Czym najlepiej "doczyścić" lufę z tego olejku :?:
Adik
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Szmatką zawiązaną na żyłce.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
adikx pisze:Ale jest jeden problem: nie mogę jej wyzerować...
Najprościej to zrób tak. Załóż dużą tarczę taką A4 wystrzel do niej z odległości dosłownie paru metrów , pokręć wieżami w potrzebnych kierunkach , oddaj drugi strzał i ponownie zrób korektę itd.. Jak będzie w miarę trafiać w środek to strzel z ok. 10m i ponownie przystąp do korekty wieżami jak będzie już mniej więcej ok to załóż świerzą tarczę i ustaw się na 20-tym metrze , strzelaj z podpórki tu już wystarczą drobne korekty i masz celownik "wyzerowany".
Ten olej w lufie dobrze będzie wytrzeć tak jak napisał Zdzisław , jednak po prawdzie nie ma on większego wpływu na jakieś mocne zachwiania w stabilności strzałów , to będą tylko drobne różnice na małych dystansach.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
twardy.cyngiel
Posty: 70
Rejestracja: 03 cze 2008, 11:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: twardy.cyngiel »

http://sklep.incorsa.pl/product,296,photo,2554.html

Widzicie podobieństwo? Identyczna jak nasze PP, chyba z tej samej fabryki tylko metka inna...no i cena ponad 2 razy wyższa :lol:
KRAL 002 drewienko
PP 3-9x40 AO
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Różnice są znikome. Obie lunety różnią się detalami.

Jest wielce prawdopodobne, że pochodzą z tej samej fabryki. Obrazek
Obrazek

No chyba, żeby nie ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

|Cześć

|A jaki jest krzyż w |PP 6x40 ? |Na stronie jest ze MD - nie chce mieć crossbowna :(
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
Awatar użytkownika
NEWBY0
Posty: 172
Rejestracja: 03 wrz 2007, 13:39
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY0 »

MD ;) .
H70
Gamo Gamatic
twardy.cyngiel
Posty: 70
Rejestracja: 03 cze 2008, 11:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: twardy.cyngiel »

Co ci przeszkadza ten crossbown? To po prostu mildot plus gratis :D
KRAL 002 drewienko
PP 3-9x40 AO
ODPOWIEDZ