Obrazek

Point Precision

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
auron
Posty: 35
Rejestracja: 09 paź 2007, 12:04
Lokalizacja: Małkinia

Post autor: auron »

Co do tego montażu to radziłbym Ci na początek wymienić śruby i śrubki na dłuższe, tak aby trzymały na całej długości gwintu. Zawsze mniejsze ryzyko jego zerwania. Ja po kilkukrotnym zakręcaniu, odkręcaniu i dokręcaniu zerwałem gwint w dwóch otworach przy obejmie tubusu i musiałem się ratować nakrętkami. Nie wygląda to teraz ładnie, no ale chociaż trzyma :)
"...kiedyś kupię nóż..." i zrobię to co zawsze chciałem
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

sylvio pisze:Nie pamiętam czy już ktoś w temacie PP wspominał o kleju Loctite do połaczeń gwintowych i przyklejeniu montażu do szyny, może to jest lekarstwo na przesuwanie się optyki. :hm:
Próbowałem czerwonego i nie dało to pozytywnego rezultatu, dopiero zmiana montażu i kalafonia poskutkowały. Trzyma bez kołków. :)
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Witam.Ja swój montaż przewierciłem na wylot i dałem długie srubki imbusowe a z drugiej strony zaslepione nakrętki tzw. nyple lub jakos tak :).po dość mocnym dokręceniu trzymał jak beton bez żadnych cudów.No i fajnie to wyglądało bo śrubki były niklowane ;)
Co do samej lupki to sprzedałem ją funfolwi i do dzisiaj ma sie całkiem dobrze na jego Slavce.Nawet przeżyła krutki romans z HW 97 i daje radę :)
Old Indian Never Die
doktor
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:17
Lokalizacja: Kraków

Montaz w PP 3-9x40

Post autor: doktor »

Czesc :)

Wlasnie stalem sie posiadaczem szkielka PP 3-9x40 z firmowym montazem. Kolek stopujacy wydaje sie strasznie lichy. Dobrze mysle, ze najlepiej byloby go od razu wymienic?

Wiem, ze o tych montazach juz sporo napisano, ale nie jestem pewien, czy we wszystkich modelach PP sa takie same, stad pytanie.
--
Maciek
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Najlepiej ten montaż wywal, a lupkę posadź na bkl 263 (chyba mają w incorsie), albo jakim sprotmatchu. Wiem, że parę złotych będzie kosztował, ale będziesz miał święty spokój, a montaż zawsze zostanie na potem, jakbyś chciał lupkę zmienić. Mi swego czasu kupę nerwów zjadł montaż Accushota jednoczęściowy.
Jeszcze pytanie na jakim karabinku będzie siedziała lupa?
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
doktor
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: doktor »

Na stuningowanym H70 (zmienione uszczelki lufy i tloka, sprezyna Oteva, prowadnica, smarowanie).

Kupno innego montazu raczej chwilowo odpada z powodow finansowych.
--
Maciek
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

To zostań na razie przy tym co masz ;), nie ma sensy jednej kupy zamieniać na inną chińską, bo tylko kasę wywalisz niepotrzebnie (a te montaże to wszystkie liche są, ewentualnie możesz śruby wymienić na twardsze i dać podkładki sprężynujące). Jak dozbierasz kasy to kup BKL'a i będziesz miał spokój.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
doktor
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:17
Lokalizacja: Kraków

problemy?

Post autor: doktor »

Swieta za pasem, jest chwila wolnego i bedzie okazja do postrzelania. Moze kolek i montaz przezyja te 500 srutow, ktore zdaze wystrzelic :)

Kupilem kalafonie, zobaczymy co to da.

[ Dodano: Czw 27 Gru, 2007 13:22 ]
PP 3-9x40 zostal zamontowany na karabinku.

W sumie przez 4 dni wystrzelilem jakies 200 srutow i zero sie trzyma, ale.... albo ja mam cos z oczami, albo jedno klikniecie drugiemu kliknieciu nierowne.

Regulowalem lunetke na ok. 35 metrow i 3 "kliki" w gore potrafily nie dac niemal zadnej roznicy na tarczy, podczas gdy 3 nastepne powodowaly, ze punkt trafienia uciekal 10 cm do gory.

Spotkaliscie sie z tym?
--
Maciek
doktor
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:17
Lokalizacja: Kraków

Brak powtarzalnosci "klikniecia" przy regulacji PP

Post autor: doktor »

Mam dziwny przypadek z lunetka PP 3-9x40. Pojedynczy "klik" pokretla regulacji krzyza raz oznacza wieksze przesuniecie POI, a raz mniejsze... Przy tym wszystkim szkielko wydaje sie trzymac zero (po ok. 200 srutach). Spotkaliscie sie z takim problemem?

Opisalem go tutaj:

http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?p=48696#48696

...ale temat chyba umarl :( Moze mi admin glowy nie urwie... ;(


No to scalamy. Maniek.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2007, 23:39 przez doktor, łącznie zmieniany 1 raz.
--
Maciek
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Jakie pieniądze, taka optyka. Jak tylko trzyma - nie oczekuj więcej.
doktor
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: doktor »

Jesli bedzie trzymalo, to sie bede cieszyl. Wiezyczkami i tak sie rzadko kreci. Pytam glownie po to, zeby sie zorientowac, czy to moze juz przeslanka do reklamacji :/
--
Maciek
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

W zasadzie to tak. Gdybyś założył tę lunetę na sztucer i strzelał na 200m, to takie "rozjazdy" miałyby widoczny efekt w POA.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Re: Brak powtarzalnosci "klikniecia" przy regulacj

Post autor: radecek »

doktor pisze:Mam dziwny przypadek z lunetka PP 3-9x40. Pojedynczy "klik" pokretla regulacji krzyza raz oznacza wieksze przesuniecie POI, a raz mniejsze... Przy tym wszystkim szkielko wydaje sie trzymac zero (po ok. 200 srutach). Spotkaliscie sie z takim problemem?
Pokrętła wieżyczek tworzą połączenie gwintowane z tulejami duraluminiowymi tubusu. W przypadku źle dopasowanego gwintu, słabego stopu lub długotrwałego użytkowania, może wystąpić sytuacja, że połączenie słabnie i gwint ulega uszkodzeniu.

W lunetce Simmons na H80 wyskoczyło mi górne pokrętło na skutek uszkodzenia gwintu tulei.
Kupiłem Tasco z uszkodzonym krzyżem i zamieniłem pokrętła.

Zobacz czy jest różnica w oporze przy kręceniu pokrętłami: górne i boczne.
doktor
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: doktor »

Nie ma roznicy.
--
Maciek
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Nie wiem czy już mówiłem, ale może w końcu ktoś z posiadaczy zrobi test na kwadrat Yara. Byłoby wiadomo wtedy jak jest z powtarzalnością klików. Chociaż ja w nią wątpię.
Zadzwoń do sklepu i powiedz jaki masz problem, bo to wygląda na podstawę do reklamacji, nie wiem czy ktoś już do nich z czymś takim nie odsyłał. Napisze to po mojemu, bo nie wiem jak to dokładnie jest. Może to co jest między wieżą a tubusem lunety (tym wewnętrznym) za słabo dociska i trzeba wymienić, albo co podłożyć i przez to regulacja skacze.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
ODPOWIEDZ