Obrazek

Point Precision

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lord ares
Posty: 15
Rejestracja: 13 paź 2007, 18:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lord ares »

ktory model Point Precision polecacie do celnego strzelania nawet na 50m?
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

Mogę jedynie wypowiedzieć się o modelu który posiadam i jak do tej pory żadnych problemów z nim nie miałem, a już parę kilo wytrzymała. W tej cenie warto. Jedynie znajdujący się w komplecie montaż to w moim przypadku porażka :( lepiej kupić bez montażu. :) O innych modelach niech wypowiedzą się koledzy :D
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

lord ares pisze:ktory model Point Precision polecacie do celnego strzelania nawet na 50m?
Obrazek
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
dArOo
Posty: 32
Rejestracja: 12 maja 2006, 12:22
Lokalizacja: Rzerzęczyce

Post autor: dArOo »

foxrysza pisze:
lord ares pisze:ktory model Point Precision polecacie do celnego strzelania nawet na 50m?
[url=http://www.zielonysklep.pl/nowy//image_ ... 00&lang=pl]Obrazek[/url]
Mam właśnie tą lunetkę którą polecasz i jedno co mogę powiedzieć to że montaż jest do BANI :nie: Po prostu co ja ze swoim wyprawiałem żeby osadzić na Slavi 634 to głowa mała ale myślę że teraz jest ok jeśli chodzi o lunetkę to nie mam żadnych zastrzeżeń obraz jest spoko i postrzelać sie da :D O wytrzymałość się nie martwię w końcu dwa lata gwarancji jest tak więc może sie sypać :lol:
Slavia 634 (tunning) + PP 3-12x42A0
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

dArOo pisze:co ja ze swoim wyprawiałem żeby osadzić na Slavi 634 to głowa mała
Nic dziwnego, to montaż do szyny 11mm :)
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

dArOo pisze:Mam właśnie tą lunetkę którą polecasz i jedno co mogę powiedzieć to że montaż jest do BANI
Też ją mam i montaż trzyma jak przyspawany ale jestem wyjątkiem, ale mowa była o lunetce a nie o montażu, montaż polecam przynajmniej ACUSCHOTA
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
dArOo
Posty: 32
Rejestracja: 12 maja 2006, 12:22
Lokalizacja: Rzerzęczyce

Post autor: dArOo »

Mein Gott pisze:
dArOo pisze:co ja ze swoim wyprawiałem żeby osadzić na Slavi 634 to głowa mała
Nic dziwnego, to montaż do szyny 11mm :)
A co ja na to poradzę że slavia 634 ma szyne 11,6 :lol:
To już wina fabryki :maruda:
Slavia 634 (tunning) + PP 3-12x42A0
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

To jest montaż zwany 11mm. Nie ważne takie szczegóły jak 0,6 mm. Slavię 634 już wyposażono w szynę powszechnie stosowaną. A Marcin tę sprawę przeoczył!!
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

Hmm, czytałem kilka recenzji slavki 634, i stało tam, że szyna została 13mm :zdziwko:
przepraszam :/
Marcin chcesz bana za you?
Biodar
Posty: 5
Rejestracja: 15 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Biodar »

Witam. Jestem tu nowy :)
Zakupiłem Hatsana 90 STG i do niego od razu PointPrecision 4x32 bez AO. Lunetka była przykręcona przez pracownika sklepu i niestety po 20 strzałach wycięła srubkę mocująca blaszkę. Zaproponowano mi taki stabilizator jak na fotce za aż 50 pln. Ma on z przodu kawałek gumy i jest montowany do szyny. Kupiłem i na razie się nie przesuwa.
W tym samym sklepie pracownik wybrał mi śrut Tomitex, który nie mieścił się w lufie. Wystawał odrobinę i przy kazdym składaniu lufy był zcinany :(. Pracownik zaproponował za 20 zł zrobienie takiej gzymki - zrobił - i srut dalej wystawał. Kupiłem więc inny śrut a poprzedniego wystrzelałem ze 100 szt. Prawie całe dwie paczki musiałem wywalić, bo otworzyłem też drugą by zobaczyć czy tak samo wystaje :> Teraz mam śrut crosmana i ten się chowa jak trzeba. Lunetka sprawuje się na razie OK, tyle że w rzeczonym sklepie zapłaciłem za nią 170 zł z nontażem noname :(
Mam całość z tydzień.
Pozdrawiam wszystkich

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
nunez
Posty: 770
Rejestracja: 03 wrz 2006, 18:18
Lokalizacja: Stępna

Post autor: nunez »

Witam :D
muszę przyznać ,że takie ustrojstwo widze pierwszy raz w życiu
pierwsze co musisz zrobić to ucywilizować swój karabinek
czyli smarowanie ; prowadnica,kapelusik, splanowanie spreżyny i poprawe spustu
o wszystkim przeczytasz na forum :)
pozdrawiam Jarek :D
;slavka634;
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

nie rozumiem, jak można ścinać śrut? :zdziwko: jeżeli wystaje, to po prostu go nie włożyłeś do końca. Z resztą, każdy śrut zetniesz, jeżeli go nie włożysz do końca, nawet crosman :/
Proszę, niech ktoś mi tu pomoże. :)
(odkąd Zygmunt zaczął mnie w tym topicu regularnie gasić, wolę się ubezpieczyć ;) )

PS. A ten śrut wyrzuciłeś tak nieodwracalnie? Bo aż mnie z żalu ścisnęło, może bym odkupił? :D Zaraz ktoś powie, żem sknera :]

pozdrawiam
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Fartuszki śrutów generalnie są szersze od główki. Jak jest źle zrobiony port ładowania (bądź go brak jak ma to miejsce w hatsanach) to często sama końcówka jest przycinana przy zamykaniu kostki.
I nie sposób śrut załadować do końca, bo jest to dość trudne samymi palcami. Można pomóc sobie jakimś "popychaczem", ale to i tak półśrodki. Lepiej jest obrobić wejście lufy.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Mein Gott pisze:nie rozumiem, jak można ścinać śrut? jeżeli wystaje, to po prostu go nie włożyłeś do końca.
Jeżeli port ładowania jest nieobrobiony, to jest to niestety normalne zjawisko (przynajmniej w Hatsanach). Brak sfazowania sprawia, że niektórych śrutów nie da się do końca wcisnąć i podczas zamykania wiatrówki, następuje ich ścinanie.
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Śrut srutowi nierówny. Są takie które wchodzą bez problemu, inne trzeba mocno wcisnąć, a nawet pomóc sobie popychaczem. Trafiają się też takie które przelatują przez lufę same.
ODPOWIEDZ