Obrazek

'Porządna'wiatrówka na 'wygodne' strzelanie /C 1077?

halif
Posty: 65
Rejestracja: 10 maja 2007, 9:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: halif »

Tutaj masz porównanie Desperado i Umarexa:

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=30605&

Osobiście wybrałbym Desperado, ale oba są niemal identyczne. Wizualnie Desperado ładniejszy, więc pewnie weźmiesz tego. Tak czy inaczej musisz mieć świadomość, że kupujesz zabawkę do weekendowego strzelania, a nie wyczynówkę. Można nią strzela do puszek, ale nie precyzyjnie do tarczy... To tyle. Wybierz co chcesz.

Tak jak pisał Wojtek, jeżeli kupujesz sprzęt co2 to poczytaj o przeróbkach kartuszy do ponownego ładowania. Są takie patenty i wtedy strzelanie jest trochę tańsze...
H70 zestaw Hogana; B-Square M i na tym Komz 4-10x42 plus ucinka i tłumik Wojtana.
Awatar użytkownika
dpeak
Posty: 8
Rejestracja: 25 lip 2007, 10:33
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: dpeak »

Zdecydowałem się ostatecznie na UMAREX 850 AIRMAGNUM XT. Z czasem dokupię do niego przejściówkę na 2x12g, co użytkowanie wyjdzie trochę taniej.

Dzięki jeszcze raz wszystkim za wasze wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
halif pisze:Tak czy inaczej musisz mieć świadomość, że kupujesz zabawkę do weekendowego strzelania, a nie wyczynówkę. Można nią strzela do puszek, ale nie precyzyjnie do tarczy... To tyle.
Obawiam się ,że bardzo mylisz się w tej kwestii. Prawdopodobnie Umarex 850 jest w stanie "wystrzelić" lepsze wyniki na mniejszych odległościach od każdego przeciętnego Hatsana. Wiatrówki CO2 zasilane z większych kartuszy niż bombiczki czy 12g to zupełnie inna bajka ,stabilność strzałów przy większych butelkach i strzałach oddawanych z przerwami jest na poziomie ok. +/- 4ms. Zanim weszły w użycie karabinki PCP to wiele meczówek zasilanych było przez CO2 więc chyba jednak nie jest tak źle jak piszesz. Jednak faktycznie z CO2 nie da się wycisnąć dużej energii , karabinki podkręcone do ponad 10J energii śrutu praktycznie plują śniegiem.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
halif
Posty: 65
Rejestracja: 10 maja 2007, 9:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: halif »

Czytałem na iwebie testy tego karabinka. Jak na karabinek rekreacyjny na CO2 jest super, jak na karabinek za półtora tysiąca to rewelacji nie ma... Natomiast w kategorii co2 jest na pewno prymusem.

Jest to porządny karabinek weekendowy. Do tarczy nim postrzelasz, ale bez jakiś super peanów. Wygląda jak snajperka i oto chodzi. To typowa zabawka dla dużych chłopców, którzy chcą być "snajperami", jak w komputerze :)

Co do porównania z Hatsanem to się zgadzam. Jdnak i eno, i ten to też zabawki. Harry jest tańsza od Umarexa, jest też gorszy. Jego zabija odrzut sprężyny, który przekreśla możliwość celnego strzelania w większości przypadków (nie mówię tutaj o strzelcach o dużych umiejętnościach oraz bardzo dopieszczonych karabinkach - uśredniam "scenę" Hatsano-strzelców). To typowy puszkobijca, chyba, ze się w niego włoży maaaasę pracy.

Zakończmy dyskusję. Obydwaj mamy generalnie takie samo zdanie (jak przypuszczam), może wcześniej niejasno się wyraziłem.
H70 zestaw Hogana; B-Square M i na tym Komz 4-10x42 plus ucinka i tłumik Wojtana.
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 150
Rejestracja: 16 cze 2007, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: hyena »

Moim zdaniem jak się uparłeś na to CO2 to polecam Durlov DU10 co prawda jest to pistolet i w sumie nie spełnia twoich wymagań ale sam zobacz jaki jest i jake ma wyposarzenie i jakiej jest jakości a UMREXY to sobie daruj lepiej stsrzelać blisko i celnie :pomidor:
Gdzie jest moja latajaca szabla z PCV
kraina
Posty: 179
Rejestracja: 01 lis 2006, 7:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kraina »

spójżmy na C- 1077 inaczej
co do celnego strzelania to z tego C- 1077 da się śrut z 3 magazynków umieścić w czarnym polu tarczy 14x14 z 10 m :) , w puchę po browczyku z 20 m też wchodzą wszystkie :) , większa odległość to loteryjka , ale gdyby tak pojemniejszą butelkę zmajstrować do niego to zabawa na 102 , są adaptery na butle 88g , a i ludzie kombinują kartusze napełniane z gaśnic CO2 i podobno da się 350 śrutu z tego strzelić :hm: , ja postanowiłem sprawdzić ile da się z jednego 12g posłać peletek, i dało się 4 magazynki na 10 m celnie, następne 2 poprawka 1/2 tarczy to juz mamy 6, następne 6 magazynków z 5 m śruty gieły puchy a czasem nawet przebijały , 13 sty magazynek do połowy wystrzelałem i śrut został w lufie więc wkładamy "naboja " i dalej essa :) albo jak nie mamy juz CO2 to wycior z filcem lub coś co nie " łokalicy" lufki, należy pamiętać że strzelając szybko wyjdzie mniej strzałów , rekreacja jak się patrzy na krótki dystans , nie polecam jako jedynej wiatrówki lecz jako dodatek, taki odprężnik ciśnienia :D
i właśnie dlatego go kupiłem :hihi:
bo człowiek czasem musi sobie Blow,H100.22cal.&Belomo,HW97k&Leapers
Awatar użytkownika
Anokhi
Posty: 164
Rejestracja: 05 lut 2007, 18:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Anokhi »

dpeak pisze:Zdecydowałem się ostatecznie na UMAREX 850 AIRMAGNUM XT. Z czasem dokupię do niego przejściówkę na 2x12g, co użytkowanie wyjdzie trochę taniej.
Strzelałem z tego ustrojstwa na zlocie Tawerny. Myślałem że to kolejna lipa plastikowa i kompletnie niecelna. Jak zacząłem strzelać nie mogłem się oderwać. Miodzio. Do pykania do puszeczek na np 30 m idealna (z butli 88g). Strzelanie sprawia naprawdę sporo frajdy a chyba o to właśnie chodzi...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 238
Rejestracja: 23 cze 2006, 21:55
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wojtan »

Zamiast plastikowych umarexów - karabinek na CO2 z "krwi i kości" i na długie lata bezawaryjnej pracy - TAU Safari.

Obrazek

Ładowanie z gaśnicy albo butli od migomatu - w zależności od zakupionej przejściówki.

Cena - trochę kwaśna, ale do przeżycia: ok 1400zł.
ODPOWIEDZ