Obrazek

Point Precision

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
erio
Posty: 28
Rejestracja: 09 lip 2007, 18:43
Lokalizacja: Kielce

Post autor: erio »

dobra ... to napiszcie cos o tym mildocie PPowym .. jak sie przedstawia tabelka odleglosci na poszczegolnych zbliżeniach ?
MDRF_Setup moze ktos wklei tabelke stworzoną przy pomocy tego programu ... sąsiad jak kupił Leapersa to dostal taką tabelkę wydrukowaną w komplecie ...
Hatsan 70, Spust CUSTOM, i sexi prowadnica, Poin Precision 3-12x42 wytrzymuje upadek na beton
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Post autor: radecek »

erio pisze:dobra ... to napiszcie cos o tym mildocie PPowym .. jak sie przedstawia tabelka odleglosci na poszczegolnych zbliżeniach ?
MDRF_Setup moze ktos wklei tabelke stworzoną przy pomocy tego programu ... sąsiad jak kupił Leapersa to dostal taką tabelkę wydrukowaną w komplecie ...
Trzeba by sprawdzić na miarce ustawionej na pewnym dystansie np. 10m i dopasować do wzoru:

odległość_między_dotami [cm] = A * odległość_od_celu[m] / ZOOM

Jak jest normalny mildot to A=1 i przy ZOOM=10, na 10m będzie 1cm.

A jeżeli nie pasuje to należy zmierzyć przy 2 ustawieniach ZOOM-u np. x10 i np. x4 i obliczyć to A.
Awatar użytkownika
rayac
Posty: 135
Rejestracja: 19 wrz 2006, 9:30
Lokalizacja: Ryczów/ Kraków
Kontakt:

Post autor: rayac »

Dobra musicie mi pomóc. Dostajecie do ręki 140zł macie osiągnąć maksymalny efekt za tą kwotę. Znajdziecie coś lepszego od tego PointPrecisiona: http://www.allegro.pl/item239166574_lun ... 4_mc_.html przypominam, że montaż w cenie. Bo naprawdę wakacje mi się kończą a ja chciałbym się lunetką pobawić. Proszę nie pisać "ja bym dozbierał" bo pytanie jest w miarę jasne :P
Awatar użytkownika
dagoo
Posty: 202
Rejestracja: 26 kwie 2007, 9:18
Lokalizacja: Dworzec/Olsztyn

Post autor: dagoo »

Myślę, że za te pieniądze nie kupisz nic lepszego, nowego i z dwuletnią gwarancją, więc łyk :) .Tylko czy nie za małe powiększenie, wystarczy Ci? Jeśli tak to pewnie,
pozdrawiam,Cezar
Awatar użytkownika
rayac
Posty: 135
Rejestracja: 19 wrz 2006, 9:30
Lokalizacja: Ryczów/ Kraków
Kontakt:

Post autor: rayac »

No fajnie :maruda: a już miałem kupować a tu nowy dylemat :hm: Moje wymagania są takie żeby trafiać do tarczy (najlepiej w 10) z 15m no i fajnie by było pacnąć w puszkę tak do 50m... więc nie wiem czy dam radę na tym 4x powiększeniu. Myślę, że chyba i tak będzie to lepsze niż moje otwarte TG zasłaniające wszystko od 5 do 10 na tarczy.

No ale jeżeli warto zrezygnować z tego PP na rzecz Tasco o powiększeniu np. 8x42, 6x40 z Allegro to dajcie znać. Dają na Allegro jakieś gwarancje?
Awatar użytkownika
thmc88
Posty: 17
Rejestracja: 09 lip 2006, 18:57
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: thmc88 »

spokojnie na 30 będziesz mógł strzelać ;) tarcza 14 x 14 i każdy strzał w czarnym polu musi byc :)) na 15 metrów raczej wystarczy, z pewnoscią lepiej od otwartych. Gwarancja jest na allegro ale tylko od sklepów : typu zielony sklep, kolba.pl ...od prywatnych użytkowników nie dostaniesz :]
Hatsan55 + Point Precision 3-12x42
Awatar użytkownika
dagoo
Posty: 202
Rejestracja: 26 kwie 2007, 9:18
Lokalizacja: Dworzec/Olsztyn

Post autor: dagoo »

Na hatsanie tasco z all. raczej nie sprawi Ci frajdy - klęknie zanim się zorientujesz.Albo coś z gwarancją,albo....dozbieraj na większe powiększenie(niestety),
pozdrawiam,Cezar
Awatar użytkownika
rayac
Posty: 135
Rejestracja: 19 wrz 2006, 9:30
Lokalizacja: Ryczów/ Kraków
Kontakt:

Post autor: rayac »

Jak bardzo różnią się wielkości obiektywów np. taka 20 a 32, nie licząc tego że ładniej wygląda większe szkło ;). I czy wykonanie lunety z polimeru a z metalu wprowadza jakąś znaczącą różnicę (patrz mniejsze lunety PP)? Aha thx. za odpowiedzi już na 90% ten PP będzie mój...muszę się tylko oswoić z tą myślą :king:

A i jeszcze jedno drogie są takie zaślepki co po otwarciu stercza tak fajnie do góry?
Awatar użytkownika
dagoo
Posty: 202
Rejestracja: 26 kwie 2007, 9:18
Lokalizacja: Dworzec/Olsztyn

Post autor: dagoo »

Poczytaj w lunetkach na hatsanach, będziesz miał odpowiedż na wszystkie pytania,
zaślepki flip open na all... są po kilkanaście złotych, ale kiepskiej jakości, natomiast orginalne BC są odpowiednio droższe, ok 40pln i w górę,
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2007, 21:59 przez dagoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
thmc88
Posty: 17
Rejestracja: 09 lip 2006, 18:57
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: thmc88 »

nie, zaślepki są dodatkowe połączone gumką ;] tylko do ochrony szkieł itp :)
PP powinien wytrzymać, a nawet jesli polegnie to masz gwarancje ...
Hatsan55 + Point Precision 3-12x42
slav
Posty: 11
Rejestracja: 31 sie 2007, 1:07

Post autor: slav »

tylko od razu skombinuj sobie twardy klucz ampulowy do skrecenia montazu. ja wlasnie kupilem taka za 139zl na allegro ale kluczyk z zestawu od razu zrobil sie okragly. lunetka na razie ok. wyzerowalem szybko. ciagle testuje...
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

rayac pisze:A i jeszcze jedno drogie są takie zaślepki co po otwarciu stercza tak fajnie do góry?
Na sąsiednim forum kolega Duce sprzedaje w bardzo przyzwoitej cenie (35 pln za szt.) BC czyt. Butler Creek
Kupiłem je i jestem zadowolony :)
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

rayac pisze:Dobra musicie mi pomóc. Dostajecie do ręki 140zł macie osiągnąć maksymalny efekt za tą kwotę.
A może na Barskę byś się skusił?
http://www.sharg.pl/index.php?lang=pl&p ... &c=T003277
Z tego co pamiętam dają na nią roczną gwarancję. Swego czasu Bruno 266 miał na Hatsanie model 4x32 i nie narzekał.
Może w ogóle Barska okazałaby się dobrą alternatywą PP ;)
fryta
Posty: 19
Rejestracja: 28 sie 2007, 23:41
Lokalizacja: Lębork-Mosty

Post autor: fryta »

rayac pisze:Dobra musicie mi pomóc. Dostajecie do ręki 140zł macie osiągnąć maksymalny efekt za tą kwotę. Znajdziecie coś lepszego od tego PointPrecisiona: http://www.allegro.pl/item239166574_lun ... 4_mc_.html przypominam, że montaż w cenie. Bo naprawdę wakacje mi się kończą a ja chciałbym się lunetką pobawić. Proszę nie pisać "ja bym dozbierał" bo pytanie jest w miarę jasne :P
Kup sobie taką http://www.allegro.pl/item242049641_lun ... atsan.html ja osobiście takową mam i jak narazie trzyma i ma się dobrze, mam Hatsana 100 i wystrzelałem do dnia dzisiejszego ok. 600 szt. śrutu.

ps. mieścisz się idealnie ze swoją kwotą, za 140 zł masz pod dom :)
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Barska raczej jest dobrą alternatywą dla PP ,tylko problem w tym ,że ich nie ma w sprzedaży praktycznie od początku roku w przypadku 2-7x32 i 3-12x40 , 4x32 były tak do marca ,ale to raczej ze względu na większy zapas magazynowy. Skoro mamy wrzesień i dalej ich nie ma w sprzedaży to można się spodziewać ,że w ogóle ich nie będzie przynajmniej w Sharg.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
ODPOWIEDZ