Obrazek

gdzie ten miękki spust

ODPOWIEDZ
NBGKINOMYSZ
Posty: 30
Rejestracja: 12 sty 2007, 22:11
Lokalizacja: ZDUŃSKA WOLA

gdzie ten miękki spust

Post autor: NBGKINOMYSZ »

Witajcie Koledzy.Zrobiłem spust.Wydaje mi się że zgodnie z waszymi wytycznymi (wszyscy którzy poszli tą drogą są zadowoleni) i niestety jest twardy jak diabli.Żadnej nawet najdrobniejszej różnicy na korzyść.Jest bardzo twardy-jak w chince normalnie,do tego wręcz stopnia,że zrywa strzały.Co źle zrobiłem?
Jak go złożę i bawię się nim jeszcze przed zamontowaniem na karabinku chodzi bardzo miękko.W momencie kiedy zostaje zamontowany na karabinku i zostanie naciągnięta sprężyna zwolnienie jej wymaga sporo siły w palcu,a miało być tak miękko.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
AA PRO SPORT+BUSHNELL BANNER 4-12X40
PO HATSANIE 90S POZOSTAŁO WSPOMNIENIE
Awatar użytkownika
dagoo
Posty: 202
Rejestracja: 26 kwie 2007, 9:18
Lokalizacja: Dworzec/Olsztyn

Post autor: dagoo »

witaj,u mnie.Mam spust pomyslu Darka,sprezynke(te dluzsza) zmienilem na dlugopisowa,lekko wkrecilem srubke i cudem uniknalem banana.Miekki jak ch....,musialem odpuscic srubke i teraz jest ok,aczkolwiek bez widocznego/mocnego 2-stopnia.Poczytaj sposoby na usprawnienie spustu,
pozdrawiam,Cezar
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

Moim zdaniem może chodzić o krótszą sprężynkę - jest za długa lub za twarda.
Najlepiej jakby udało Ci się znaleźć jakiegoś zastępczaka i pokombinować z różnymi długościami - tylko niestety trzeba bardzo uważać i pilnować, żeby zapadki ładnie na siebie zachodziły.
Powodzenia.
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Koledzy mają rację.Działanie kulki jest rewelacyjne.Natomiast sprężynki należy dobrać doświadczalnie.Pod długą sprężynkę,dobrze jest zrobić regulację przy pomocy śrubki.
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Witam
Z tego co widzę to źle umieściłeś kulkę i chyba nawet pogorszyłeś to co było ,nawierć drugi otworek i załóż w drugim miejscu kulkę a przedtem poczytaj .
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Mnie się wydaje (tak jak pisze Piotr),że kluczowa jest tu krótka sprężynka pomiędzy zapadkami.Jeśli będzie za delikatna,to na sucho palcami napina się bardzo łatwo,natomiast przy napinaniu tłoka przy występujących dużych siłach,nie zaskakują.To samo zauważyłem u mnie.Przy oryginalnej sprężynce,na sucho palcami jest bardzo ciężko napiąć.Trzeba dobrać pośrednią sprężynkę.
Inni forumowicze ucinają sprężynki,ale wolę dla bezpieczeństwa oryginalne sprężynki zachować,a eksperymentować na innych.
Pozatym tak jak sugeruje Darek,widać że trzeba zmienić położenie kulki.Szkoda,że nie ma zdjęcia z zatrzaśniętymi zapadkami.
halif
Posty: 65
Rejestracja: 10 maja 2007, 9:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: halif »

Wydaje mi się, że samo umieszczenie kulej kulki jest OK. Pozostaje skrócić dłuższą sprężynę o 1 zwój, potem wszystko dokładnie wypolerować. Głównie boczne płaszczyzny. Widzę, ze rozciąłeś obudowę. Czy otwory na kołki są osiowe? Może zbyt ciasno zpasowałeś całość? Na sam konie porządnie wysmaruj, najlepiej smarem miedziowym wnętrze spustu.
Po tym wszystkim musi działać lepiej...
H70 zestaw Hogana; B-Square M i na tym Komz 4-10x42 plus ucinka i tłumik Wojtana.
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

Nie sądzę, żeby to była kwestia dłuższej sprężynki - ona pracuje prawie tak samo niezależnie od tego, czy tłok jest zaczepiony czy nie.
Tak na marginesie to tę sprężynkę moim zdaniem najlepiej wymienić na możliwie długą i cienką - wtedy mamy w miarę równy opór przez cała drogę spustu na 1-ym stopniu. Przy grubych sprężynkach, albo np. krótkich ale z podkładką - opór rośnie pod koniec 1-ego stopnia, przez co 2-gi stopień jest słabiej wyczuwalny.
Awatar użytkownika
nieod
Posty: 15
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:32
Lokalizacja: Góry Słonne

Post autor: nieod »

Ja wymieniłem sprężynkę przy pierwszej dźwigni na długopisową i powstał "pierwszy" stopień bardzo miękki i regulowana jego długość po doprowadzeniu śrubki regulacyjnej do możliwości pracy, czyli zrobieniu jej miejsca na wkręcanie, w moim przypadku rozwiercenie miejsca w języku spustowym na jej wkręcenie. Te zmiany nie wpływają na bezpieczeństwo pracy spustu. Za nie odpowiada druga sprężyna, ta pomiędzy zapadkami. Tą skróciłem o jeden zwój i wypolerowałem, tylko wypolerowałem, zapadki. Praca w miarę kulturalna, aczkolwiek dalej karabinek szarpie do góry, ale to już raczej efekt kopa. Drugi stopień spustu wyczuwalny, ale nie aż tak twardy.
H105S + Hawke Sport HD 3-9X40
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

nieod pisze:Ja wymieniłem sprężynkę przy pierwszej dźwigni na długopisową i powstał "pierwszy" stopień bardzo miękki i regulowana jego długość po doprowadzeniu śrubki regulacyjnej do możliwości pracy, czyli zrobieniu jej miejsca na wkręcanie, w moim przypadku rozwiercenie miejsca w języku spustowym na jej wkręcenie. Te zmiany nie wpływają na bezpieczeństwo pracy spustu. Za nie odpowiada druga sprężyna, ta pomiędzy zapadkami. Tą skróciłem o jeden zwój i wypolerowałem, tylko wypolerowałem, zapadki. Praca w miarę kulturalna, aczkolwiek dalej karabinek szarpie do góry, ale to już raczej efekt kopa. Drugi stopień spustu wyczuwalny, ale nie aż tak twardy.
To jest to zrób tak a będzie dobrze . Nic więcej z tego spustu nie wyciśniesz.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Witam
Widzę, że jest tu kilka różnych teorii, więc nie będę kłócił się.
Poczytaj jeszcze raz temat dwa pomysły na spust,tam chyba wyjaśniłem jak to zrobić.
Jeśli umieścisz kulkę w odpowiednim miejscu i spiłujesz zapadkę na końcu niema potrzeby wymiany sprężynek. Nigdy nie nawiercaj pod łeb śrubki regulacji wystarczy wypolerować czubek tam gdzie styka się z zapadką.
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

Problem dotyczy sprężynek ich długości i twardosci. Popracuj nad tym i będziesz miał spust jaki chcesz. Głównie o twardości decyduje sprężynka ta dłuższa w której trzeba obciąć dwa zwoje w stosunku do oryginału.
AA S410 Classic,Cz200s,RR5,Iż38,Iż40
NBGKINOMYSZ
Posty: 30
Rejestracja: 12 sty 2007, 22:11
Lokalizacja: ZDUŃSKA WOLA

Post autor: NBGKINOMYSZ »

Dziękuję wszystkim kolegom za zainteresowanie moim problemem i poświecony czas.
Kulka została na starym miejscu.Zacząłem się bawić ze sprężynkami i to tu faktycznie był "pies pogrzebany".Spust bez porównania do fabrycznego, aczkolwiek daleko mu do spustu w AA PRO SPORT(ale to już wiadomo- inna bajka).
Jeszcze raz wielkie dzięki. :)
AA PRO SPORT+BUSHNELL BANNER 4-12X40
PO HATSANIE 90S POZOSTAŁO WSPOMNIENIE
ODPOWIEDZ