Obrazek

Strzelanie - otwarte przyrządy celownicze

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Daniel ! Ty znowu śrut marnujesz ! :maruda: (Ale już sukces, bo w czarne :D )
Ps. Nudna i przewidywalna ta "kruszynka" :hihi: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Ty "Prosiaka" zagoń do dziurkowania !!!
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Sacia
Posty: 73
Rejestracja: 31 lip 2007, 20:44
Lokalizacja: Ziemia Łużycka

Post autor: Sacia »

Witam, czyżby od listopada 2013 nikt już nie strzelał z otwartych? ;)

Mój skromny jak dotąd wynik, kończę 1 paczkę śrutu dopiero ;) HW57, otwarte. Ten odskok 1 trochę irytacji wprowadził :)

Obrazek
Diana 56 TH + mDOT
Zoraki HP-01 Ultra v2
Awatar użytkownika
ShadowWarrior
Posty: 26
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:18

Post autor: ShadowWarrior »

teścik sprzętu numer 1 :bobas:

https://www.youtube.com/watch?v=3WxHUMe2zP0

Wiatrówka Hatsan 90 STG SAS™ Quattro Trigger 4.5mm - bez modyfikacji
dystans: ~11m
dystans: ~20m
śrut: JSB Exact (547g/8.44gr)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

"Wojowniku" ! Filmik zrobiony fajnie, strzelanie też w "normie", czyli wszystko O.K. :D
Tylko na następne strzelanie weź sobie jakąś listewkę, wbij obok drzewa i tarczę do niej przymocuj pinezką. Nikt ci wtedy nie zarzuci, że uszkadzasz drzewa :!: . A tak to "gajowy" by mógł............ :) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
ShadowWarrior
Posty: 26
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:18

Post autor: ShadowWarrior »

Qbuś pisze:"Wojowniku" ! Filmik zrobiony fajnie, strzelanie też w "normie", czyli wszystko O.K. :D
Tylko na następne strzelanie weź sobie jakąś listewkę, wbij obok drzewa i tarczę do niej przymocuj pinezką. Nikt ci wtedy nie zarzuci, że uszkadzasz drzewa :!: . A tak to "gajowy" by mógł............ :) .
Z listewką dobry pomył - dużo drzew w tym lesie więc nawet nie pomyślałem o tym... :P następny filmik zrobię z lunetą PP 3-12@42 i zestawem tuningowym :D
Ostatnio zmieniony 10 lut 2015, 22:21 przez ShadowWarrior, łącznie zmieniany 1 raz.
"Two lines you should never Cross... The horizontal and the vertical."
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Kol. Gincoo posiada takiego, po "czarach, itd..." z lunetą "wymiata" :D
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Mirek71
Posty: 9
Rejestracja: 22 lis 2015, 9:53
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mirek71 »

Witam wszystkich pasjonatów strzelectwa.
Z racji tego ze jestem tutaj nowy i zauwazyłem posuchę w temacie przyrządów otwartych to chcialbym trochę ożywić temat i pochwalić się swoimi wynikami wczorajszego strzelania.
Pogoda w miarę ladna z lekkim wiaterkiem to myślę że jak na lekki śrut RS wynik nie jest tragiczny no ale jestem otwarty na uwagi i spostrzeżenia bo jesteście tutaj starymi wyjadaczami. Wiatrówka H95 po przeglądzie zerowym u Dębowego pozycja siedząca podparta . Odległość 53m mierzona miarą budowlaną.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

To bardzo dobrze "wróżąca" tarcza :spoko: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

No i stało się ! Chociaż nie lubię strzelać "do papieru" ciekawość wygrała :D . Dzisiaj przy pięknym słoneczku i chwilami porywistym wiaterku sprawdziłem możliwości moje i Hatsana (bardziej moje :D ).
Hatsan mod.9 po przeglądzie zerowym, bez wymiany czegokolwiek, poprawiona tylko korona i port ładowania (prawie pudełkowy). Energia ok.13j. postawa siedząca wygodna, otwarte "srusglus" Hatsanowe, plastikowe (słabe jak cholera), ale da się ftrafiać , tarcze na 10m, po 10 strzałów do każdej
Obrazek

Teraz proszę sobie "poużywać" (wiem, że mi się należy :PP ) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Otwarte

Post autor: mironTG »

Nie pamiętam 20 czy 25m Gamoń IGT JSB 4,52 otwarte. Pozycja stojąca podparta o murek. Może jutro strzelę 10 lub 15m zależnie od pogody.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Dzięki hojności i wielkiemu sercu Mamutowicza dostaliśmy od niego (do nauki strzelania dla juniorów) QB 78 Deluxe. Po poskładaniu w całość przyszedł czas na postrzelanie z tej plujki i pomierzenie parametrów.
Z dwóch "bombiczek" 12g Co² wychodzi ok 55 strzałów o energii ok 7,3J a możliwości moje i karabinka są na tarczy (postawa siedząca stabilna, lekki wiatr, śrut Crosman pointed, otwarte sruglu oryginalne) :lol: .


Obrazek

Ps. W niedzielę na karabinku będzie zamontowana luneta "buszmelc" od Wisiora :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

:spoko: I nawet się Piotrek nie przyczepi, że skupienie nie w środku :D. Piotrek to taki " mały, wielki człowiek" ;)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

janusz22551 pisze:Piotrek to taki " mały, wielki człowiek" ;)
:hm: Raczej szeroki.. wielki to jest mimut.. A raczej Farmer (też Mariusz).. a mimut jest tylko długi.. :hihi:
No ale wsqpienie wyszło gdzie mialo wyjś.. może być..
Qbuś.. tylko z jednej bombiczki.. :)
Ten cały przebijak w środku został sqrucony i nie dziurawi.. chyba że zmieniłeś na oryginał.. :hm:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Mamutowicz pisze:i nie dziurawi
Spoko, dziurawi (Wprowadziłem swoje modyfikacje, już miałem kiedyś QB) i jest O.K. :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ