Obrazek

Luz sworznia zawiasu lufy

ODPOWIEDZ
bohdan
Posty: 22
Rejestracja: 17 paź 2011, 14:09
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Luz sworznia zawiasu lufy

Post autor: bohdan »

Witam.Piszę ten post ponieważ mam pewne spostrzeżenia w temacie hatsana 90 2gen.którego posiadam od 2lat.A sprawa wygląda tak:
Wiatrówkę kupiłem nową i lupkę pp3-9x40 rozebrałem,umyłem,przesmarowałem,zmontowałem i dawaj strzelanko.
Celność i powtarzalność z 17m w granicach 4cm,śrut exact 4.51.Bardzo ciężko się łamie ale to nie problem.Po ok2 paczkach śrutu zawias wyrobił się ale trochę spadła powtarzalność strzałów.
Rozbiórka nowe części ,uszczelki prowadnica,kapelusz,sprężyna,itp.
Oj jaka zmiana działa nieporównywanie lepiej.Strzelam następne3-4paczki i celność spada,sieje w pionie lekko po skosie.Nie wiem co o tym myśleć.
Pada lupa?możliwe strzelałem bez poprawiania fabryki.Z otwartych ciut lepiej ale i tak kicha.
Macam sprzęt i nie mam pojęcia,zaczynam się zniechęcać.
Cykl strzału elegancki a siewnik.
Macam dalej;zatrzask lufy b.lekko chodzi.Czyżby zbytnio wyrobiony?
Macam dalej i wyraźnie wyczuwam luz poprzeczny na sworzniu kostki(wszystko jest nasmarowane)
Rozbieram i robię pomiary;otwór kostki ø8H7 spod rozwiertaka,sworzeń ø7.84mm czyli 0.16mm luzu,przed rozkręceniem mierze szczelinomierzem między portem ładowania a korpusem pow.0.1mm mniej niż 0.15mm.
Sworzeń nie jest wytarty z oksydy.
Postanawiam dorobić sworzeń własnoręcznie.Dotaczam i docieram na pas, nowy ø7.98mm i dłuższy gwint o 10mm na nakrętkę do skontrowania.
Składam wszystko razem mierze luz między portem a korpusem poniżej 0.05mm.
Skręcam mocniej kostkę sworzniem i kontruje.
W między czasie nowa lupka pp 3-12x42.montuje.
Strzelam ustawiam i jest świetnie,dużo lepiej niż kiedykolwiek.
Skupienie na 17m zamyka się w 10cio groszówce odskoki pojedyncze oczywiście są ale w różnych kierunkach lecz nie większe niż ok3cm od punktu skupienia.
Opisałem tą sytuacje gdyż nie znalazłem na forum podobnego przypadku.A morze źle szukałem?
Pytanie:co szanowni koledzy na to?
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Profesjonalna robota 8)
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Nie spotkałem się w sumie z twoim problemem :hm:, ale do roboty podszedłeś profesjonalnie - szacun !
AA ProSport w orzeszku 8)
bohdan
Posty: 22
Rejestracja: 17 paź 2011, 14:09
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: bohdan »

Dzięki za pochwały :)
Kolega Rafał napisał że z tym problemem nie spotkał się,przy hatsanie to normalne że turcy z jakością i dokładnością są na bakier.Myślę jednak że takie kuku ze sworzniem występuje w wielu egzemplarzach,i dla tego opisałem własny przypadek.
Robi się wszystkie zabiegi opisane na tawernie i dalej jest coś nie tak.To bardzo zniechęca więc morze komuś pomorze ta historia ażeby nie cisnął wiatrówki w kąt i poddał ją zapomnieniu.
Mam jeszcze jeden dorobiony sworzeń tylko o długości standardowej śr.7.98mm jak ktoś chętny odstąpię.
Terni
Posty: 31
Rejestracja: 22 mar 2013, 0:40

Post autor: Terni »

Litości! "morze" i "pomorze". Jeśli chodzi o obszar słonej wody i pas terenu położony nad morzem to jest o.k. Ale tu o inne znaczenie chodzi.
Awatar użytkownika
norman_69
Posty: 118
Rejestracja: 07 kwie 2009, 17:35
Lokalizacja: okolice K-Kożla

Post autor: norman_69 »

:hm: Terni,palisz jakieś mocne ,,zioła''?,a może bierzesz jakieś silne leki? ;(
IŻ 61 POINT PRECISION 3/9X40 AO
Hatsan 55 QT,,ULTRA'' W ROZSYPCE- PROJEKT SWD DRAGUNOW :hm:
IZ 53 M
Albert
Posty: 6
Rejestracja: 29 kwie 2006, 22:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Albert »

Poszło PW w sprawie dodatkowego sworznia lufy
ODPOWIEDZ