Obrazek

Sprężyna gazowa Vortex

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

To znaczy, że kolega chce zrobić sobie samodzielnie pompkę do 100 bar... :maruda: Nie sprawdzając energii za pomocą pomiaru prędkości wylotowej po każdej próbie z pompowaniem Vortexa, można się oszukać... A piwo83 jak wiele lubianych użytkowników nie czytał tematu.
piwo83
Posty: 14
Rejestracja: 01 mar 2013, 20:31

Post autor: piwo83 »

Puki co bez pomiaru mniej więcej wiem ile to 17J w sile przebijania itp. Kiedyś kupie przyrząd puki co chcę zobaczyć jak to działa. i chciałem samemu lub przy pomocy"pompo wtryskiwacza" z samochodu nabić sobie vortex i zobaczyć jak działa. Kiedyś zrobiłem do niej Gaz ram.Lecz rozpadł się :hm: tłok po pewnym upływie czasu a nie chciało już mi się toczyć następnego. :hm: Wiec ma ktoś może pomysł na pompkę?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

piwo83 pisze:Puki co bez pomiaru mniej więcej wiem ile to 17J w sile przebijania itp
... Obrazek ...

Chłopie poczytaj trochę ;( te Twoje mniej więcej , to może być +/- 5J ...
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
piwo83
Posty: 14
Rejestracja: 01 mar 2013, 20:31

Post autor: piwo83 »

Lepiej mniej będzie lepsza celność.Więc widzę że nikt na forum nie robił samodzielnie takiej pompki, ani nawet nie próbował? A co zwiększenia mocy to i tak prawie każdy ma dziadowską sprężynę z allegro i rzadko dokonuje pomiaru prędkości po zmontowaniu sprzętu.
Awatar użytkownika
no_taki
Posty: 85
Rejestracja: 04 sty 2013, 17:21
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: no_taki »

piwo83 pisze: A co zwiększenia mocy to i tak prawie każdy ma dziadowską sprężynę z allegro i rzadko dokonuje pomiaru prędkości po zmontowaniu sprzętu.
konfabulujesz kolego.,
Tyle
hatsan 200 Alchemik inside - PP 3-9x42 AO
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

No patrz kolego piwo83.
To po co my kuźwa kupujemy te chrono i specjalne sprężyny :hm: jak takiego szpeca mamy.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Majecha76
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 849
Rejestracja: 16 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Grajdoł/Żikago

Post autor: Majecha76 »

Następny pod innym nickiem próbuje wcząć awanture???
FEG
TX200 HC Alchemik + mDOT
Walther Dominator + Big Nikko
piwo83
Posty: 14
Rejestracja: 01 mar 2013, 20:31

Post autor: piwo83 »

Jaką tam awanturę.Przepraszam jeśli kogoś uraziłem chrono też z czasem nabędę pewnie prze następnej pensji.Chodzi mi tylko o to czy ktoś możne już samodzielnie robił pompkę do 150bar?żeby jej nie kupować za masę pieniędzy.
Awatar użytkownika
Wolo_pl
Posty: 10
Rejestracja: 06 mar 2011, 14:14
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Wolo_pl »

Co tam pompka może lepiej kompresor .
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=27975
Pykaczu :)
gall.
Posty: 29
Rejestracja: 02 kwie 2009, 19:41

Post autor: gall. »

Kolego piwo83 poszukaj dobrze w archiwum bron .iweb.pl taka pompka jest dokładnie opisana przez gościa który je produkuje i sprzedaje ,może to da Ci inspirację do wykonania własnej.Stosuj tyko materiały ATESTOWANE !!! tu nie ma żartów !A jak nie masz wiedzy i umiejętności to daj się SPOKÓJ. :nie:
piwo83
Posty: 14
Rejestracja: 01 mar 2013, 20:31

Post autor: piwo83 »

Dziękuję wam koledzy Wolo_pl , gall. za pomoc.Posiadam dość sporą wiedzę i dostęp do różnorodnych maszyn.Sęk w tym że nie trzeba gaz śrutu często doładowywać dlatego szukam czegoś taniego nie koniecznie szybko pompującego .Mam pomysł z zastosowaniem pompo wtryskiwacza i już zamówiłem takiego za grosze napiszę jak mi się uda to zrobić.
gall.
Posty: 29
Rejestracja: 02 kwie 2009, 19:41

Post autor: gall. »

Kolego piwo83 twierdzisz że posiadasz wiedzę i oraz dostęp do maszyn to proponuje zastosowanie myjki wysokociśnieniowej do wytworzenia wstępnego ciśnienia które następnie spręży powietrze ( w zależności od myjki nawet do 150 at) oraz możliwość precyzyjnej regulacji ciśnienia.
piwo83
Posty: 14
Rejestracja: 01 mar 2013, 20:31

Post autor: piwo83 »

Ciekawy pomysł kolego gall. posiadam myjkę jest już trochę używana i o ile wodę spręży to powietrza raczej nie aż w tak dużym stopniu.Zamówiłem pompo wtrysk mechaniczny za 20 zł uszkodzony pompuje koło 1000bar paliwo.Zobaczę co z niego uda mi się uzyskać.
gall.
Posty: 29
Rejestracja: 02 kwie 2009, 19:41

Post autor: gall. »

Kolego piwo83 tu nie chodzi żeby sprężać powietrze myjką bo się nie da ,ale wykorzystać ciśnienie wody z myjki do sprężania powietrza ,n.p układ dwóch tłoków (200 at ),układ przeponowy dla takiej małej objętości byłby lepszy,układów jak przetworzyć ,przenieść ciśnienie jednego medium na drugie jest dużo.Układ na tłokach zbudowaliśmy z kolegą do jego PCP. Rozpisywał się nie będę bo układy ciśnieniowe to niebezpieczna rzecz !
piwo83
Posty: 14
Rejestracja: 01 mar 2013, 20:31

Post autor: piwo83 »

Rozumiem kolego, właśnie dziś przyszedł mój vortex o dziwo jest nabity ale ile to nikt chyba nie wie żadnego opisu nie dostałem. Jutro montaż jeszcze tylko powiercę dziurki w wiatrówce aby było go można dobić bez wyciągania.Pompo wtrysk też zadziała tylko wolniej ale przy tak małej pojemności powinien sobie poradzić.
ODPOWIEDZ