Obrazek

Ucinka lufy - polemika

Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

W wodzie na gorąco podgrzać, a potem młoteczkiem ostrożnie przez drewienko zbić.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
kocurczarny2
Posty: 192
Rejestracja: 17 sty 2010, 14:33
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: kocurczarny2 »

Możesz kolego też użyć suszarki lub opalarki elektrycznej jak takową posiadasz i jak pisał Cris przez drewienko wybic delikatnie młotkiem
Hatsan 90 kal. 4.5 Quattro Trigger by Alchemik mod.+PP 3-9X40AO
wituś
Posty: 184
Rejestracja: 06 lut 2012, 22:06
Lokalizacja: Medynia k. Rzeszowa

Post autor: wituś »

Witam!
Jeszcze raz poruszę temat, ponieważ pomyślałem o ucince we własnym garażu i - tu pojawia się pytanie: Czy używając "gumówki", która tnie pod doś dokładnym kątem prostym można to uciąć dobrze? Później jakaś kontra wiertarką. Co o tym myślicie?\

P.S mówiąc gumówka miałem na myśli takie cuś (mechanicznie coś podobnego do tego) :http://static.multipino.pl/photoOffer/p/152843_p.jpg :D
Hatsan90 "Alchemik Inside"+ DOC 3-9x40 MD
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6440
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

wituś pisze:Co o tym myślicie?
Jak się wie, co robić i jak, to nie ma problemu. Poczytaj tematy o obcinaniu i koronowaniu lufy i z wiedzą teoretyczną możesz to zrobić prawidłowo :) Był na forum filmik, jak się ucina lufę "brzeszczotem" (bo była taka potrzeba :hihi: ), ale coś go nie mogę namierzyć ? (jako ciekawostka i możliwości Tawerniaków warto go zobaczyć :D ) :hm: To było chyba na III Zlocie Tawerny "Stępna 2008", jak ktoś ma linka, niech nakieruje :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 46
Rejestracja: 01 gru 2008, 22:50
Lokalizacja: Białystok

Post autor: RobFra »

A tę gumówkę (kątówkę, szlifierkę kątową) to będziesz trzymał w rękach czy to taka na ruchomym ramieniu?
Trochę za duże obroty i może przypalić stal.

Potem trzeba to wyrównać i na koniec można robić koronę. Niekoniecznie wiertarką.

Myślę tak, jak już koniecznie naszło to ciachaj tylko zostaw zapasu 1-2cm. Jak wyjdzie źle to poprawisz, a jak jeszcze raz wyjdzie źle do wślęsz do poprawienia.
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Qbuś pisze: jak ktoś ma linka, niech nakieruje :D .
Mod pomoże :)

Proszę bardzo

http://www.youtube.com/watch?v=AyYn6KMPSnI

:lol:
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
wituś
Posty: 184
Rejestracja: 06 lut 2012, 22:06
Lokalizacja: Medynia k. Rzeszowa

Post autor: wituś »

hahaah filmik genialny :D

Tylko jednej rzeczy nie wiem - na filmiku jest jak polewają miejsce cięcia "wodą", nie no dobra chłodziwem :D Czyli cięcie czymś tarczowym na "wysokich" obrotach nie wchodzi w grę? I dlaczego to przegrzanie jest aż tak ważne?
Hatsan90 "Alchemik Inside"+ DOC 3-9x40 MD
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Bo podczas grzania metal się rozszerza i niekoniecznie po ostudzeniu musi wrócić idealnie do stanu pierwotnego, bo przegrzane miejsce się rozhartowuje.. a to wszystko może mieć wpływ na wynik końcowy.. na tarczy.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
wituś
Posty: 184
Rejestracja: 06 lut 2012, 22:06
Lokalizacja: Medynia k. Rzeszowa

Post autor: wituś »

Ano przecież ... Tylko przy pomocy brzeszczota nie wydaje mi się możliwe ucięcie lufy idealnie pod kątem prostym do osi przewodu lufy (Przynajmniej na bank nie ja :PP) Chyba pozostaje oddać tę robotę w ręce profesjonalisty :)
Hatsan90 "Alchemik Inside"+ DOC 3-9x40 MD
Vickers82
Posty: 300
Rejestracja: 30 cze 2009, 18:11

Post autor: Vickers82 »

Oddaj lufę tokarzowi, pokaż gdzie ma uciąć i finał. Nikt i nic Ci tego ładniej i prościej nie utnie niż dobry tokarz i nóż tokarski.
Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 46
Rejestracja: 01 gru 2008, 22:50
Lokalizacja: Białystok

Post autor: RobFra »

Najlepiej daj tokarzowi niech utnie na wolnych obrotach. Potem niech zrobi koronę. Też na wolnych i frez najlepiej 138 st. Chociaż byle jakim frezem też będzie ok - wystarczy korony na 2mm.
wituś
Posty: 184
Rejestracja: 06 lut 2012, 22:06
Lokalizacja: Medynia k. Rzeszowa

Post autor: wituś »

okej, chyba tak zrobie :) Dzięki za rady :)
Hatsan90 "Alchemik Inside"+ DOC 3-9x40 MD
ODPOWIEDZ