Obrazek

Hatsan mod90 4,5mm by Paweł1992

Awatar użytkownika
Paweł1992
Posty: 192
Rejestracja: 14 sty 2013, 21:33

Hatsan mod90 4,5mm by Paweł1992

Post autor: Paweł1992 »

Witam ;)
Mój sprzęt to HATSAN mod 90 STG 4,5 mm QUATTRO TRIGGER SAS + Luneta celownicza ZOS 3-9x40 i pomoc na dalsze odległości lornetka kandar 22x32 1500m/7500m ;p
Hatsana mam już od dwóch miesięcy ;p niestety zimowych;/ postanowiłem dołączyć do forum Harego ;p
wiatrówką oddałem w pierwszych dniach ok 100 strzałów na odległości 30 do 40m bez ingerencji w ustawianie optyki ,jeszcze jej nie przestrzeliłem czekam z tym do wiosny i postanowiłem do tego celu użyć kalibrator laserowy który powinien ułatwić mi sprawę ;p
Temat założyłem w celu zaprezentowania swojej wiatrówki wiec proszę to uszanować ;)
kilka zdjęć :
http://www.sendspace.pl/file/c04a670bc5 ... 8-14-36-26
http://www.sendspace.pl/file/34867f4f6d ... 8-14-35-48
http://www.sendspace.pl/file/668461f467 ... 8-14-35-57
http://www.sendspace.pl/file/6547405f12 ... 8-14-36-14
http://www.sendspace.pl/file/1c6cb3abc9 ... 8-14-36-42
HATSAN 90 STG + DOC 3-9x40 MD
TYTAN GS 750 +ZOS 3-9x40
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Witaj w gronie Hatsanomaniaków ;)
Przydałoby się abyś w odpowiednim dziale się przywitał.
Będziesz coś w Harnasiu modyfikował? Zrobiłeś przegląd zerowy?
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
wituś
Posty: 184
Rejestracja: 06 lut 2012, 22:06
Lokalizacja: Medynia k. Rzeszowa

Post autor: wituś »

strzelam z tego samego sprzętu :) kochanyy :D
Hatsan90 "Alchemik Inside"+ DOC 3-9x40 MD
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan mod90 4,5mm by Paweł1992

Post autor: Mamutowicz »

Paweł1992 pisze:Witam ;)
[...] bez ingerencji w ustawianie optyki ,jeszcze jej nie przestrzeliłem czekam z tym do wiosny i postanowiłem do tego celu użyć kalibrator laserowy który powinien ułatwić mi sprawę ;p
Cześć!!
:) Nie przestrzeliwuj lunety.. Może Ci dłużej posłużyć.. a przestrzelona.. :hm:
A czym skalibrujesz kalibrator laserowy?.. ;)
Do wyzerowania lupki starczy Ci zwykła kartka A4 z małą kropką na środku..
Powodzenia!
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
no_taki
Posty: 85
Rejestracja: 04 sty 2013, 17:21
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: no_taki »

promień lasera jest prosty ( już chciaslem napisac " jak 100 m sznurka w kieszeni :D ), a srut leci po paraboli przecież. Jeszcze przy ustawieniach "prawo-lewo " w miarę Ci pomoże, ale przy "gora-dół" niz ząb :nie: . Za ta kase kup odpowiednią ilośc napitków wysokoprocentowych i gwarantuję CI, iż znajdą się koledzy co przyjadą, wyzerują i jeszce sympatyczną rozmową zabawią :lol:
P.S. Nawiasem mówiac chwyt karabinka, postawa i nawyki strzeleckie mają niebagatelne znaczenie dla punktu trafienia. Więc z tego, ze koledzy napitki Ci skonsumują i najlepiej jak potrafią lunetę wyzerują.. jeszce nie znaczy że i Ty będziesz przy tych nastawach strzelał dziesiątki ;)
hatsan 200 Alchemik inside - PP 3-9x42 AO
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Witaj na forum ! :D
Paweł1992 pisze:Temat założyłem w celu zaprezentowania swojej wiatrówki wiec proszę to uszanować


Pawle ! Na tym forum "prawie" każdy miał, ma, będzie miał jeszcze raz "hatsana lub chinkę" , więc hatsany są należycie szanowane 8) .A co po hatsanie ?.............................................Drogi są kręte i nieraz bardzo wyboiste :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Paweł1992
Posty: 192
Rejestracja: 14 sty 2013, 21:33

Post autor: Paweł1992 »

[quote="Zack"]

Będziesz coś w Harnasiu modyfikował?

plany są na razie na tłumnik
a modyfikacje to temat otwarty przy grubszym przeglądzie po sezonie za jakiś czas

Qbuś
A co po hatsanie ?

Nie mam zamiaru się rozstawać z moją 90tką ;P
a jak już to oczywiście hatsan sprężynówka ;p TORPEDO 150 ;P ale to tylko marzenie ;p

dodam że Hatsan to moja pierwsza wiatrówka wolałem wydać dużo kasy w porównaniu z zwykłymi i nie bawić się wiatrówką z targu lub marketu ;P tylko czymś lepszym ;p

a Ciekawostkową jest to że Hatsana 90 poznałem w 2009 roku nawet dokładnie 20 czerwca a swojego zakupiłem w 2012 w październiku i przez te trzy lata nic mnie nie odwiodło od zakupu hatsana ;P moja<3 ;p

pierwsze zdjęcie na dworze udało się zgrać z tel ;p
http://www.sendspace.pl/file/b5a0de21fc ... a87/img019
HATSAN 90 STG + DOC 3-9x40 MD
TYTAN GS 750 +ZOS 3-9x40
wituś
Posty: 184
Rejestracja: 06 lut 2012, 22:06
Lokalizacja: Medynia k. Rzeszowa

Post autor: wituś »

Paweł1992 pisze:odam że Hatsan to moja pierwsza wiatrówka wolałem wydać dużo kasy
heh to raczej podstawowa podstawa, poczytaj o HW97, wgl o HW, nie mówiąc o takich cackach jak TX, prosport, czy S510, przede wszystkim popatrz na cenę :)
Paweł1992 pisze:Nie mam zamiaru się rozstawać z moją 90tką
Postrzelasz, zastanowisz się głębiej, zmienisz zdanie :)
Paweł1992 pisze:a jak już to oczywiście hatsan sprężynówka ;p TORPEDO 150
A jeżeli już zmienisz zdanie, wyciągniesz wnioski to na bank tego nie kupisz :) wspomniesz me słowa :D chyba że na przekór ... :hihi: Jeżeli pójdziesz w dobrym kierunku (o ile taki istnieje) to kupisz cos z rodzaju HW, slavii, diany :P Chyba ze będizesz chciał wywalić "kupę kasy" to AA ... :)
Hatsan90 "Alchemik Inside"+ DOC 3-9x40 MD
Awatar użytkownika
Paweł1992
Posty: 192
Rejestracja: 14 sty 2013, 21:33

Post autor: Paweł1992 »

a co będzie to będzie ;p zostańmy przy tym że zostaje ze swoim Harym na dłuższy czas ;P
HATSAN 90 STG + DOC 3-9x40 MD
TYTAN GS 750 +ZOS 3-9x40
wituś
Posty: 184
Rejestracja: 06 lut 2012, 22:06
Lokalizacja: Medynia k. Rzeszowa

Post autor: wituś »

cierpliwości życzę, sam z niego strzelam i bardzo go lubię :king:
Hatsan90 "Alchemik Inside"+ DOC 3-9x40 MD
Awatar użytkownika
Paweł1992
Posty: 192
Rejestracja: 14 sty 2013, 21:33

Post autor: Paweł1992 »

wituś można prosić o link do prezencji Twojego Hatsana??

[ Dodano: Wto 15 Sty, 2013 21:45 ]
Czy Przegląd zerowy jest konieczny gdy wiatrówka jest na gwarancji ??
smarowanie rozumiem ale czy ingerencja w fabrykę się opłaca przy strzelaniu od święta
przeraziłem się na forum czytając tematy "Przegląd zerowy" np wymiany wymienić prowadnicę na bardziej dopasowaną do sprężyny lub splanować odpowiednio końce sprężyny (jeśli nie zrobiono tego fabrycznie)

Raczej dla laika którym na dzień dzisiejszy jestem jest to nie potrzebne ;P

ale po to przyszedłem na forum aby coś robić z czasem ;p ;)
HATSAN 90 STG + DOC 3-9x40 MD
TYTAN GS 750 +ZOS 3-9x40
wituś
Posty: 184
Rejestracja: 06 lut 2012, 22:06
Lokalizacja: Medynia k. Rzeszowa

Post autor: wituś »

ja go za specjalnie nie prezentowałem :D

A cd. "tuningu" ... Jeżeli strzelasz tylko od święta, na 15m do puszki to fakt, szkoda kasy wywalać w błoto. Ale jeżeli chcesz strzelać do tarczy, lub coś w rodzaju silhuette, FT, HFT, dystans <50m. to warto pomyśleć o ucywilizowaniu harnasia. Najlepiej pogadać z kol. Alchemikiem, albo wysłać go do cekausa, jak na karabin za 400PLN to wycisną z niego na prawdę prawie MAX za jakies 100-130PLN. Mój jest właśnie od cekausa, w wersji "ultra", ja sam dociążyłem kolbę i muszę przyznać że całkiem przyjemnie się strzela. Dla porównania strzelałem z H125 i H90 pudełkowych znajomego i czuć dość znaczną różnicę.
Decyzja należy do Ciebie, musisz zadać sb pytanie, czy lubisz strzelanie, to twoja pasja, hobby, najlepiej postrzelaj z rok, półtora i jak Ci się nie znudzi, będziesz szukał coraz to nowszych urozmaiceń to sam dojdziesz do wniosku, że warto w niego włożyć troszkę kasy :)
Hatsan90 "Alchemik Inside"+ DOC 3-9x40 MD
Awatar użytkownika
Paweł1992
Posty: 192
Rejestracja: 14 sty 2013, 21:33

Post autor: Paweł1992 »

raczej Tuning odpada przynajmniej na rok ;p a potem jak by 90 mnie już nie jarała to nie tuning a wymiana na lepszy model mnie by interesowała ;P
na razie nie mam porównania do innych rozsądnych wiatrówek dla tego nie wiem co mogę tracić zostając przy serii
a Do tarczy strzelam w serii na 30-40 metrów i nie jest źle bo optyka jeszcze nie była ustawiana a przestrzeliny układają się w tych samych lub podobnie położeniach czyli jest powtarzalność strzału na dobry z plusem ;p

a Po zakupie oględziny wzrokowo wykonał facet z sklepu myśliwskiego "Hunter" gdzie zakupuje śrut i stwierdził że wad nie widzi ;p ale stu procentowym specjalistą nie jest co do spręzynówek ;p

PKB olej do konserwacji broni załatwiony ;p
HATSAN 90 STG + DOC 3-9x40 MD
TYTAN GS 750 +ZOS 3-9x40
wituś
Posty: 184
Rejestracja: 06 lut 2012, 22:06
Lokalizacja: Medynia k. Rzeszowa

Post autor: wituś »

Paweł1992 pisze:facet z sklepu myśliwskiego "Hunter" gdzie zakupuje śrut i stwierdził że wad nie widzi ;p
Facet powie ci wszystko co chcesz usłyszeć, a nawet jak nie ma wad, to nie o takie wady chodzi :P chodzi raczej o wady fabryczne, niedociągnięcia, które można porawić :)
Paweł1992 pisze:PKB olej do konserwacji broni załatwiony ;p
PKB możesz co najwyżej przesmarować oksydę, czasami czyści się lufę, co odradzam, ale nie zmieni ato faktu, że przyda się :)
Paweł1992 pisze:Do tarczy strzelam w serii na 30-40 metrów i nie jest źle bo optyka jeszcze nie była ustawiana a przestrzeliny układają się w tych samych lub podobnie położeniach czyli jest powtarzalność strzału na dobry z plusem ;p
Jeżeli tak jest to good, ale dojdziesz do czegoś takiego jak kultura strzału/pracy spusty ( nie będe się rozpisywał, masa tematów już była ;) ) i w sumie przy poprawieniu fabryki o to właśnie głównie chodzi - poprawienie kultury pracy karabinka - przyjemniejszy strzał.
Paweł1992 pisze:to nie tuning a wymiana na lepszy model mnie by interesowała ;P
Jeżeli chodzi o hatsany to poprawa fabryki jest niemal konieczna w każdej generacji :)
Z resztą tak jak mówiłem wcześniej, jak zdecydujesz się wymieniać, to wymienisz w 97% na coś innego niż hatsan (półka wyżej)
Hatsan90 "Alchemik Inside"+ DOC 3-9x40 MD
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

Kolega ,, Paweł 1992" cieszy swoim sprzętem -nie psujcie mu tego ;)
Jeśli pisze że trafia na 30-40 metrów , bez ustawiania optyki to nie jest źle ;)
Paweł poczytał forum i wie do czego służy tuning . Jeśli nie chce ulepszyć karabinka to jego sprawa . Nie każdy chce się uczyć na cudzych błędach :D .
Też kiedyś miałem 90tkę ;)
Walther + MTC
ODPOWIEDZ