Obrazek

Zatrzask lufy i takie tam...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KACperPAN
Posty: 197
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:12
Lokalizacja: P Pol

Zatrzask lufy i takie tam...

Post autor: KACperPAN »

Witam Panowie.

Ostatnio w moim H125 stwierdziłem pionowy luz lufy, ewidentnie jest to wina słabej sprężynki.
Pazur zatrzasku bardzo słabo trzyma, wystarczy lekko nacisnąć lufę na końcu i idzie ona w dół ;(
Tak więc nieuchronnie czeka mnie wymiana tej sprężynki. W związku z tym mam pytanie, -ciężko będzie wybić ten bolczyk w kostce lufy blokujący pazur :?: i czy przy ponownym wbijaniu bolczyka wystarczy po prostu wbić go na chama czy wbić z użyciem jakiegoś kleju np. do gwintów :?:
Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc.
Andrzej
Ostatnio zmieniony 18 gru 2012, 20:40 przez KACperPAN, łącznie zmieniany 1 raz.
H90 Alchemiczny + DOT 4-16x42 AO MD
Mój :devil2: H125 KACperPAN/Alchemik Inside + PP 4-16x50 AOE
Dzejson90
Posty: 36
Rejestracja: 26 sie 2012, 8:33

Post autor: Dzejson90 »

lufa na drewienka młotek jakiś wybijak albo tulejka o tej średnicy i dasz radę.A przy montowaniu tego nie klej niczym tylko wbij tak jak ma być,on wchodzi ciasno i nie powinien ani drgnąć ,nie zapomnij przy wbijaniu wcisnąć zatrzasku do środka bo na chama to wiesz :)
A co do sprężynki to może nie wymieniaj na nową tylko rozciągnij starą lekko aby była twardsza. ;)
Awatar użytkownika
KACperPAN
Posty: 197
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:12
Lokalizacja: P Pol

Post autor: KACperPAN »

Dzejson dzięki za radę.
Z tym rozciąganiem sprężynki to nie wiem czy to dobry pomysł, po prostu jest bardzo miękka.
Mam już inną sprężynkę o właściwej średnicy tylko jest troszkę za długa (będę musiał przyciąć) i bardziej twarda, nie wiem czy nie za bardzo twarda :?: :hm:
W ogóle zamierzam troszkę przerobić ten pazur, ale to już inna bajka, najpierw muszę go wyjąć.
Jeszcze jedno pytanko; -wiecie może jaki powinien być nacisk na pazur w Newtonach lub kilogramach ???

[ Dodano: Wto 27 Lis, 2012 20:40 ]
Dzisiaj odkręciłem lufę i wygląda to tak, że po prostu pazur zatrzasku za mało się wysuwa z kostki lufy (jakieś 0,5-0,8 mm) żeby z odpowiednią siłą ją blokować :/ Podłożyłem 1,5 mm podkładkę pod sprężynkę i lufa nadal była miękka. Teraz już nie wiem czy to wina twardości sprężynki czy tego, że pazur za mało się wysuwa :hm: :?: :?: :?:

Mógłbym zrobić tak, wybić ten mały bolczyk, wyjąć pazur, pod szlifować go tak żeby wysuwał się jakiś 1mm więcej i tyle samo zeszlifować go od czoła ??? Doradźcie coś :co:

Zaraz zamieszczę zdjęcie kostki lufy bo wygląda ona nieco inaczej niż w H90

[ Dodano: Wto 27 Lis, 2012 20:54 ]
Obrazek
H90 Alchemiczny + DOT 4-16x42 AO MD
Mój :devil2: H125 KACperPAN/Alchemik Inside + PP 4-16x50 AOE
GALA
Posty: 30
Rejestracja: 20 maja 2009, 9:19
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: GALA »

Jesli juz podszlifujesz jego blokade o 1mm, to ta roznica nie powinna miec wplywu na otwieranie/zamykanie lufy. Powinno za to lepiej trzymac ci lufe w pionie.
Awatar użytkownika
KACperPAN
Posty: 197
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:12
Lokalizacja: P Pol

Post autor: KACperPAN »

Też mi się tak wydaje.
Tylko którą sprężynkę zastosować, tą oryginalną czy tą moją twardszą ? Boje się, że podczas eksperymentowania ze sprężynkami ten mały bolczyk trzymający pazur podczas wbijania i wybijania wytrze się i nie będzie trzymał tak jak trzeba i po złożeniu karabinka będzie tarł o podkładki dystansowe kostki lufy.
Ufff ale długie zdanie mi wyszło :lol: i nie wiem czy do końca zrozumiałe :bobas:

[ Dodano: Sro 28 Lis, 2012 22:35 ]
Dzisiaj wybiłem ten bolczyk, wyszedł bez problemów. Moja sprężynka jest z drutu 1,7mm i jest za twarda :/ oryginalna jest z drutu 1,2mm. Trzeba poszukać innej.

[ Dodano: Sob 01 Gru, 2012 12:36 ]
Dwie fotki dla potomnych, może komuś kiedyś się przyda.
Rozebrany zatrzask i wymiary pazura.

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: Pon 17 Gru, 2012 22:29 ]
A co mi tam popisze sobie troszkę choć i tak tego nikt nie czyta :nie:
-Sprężynki nie zmieniłem, nie mogę zdobyć właściwej ;( :maruda:
-Pazur zgubiłem, czekam na nowy z Sharga ;( :maruda:
-Lufa nie ucięta ;( :maruda:
...echh ale dziś mam marudny dzień :/

...aaa w wolnej chwili przyciąłem osadę, wyszło to tak :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: Czw 10 Sty, 2013 20:36 ]
W Sobotę złożyłem karabinek.

To co w nim zrobiłem :
- mycie systemu i odpowiednie smarowanie
- wymiana pazura na nowy, sprężynka stara + podkładka 2,2 mm.
- ucięcie osady z przodu o 8,5 cm.
- fazka otworu przelotowego na dnie cylindra
- cucięcie lufy na 37,3 cm. (- 7,7 cm. / - 17% dł. / - 100 gram )
- usunięcie drugiej blokady spustu
H90 Alchemiczny + DOT 4-16x42 AO MD
Mój :devil2: H125 KACperPAN/Alchemik Inside + PP 4-16x50 AOE
ODPOWIEDZ