Obrazek

Jaka latarka do wiatrówki?

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Jaka latarka do wiatrówki?

Post autor: crash85 »

Witajcie, chciałbym zakupić latarkę do wiatrówki ale nie mam zielonego pojęcia jaką i gdzie szukać. Chciałbym z nią strzelać na dystansie ok 50m. Mam nadzieje że coś podpowiecie i pomożecie wybrać. Fajnie by było jakby miała regulacje skupienia strumienia światła.
Budżet określam na ok 150 do max 300zł.
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
Awatar użytkownika
excamaro
Posty: 20
Rejestracja: 02 sie 2012, 8:58
Lokalizacja: Lublin

Post autor: excamaro »

No więc może wypowiem się jako pierwszy aby przedstawić koledze sprawę jak to było ze mną ;P
2 lata temu zakupiłem latarkę z diodą Cree Q5 i ruchomym pierścieniem regulującym skupienie, dałem za nią coś koło 80zł z wysyłką (wtedy te latarki wchodziły na rynek i były dużo droższe niż obecnie) Była to NAJTAŃSZA latarka jaką można było dostać na allegro. Skupienie możesz regulować od punktu do okręgu ok 1,5 metra. Latarka wygląda jak ta na tej aukcji: http://allegro.pl/latarka-taktyczna-mx1 ... 12320.html , wieczorem mogę porobić zdjęcia mojej. Ładuje sie ją na 3 paluszki AAA. Założyłem duracela i do dzisiaj nie zmieniłem baterii :) choć już teraz zmienie bo świeci coraz słabiej.
Natomiast w tym samym czasie dostałem od znajomych latarkę Black Eye mniej więcej taką jak na tej aukcji: http://allegro.pl/latarka-black-eye-q5- ... 73453.html która wtedy kosztowała też troche więcej i szczerze powiem że bardziej byłem zadowolony z własnego zakupu mojej taniej latarki. Nie wiem czy mi sie trafił może jakiś dobry model, ale troche z nią łaziłem po lecie, troche po śniegu, troche grzebałem w piwnicy, w warsztacie pod samochodem i poza pościeraną miejscami farbą działa jak trzeba. Natomiast Black eye nie ma regulacji skupienia, nadaje sie tylko i wyłącznie pod lufą i to tylko i wyłącznie do celowania punktowego. Moim zdaniem cena absolutnie przekraczająca wszelkie granice. Płacisz za marke nie za latarke. Oczywiście co do świecenia nie mogę jej nic zarzucić bo też działa bardzo dobrze, ale używam jej mniej bo jest mniej funkcjonalna, dużo mniej. Aaaa ma jeden plus, posiada akumulator do ładowania, choć to niesie za sobą że trzeba ją częściej ładować, ale nie musisz kupować baterii.
Ale niech wypowie się więcej kolegów to będziesz mógł wyciągnąć jakieś własne wnioski. Moje są takie jak wyżej. Acha... Niech nikt nie wzoruje sie tymi aukcjami, nie mam nic z nimi wspólnego ani ze sprzedajacymi, chodziło mi po prostu o kształt i wygląd latarek jakie posiadam.
Hatsan 99 + Leapers 3-9x40
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Wejdź na forum "światełka", albo szukaj robionych przez niejakiego bociana. Są super. ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
excamaro
Posty: 20
Rejestracja: 02 sie 2012, 8:58
Lokalizacja: Lublin

Post autor: excamaro »

Cortez, jakbyś mógł rozwiń trochę temat, jakie światełka robi i w jaki sposób i dlaczego są super, bo mnie zaciekawiłeś ;P
Hatsan 99 + Leapers 3-9x40
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Nie jestem specem i nie strzelam "w nocniki" :PP , ale wielu moich kolegów chwali sobie pewne rodzime wyroby. Specem od światła na beżowym jest Stefan (Stn) - robił całe testy różnych światełek (ze zdjęciami) do NHFT. Jak znajdę, to wkleję linki.

edit: temat stary - ale wart poczytania:

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=483 ... sc&start=0
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Oko
Posty: 836
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:14
Lokalizacja: Bytom

Re: Jaka latarka do wiatrówki?

Post autor: Oko »

crash85 pisze:Witajcie, chciałbym zakupić latarkę do wiatrówki ale nie mam zielonego pojęcia jaką i gdzie szukać. Chciałbym z nią strzelać na dystansie ok 50m. Mam nadzieje że coś podpowiecie i pomożecie wybrać. Fajnie by było jakby miała regulacje skupienia strumienia światła.
Budżet określam na ok 150 do max 300zł.
Chciałem odeslać Cię do ''ZiS-1'' w ''Akcesoriach'', ale chyba go wykasowano, bo nie działa. Ew. pisz na PW. ;)
Jeśli nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się
przyzwoicie.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Zdzisiu, jest jeszcze tutaj :) http://www.airguns.pl/node/2172

Podeślij mi plik na maila to zaktualizuję Twój temat !
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

http://allegro.pl/latarka-ultrafire-501 ... 32133.html
podklejam się pod temat... czy warto
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Wygląda zachęcająco - ale radzę napisz do Stn na beżowym. On rozwiewa wszelkie wątpliwości w tej dziedzinie. ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Mlodyferel pisze:podklejam się pod temat... czy warto
Małe lustro. Też mam takie i nie daje rady. Mi się to nie widzi, ale ja jem ślepy 8)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Oko
Posty: 836
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:14
Lokalizacja: Bytom

Odp;Jaka latarka do wiatrówki?

Post autor: Oko »

Mlody, Ty jeszcze tej latarki nie kupiłeś. :zdziwko:


Używam latarki UltraFire C8 z diodą Q5 , reflektor SMO ( gładkie lustro) Ø 40mm (moim zdaniem optymalny) siła światła 240 lumenów, tubus Ø 25mm , dł. 130mm, głowica Ø 45mm, waga 115g (bez baterii), bateria UltraFire 18650, 3000mAh, 3,7 V li-ion, kupiłem w www.milhunt.pl .
Cezbar chciał kiedyś zobaczyć jak to działa, więc nakręciłem krótki filmik, jest na tawernie. Gazetę z 25metrów można czytać świecąc tą latarką.
Latarka ta o takich parametrach jest w zupełności wystarczająca do NHFT. Trzy tryby świecenia;
silne światło, oszczędne i stroboskop, inne tryby to bajery i szkoda na nie pieniędzy. ;)

Latarki tego typu -‘’Taktyczne’’, aby używać na karabinku sprężynowym trzeba nieco zmodyfikować.
Zamiast sprężynki dociskającej baterię należy wstawić pasek miedzianej blaszki z mikrogumą.
W przeciwnym razie, co strzał ( zależy od twardości sprężynki w latarce) będzie zmieniał się tryb świecenia.
Jeśli nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się
przyzwoicie.
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Mirek, za tę kasę warto, za samą ładowarkę i aku trzeba dać z 90zł, dioda taka jak u mnie (chyba że bin inny) a lustro większe.
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

Zdzisiu nie kupiłem bo jak zamówiłem to sie okazało że niemaja na stanie... a
w między czasie wyszły inne wydatki...
Teraz zbliża się mikołaj i tak sobie myśle co chcialbym sobie na to święto sprawić..
Szukam latarki uniwersalnej ta Twoja Mega i w ogule ale troche spore ma lustro jako EDC...
Napisałem do Stn-a na Kawo- mlekowe (bezowe :-P foorum) i mi ja polecił.
Na NHFT ma dać rade.. a jak nie da to przeciez doświetlicie:-P
A tak jak Marcin mówi cana za komplet ok

ewentualnie mogę zakupić tą:
http://allegro.pl/latarka-ultrafire502b ... 05212.html
502b.... po prostu siostra tej co powyżej.. ten sam w sumie komplet za 130 z wysyłką..

Test WF 502B znalazłem i w sumie to własnie on mnie nastawił na zakup...
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

Nie wolno doświetlać podczas strzelania :D

Można pomagać naprowadzić na cel, ale gdy Ty strzelasz wszystko inne ma być zgaszone :D

Pamiętam jak strzelałem "bez" latarki :D

Paweł z Beatą najpierw świecili mi na cel, wtedy celowałem, gasili latarki i strzelałem na ślepo :D Powód? Nieosiowe zamocowanie latarki i na 30metrach świeciła 5-8m na lewo :D
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

a co powiecie o ty? może ktoś posiadał?
http://allegro.pl/latarka-led-cree-q5-7 ... 36773.html
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
ODPOWIEDZ