Obrazek

AR20FT

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jacek_gda
Posty: 28
Rejestracja: 27 lip 2010, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk/Koszalin

AR20FT

Post autor: jacek_gda »

W ubiegłym roku zdecydowałem się pozbawić mojego hammerlaka plastików. Zadania podjął się kolega do_mar z Krakowa oraz kolega Pykacz z trójmiejskich okolic (drewienka).
Wczoraj dostałem kilka zajawek (fotek) od kolegi do_mar. Co prawda czarno białe ale kunszt Mariusza można popodziwiać :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Gunpower Shadow, AR20 FT, Infinity RWS Hi-Capa 5.1 TM
http://jacekgda.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Niezła proteza :D
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
Greyo
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2010, 22:39
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Greyo »

Osobiście za protezkami to nie przepadam, ale w takiej wersji - to wygląda naprawdę zarąbiście.
Widać że poszczególne elementy są bardzo ładnie wykonane, i dopasowane do charakteru karabinka.

Wklej jeszcze pare fotek z wersji finalnej, bo naprawdę jest na co popatrzeć.
Gratki.
HW 97K + Leupold VX2 4-12x40
Awatar użytkownika
jacek_gda
Posty: 28
Rejestracja: 27 lip 2010, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk/Koszalin

AR20FT

Post autor: jacek_gda »

Nieomieszkam :D. Palmrest, chwyt i nakładkę na bakę, Pykacz mi wystruga z czarno szarego laminatu. Zastanawiam się tylko nad tymi "klockami" do regulacji palmrestu. Czy tu nie lepsze byłyby bardziej zgrabne tulejki zamiast tych klocków?
Gunpower Shadow, AR20 FT, Infinity RWS Hi-Capa 5.1 TM
http://jacekgda.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Greyo
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2010, 22:39
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Greyo »

No może faktycznie, te klocki wyglądaja trochę "przyciężkawo".
Szkoda że nie masz paru zdjęć całego karabinka z dalszej perspektywy, wtedy było by łatwiej ocenić, jak ten element pasuje do całości.
A co do tulejek, to ciężko powiedzieć - czy będą lepsze czy nie, zależy co komu się podoba.
HW 97K + Leupold VX2 4-12x40
Awatar użytkownika
jacek_gda
Posty: 28
Rejestracja: 27 lip 2010, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk/Koszalin

AR20FT

Post autor: jacek_gda »

Kilka fotek w kolorze. AR z poślizgiem, ale w końcu trafił do Pykacza. Za jakieś 2tyg. powinien już mieć nowy chwyt, palmrest i bakę pokrytą nakładką z laminatu.
Postrzelałem sobie z tą baką z alu. Rewelacja w pod względem możliwości regulacji względem oryginału. Samo alu przy policzku nawet za bardzo nie przeszkadza.
Środek ciężkości ARa przesunął się na końcówkę palmrestu, bliżej spustu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: Sro 11 Lip, 2012 21:41 ]
Dłuuuuggo to trwa ale mogę pochwalić się kolejnymi fotkami. AR w zasadzie powoli wraca do pierwotnego wyglądu ;-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: Sob 18 Maj, 2013 10:11 ]
Wprowadziłem kilka kolejnych poprawek. Najważniejszą z nich jest konwersja regulatora od walthera do systemu ARa. Z oryginalnym regulatorem miałem sporo problemów. Nie mogłem przeskoczyć V0 ~ 225m/s, a to troszkę za mało. Kupiłem więc rega od Hexera i jest już ok :-)
V0 ustawiłem na 238 m/s. Zakres regulacji mam spory ale raczej w górę. Spowodowane jest to brakiem regulacji sprężyny zbijaka. Z nowych detali, wymieniłem palmrest, nowy spust, kartusz alu maxi oraz przedłużka na osłonę lufy. Kartusz wystawał poza obrys płaszcza 35 mm. Wszystkie detale z alu wykonał dla mnie kolega do_mar z Krakowa.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Gunpower Shadow, AR20 FT, Infinity RWS Hi-Capa 5.1 TM
http://jacekgda.blogspot.com/
ODPOWIEDZ