Obrazek

ciężki wybór hatsana

Awatar użytkownika
aldechyd
Posty: 23
Rejestracja: 01 sty 2012, 15:13
Lokalizacja: świętokrzyskie

ciężki wybór hatsana

Post autor: aldechyd »

Witam, jestem tu nowy chociaż forum już długo śledzę :-) i mam kilka pytań:
Chce sobie zakupić hatsana, bardzo mnie ciągnie do 125 bo podoba mi się moc, waga, wielkość polimer(każdy powie że drewno jest ładniejsze itp., ale mi się czarny polimer podoba:-) wygląda nowocześnie ) ale poczytałem dużo na tym forum i bardziej się skłaniam do zakupu H95 Qt SAS do cekausa :-) co wy byście doradzili?
czy po tuningu od cekausa jest większa moc( w końcu zmieniają sprężynę itp)?
czy z lunetą nie będzie w H95 takich problemów jak w H125 ( też bym go wysłał do cekausa:-))
czy jest jakaś inna alternatywa żeby mieć coś w polimerze a dobre jak H95?
jeśli mi się coś jeszcze przypomni to będę pytał narazię czekam na wypowiedzi expertów:-)
rifleman

Post autor: rifleman »

IMHO, hatsan 125 ma sens tylko jako FAC (22-25J). W limicie, jak dla mnie ma koszmarnie długi cykl strzału.
95 w 15-16J będzie bardzo przyjemnie chodzić. Po tuningu nie ma większej mocy, ale większa kultura pracy systemu, stabilniejsza Vo, co daje lepszą celność - to tak w skrócie.
Ale co ja pisze, przecież to już tysiące razy było mówione. :maruda:

BTW to świętokrzyskie to gdzie dokładnie?
Awatar użytkownika
beben1982
Posty: 267
Rejestracja: 31 lip 2011, 15:23
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: beben1982 »

Witaj.
Wszystkie hatsany od 55 do 99 są takie same znaczy się maja takie same mechanizmy różnią się tylko osadą. Czyli jakego nie wybierzesz to będzie to samo tylko z inną osadą. A jeśli chodzi o tuning to moc się może nie zmienić to zależy od ustawiena napięcia spręrzyny po wymianie w cekausie wymieniają części na lepsze jakościowo bardziej wytrzymałe.
Hatsan 85tg + Full Alchemizacja + Leapers 3-9x32 AO MD
E-TAWERNA Radomsko
Awatar użytkownika
aldechyd
Posty: 23
Rejestracja: 01 sty 2012, 15:13
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: aldechyd »

dokładnie to Opatów:-) a wiatrówka potrzebna mi na działkę niedaleko opatowa wiem że 125 to FAC ale mi to nie przeszkadza bo od mojej działki do pierwszego zabudowania kupa drogi wiec nikt mi przeszkadzał nie będzie:-) pewnie się zaraz obrońcy prawa odezwą i będzie ciekawie
rifleman

Post autor: rifleman »

Będzie ciekawie, bo jest to w Polsce zabronione.
FAC'a używasz tylko na strzelnicy.
Jeśli publicznie deklarujesz chęć łamania prawa, to pomyliłeś fora.
Awatar użytkownika
aldechyd
Posty: 23
Rejestracja: 01 sty 2012, 15:13
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: aldechyd »

skoro wszystkie od 50 do 99 to to samo ale w innym opakowaniu to dlaczego każdy doradza kup H95 QT SAS ? i czy kupie 95 w drewnie czy 80 lub 90 w polimerze to będzie tak samo strzelał?
rifleman

Post autor: rifleman »

Tak samo.
Kwestia gustu drewno czy plastik.
Awatar użytkownika
aldechyd
Posty: 23
Rejestracja: 01 sty 2012, 15:13
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: aldechyd »

nie mam zamiaru deklarować łamania prawa tylko pytam bo wiatrówki jeszcze nie kupiłem tylko zbieram informacje od expertów więc dzięki za zwrócenie uwagi będę wiedział na przyszłość kiegy się ugryźć w język a z rejestracją nie miałbym problemu bo stać mnie na to. Swoją drogą ciekaw jestem ile osób z tego forum na wiatrówki FAC nie zarejestrowane :hm:

[ Dodano: Nie 01 Sty, 2012 21:05 ]
a duża jest różnica w celności itp przy 4,5 mm i 5,5 mm np przy hatsanie 90 bo chyba ten mi się najbardziej podoba :hm:
Awatar użytkownika
PanTimor
Posty: 81
Rejestracja: 08 maja 2010, 22:32
Lokalizacja: Krzewa

lupka nie gryzie

Post autor: PanTimor »

aldechyd pisze:a duża jest różnica w celności itp przy 4,5 mm i 5,5 mm np przy hatsanie 90 bo chyba ten mi się najbardziej podoba
http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=1170
fsfdffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff :peace:
Na ten czas rozbrojony :poddajesie:
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

aldechyd,
Czego się pultasz ???

Na Twoje pytania było już z tysiąc odpowiedzi. Nie chce Ci się czytać to Twoja sprawa, ale nie krytykuj rad innych :cisza:

H95 jest najbardziej dopracowaną sprężyną tureckiego producenta. H99 mi się bardziej podoba, ale ma jakiś feler z osiowością lufy, więc Cekaus już tego nie sprowadza.

Kaliber 5,5 jest fajny. ale większy opad ogranicza dystans. Jak strzelałem do 50m metrów było ok pod warunkiem,. że znałem odległość. Rozwalanie puszek jest lepsze z tego śrutu.

Kupno FAC jest nieporozumieniem, chyba, że świadomie zamierzasz łamać prawo !
Można z tego strzelać tylko na strzelnicy, a tu lepszy fan daje "czarnoprochowiec" o energii zbliżonej do 2000 J.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
rifleman

Post autor: rifleman »

Jaro, daj spokój.
Niech wysili się trochę i poszuka. Nie dalej jak tydzień temu był temat o 95-ce i kalibrze.
Nie można mieć wszystkiego na tacy, bo się nie chce paru stron przejrzeć.
aldechyd, bierz się za lekturę, a nie czekaj, na ekspertów bo im kiedyś nerwy puszczą. :lol:
slipek
Posty: 673
Rejestracja: 01 cze 2010, 20:39

Post autor: slipek »

rifleman pisze:Nie dalej jak tydzień temu był temat o 95-ce i kalibrze.
aldechyd pisze:chociaż forum już długo śledzę
:hm: może czepialski jestem ale bez przesady! NO!
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

aldechyd pisze:skoro wszystkie od 50 do 99 to to samo ale w innym opakowaniu to dlaczego każdy doradza kup H95 QT SAS ? i czy kupie 95 w drewnie czy 80 lub 90 w polimerze to będzie tak samo strzelał?
podobnie. Z 95 strzela sie najprzyjemniej, bo jest najciezsza, co przeklada sie na najlepsza kulture strzalu. Wedlug mnie, z doswiadczenia "grzebawczego", H95 jest lepiej wykonany (dokladniej) niz nizsze modele. :)
Awatar użytkownika
ryszard84
Posty: 313
Rejestracja: 20 gru 2011, 10:39
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: ryszard84 »

Hej a gdzie admin Tomek i jego zbeszt zbeszt :p Tydzień temu pisaliście mi wszystko to samo o 95 :) I dostałem zbeszta :p

http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=9351

P.S.
Ja sie zdecydowałem. Czekam tylko aż będzie w cekausie :)
4.5 + lunetka
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Kolego aldechyd, jako że koledzy Rifleman, Beben i Jaro odpowiedzieli Ci na pytania ja już się nie będę wypowiadał. Ale wypowiem się na inny temat.
aldechyd pisze:pewnie się zaraz obrońcy prawa odezwą i będzie ciekawie
Będzie ciekawie, bo jest to w Polsce zabronione.
FAC'a używasz tylko na strzelnicy.
Jeśli publicznie deklarujesz chęć łamania prawa, to pomyliłeś fora.
aldechyd pisze:Swoją drogą ciekaw jestem ile osób z tego forum na wiatrówki FAC nie zarejestrowane :hm:
Jak pewnie zauważyłeś zwracamy się do Siebie z kulturą.
Więc Ciebie o to również proszę.
Przeczytaj regulamin ponownie i zacznij się do niego stosować.
Jak również zacznij stosować znaki interpunkcyjne oraz duże litery.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
ODPOWIEDZ