Obrazek

DIANA-350 MAGNUM

Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Fakt, faktem tworzywo ma dużą wytrzymałość, ale szczerze mówiąc, sprzęt jakim jest karabin i za takie pieniądze według moich "misie" nie powinien mieć w ogóle plastiku. ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

panowie zaufajmy renomowanemu producentowi, jeśli zastosował tworzywo widocznie jest to trwałe rozwiązanie, ściągając spust wycelowanego karabinka chyba nikt nie będzie myślał że to tworzywo tylko czy cel zostanie trafiony czy też nie ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Nie jest to jakaś wada,poprostu mam wstręt do takich dodatków.
Z jednej strony piękne drewno i solidny metal oraz klasyczne linie do tego ponoć zawarta w nim 100letnia tradycja firmy a z drugiej strony kawałek czegoś jak z innej bajki,taki dodatek z innej epoki kojażący się z supermasową produkcją tanich zabawek.
Miałem już Dianę i mogę powiedzieć że to sa super sprzęty.Zatem jedynym problemem z plastikowymi elementami w tych pukawkach jest problem estetyczny jak dla mnie i tyle.
Ale gdybym chciał kupić silną wiatrówkę FAC to bez wachania wybrałbym własnie tą Dianę ;)
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

indian pisze:Ale gdybym chciał kupić silną wiatrówkę FAC to bez wachania wybrałbym własnie tą Dianę ;)
Jeśli chodzi o FAC i sprężynkę, to Theoben SLR98 moim zdaniem wart jest grzechu. :)
http://www.straightshooters.com/theoben/slr98.html
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

No ten Theoś sakramencko pikny jest i taki...podobny do mojej kochanej hawusi :D
Tylko cena tylko jakoś mnie żuciła o glebe jak tanie wino menela :lol:

Tak se licząc to Diana Magnum+Dampa+jakieś skromne szkiełko powiedzmy o stałej ogniskowej to wychodzi gdzieś w granicach 2,5 tysiola czyli nie tak źle jak za taki zestaw do demolki,myslę :)
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Jeśli o mnie chodzi, to jak już bawić się w FACa to z grubej rury ;) :D
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Tia,np taki patryjota 6,35 full power to dopiero by było cuś :bobas: jeżeli o sprężynki chosi :)
Old Indian Never Die
Akas
Posty: 183
Rejestracja: 08 maja 2006, 12:58
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Akas »

Indian , weź pod uwagę że 30J w k.4,5 to pomyłka. Nasz limit 17j jest dla tego kalibru idealny.
Chairgun przekłamuje przy prędkościach powyżej 250m/s.
Nie chcę tu robić wykładu ,ale przy prędkościach powyżej 300m/s k. 4,5 może już cuda wywijać w locie. Takie prędkości dobrze jeszcze znosi k 5,5.
Zaś dla okolic 50j to już najlepsza może być ciężka barracuda lub przejście na k.6,3.
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Akas pisze: Nie chcę tu robić wykładu ,ale przy prędkościach powyżej 300m/s k. 4,5 może już cuda wywijać w locie. Takie prędkości dobrze jeszcze znosi k 5,5.
Takie ENERGIE nie predkosci, kazdy srut bedzie kiepsko latał przy predkosciach okolodzwiekowych, przy 300m/s moga sie juz dziac códa, gdzes na iwebie byl opis ze srut wystrzeliwany z predkoscia 340m/s na 10m dawal przesuniecie punktu trafienia dochodzace do 2m w losową strone, a energia srutu spadala dwukrotnie po przebyciu zaledwie 20m :zdziwko:

Zreszta wracajac do tematu, jesli chcesz demolke to tylko 5,5 ;) Przy tym kalibrze kazda wiatrówka osiaga wieksza sprawnosc, wiec "mocy" jeszcze przybedzie, a przy 30J predkosc dla 1gramowego srutu bedzie równa 245m/s ,a wiec trajektoria bedzie bardzo zblizona do kal. 4,5mm podciagnietego na styk z limitem.

Ja bym brał 5,5mm i to bez gadania:D no chyba ze chcesz sie naprewde pobawic to tak jak pisze Marek 6,35 choc wciaz jest małopopularny, to wrazenia ze strzelania musza byc niepowtazalne ;)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

drozdzu pisze:wrazenia ze strzelania musza byc niepowtazalne
Strzelałem z FX2000 FAC 40J 5,5mm. Nic specjalnego...
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

No Marku dla Ciebie bylo to nic specjalnego, bo lubisz ostrzelac raczej tarcze niz cos co ma sie rozwalic, dla kogos kto lubi rozwalke i wlasnie dla niej kupuje wiatrówke te 40J bedzie czyms ;)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Powiem tak; tarcze nie specjalnie. Wolę zwierzaki FT i spinnery. I bez różnicy dla mnie czy śrut uderzy w spinner z energią 30J czy 10. Jak się kręci to o to chodziło :)
Też mnie kiedyś kręciło, co przebije wiatrówka i ile warstw. Postrzelałem, zobaczyłem i już nie jest to co na początku. Teraz bardziej wolę trafić w coś malutkiego, niż rozwalić wielką cegłę ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Teraz bardziej wolę trafić w coś malutkiego, niż rozwalić wielką cegłę
I ja też już tak mam,jestem bardziej zadowolony jak trafię np. niedopałka z 40m niż z tego że rozwaliłem jakąś żecz z kilku metrów.Jednak czasami mnie ponośi i wtedy"mocy przybywaj" :D ale narazie nie planuję żadnego FAC,chociaż całkiem niewykluczone że kiedyś będe zainteresowany takim cackiem :bobas: i bardzo prawdopodobne jest że będzie to kal5,5.Dianka magnum ma bardzo dobre parametry na FAC 5,5mm,prędkość wg. producenta w okolicach 260m/s powinno dawać stabilny tor lotu i odpowiednią energię aby całkiem sprawnie postrzelać z tej pukawki i nie tylko w celu dewastacjii wszelkich przedmiotów ale i całkiem celnie na większe odległośći.
Tak myslę :)
Old Indian Never Die
ben_sage
Posty: 69
Rejestracja: 18 kwie 2010, 21:29

Post autor: ben_sage »

Akas pisze:Indian , weź pod uwagę że 30J w k.4,5 to pomyłka. Nasz limit 17j jest dla tego kalibru idealny.
Chairgun przekłamuje przy prędkościach powyżej 250m/s.
Nie chcę tu robić wykładu ,ale przy prędkościach powyżej 300m/s k. 4,5 może już cuda wywijać w locie. Takie prędkości dobrze jeszcze znosi k 5,5.
Zaś dla okolic 50j to już najlepsza może być ciężka barracuda lub przejście na k.6,3.
Cuda moze w locie wywijac i 16J jak strzelec dupa lub przerobiona chinka.
Strzelalem z patriota w kal 4,5 i 6,35 w 4,5 osiaga ponad 330m/s FTT skupienie jak dobrze pamietam miescilo sie w polu 3x3 cm i koledzy mieli wielkie galy jak podchodzilismy pokazać tarcze tym co mieli hw i txy.
Prosze nie pisać nieprecyzyjnych informacji lub napisać jakiego karabinka tyczy sie te 30J gdyż niesprawdza sie to w kazdym karabinku i jest to wprowadzanie w bląd.
Czy pomylka czy też nie proponuje postrzelac z patriota 4,5 i wtedy zdac relacje.
Czytajac o diance 350 wpadlem na tego posta i zauwazylem kilka bajek i tekstow w typu : widzialem,slyszalem,moze - uwielbiam to....
Pewne rzeczy naprawde kuja w oko....

Nie uważam sie za speca ale kilka sprzetow mialem w ręku i pisze to co wiem i widzialem.
off
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

ben_sage pisze:Strzelalem z patriota w kal 4,5 i 6,35 w 4,5 osiaga ponad 330m/s FTT skupienie jak dobrze pamietam miescilo sie w polu 3x3 cm i koledzy mieli wielkie galy jak podchodzilismy pokazać tarcze tym co mieli hw i txy.
Prosze nie pisać nieprecyzyjnych informacji lub napisać jakiego karabinka tyczy sie te 30J gdyż niesprawdza sie to w kazdym karabinku i jest to wprowadzanie w bląd.
330m/s to niemal prędkość dźwięku, robione były testy chyba na iweb.pl śrutu 4,5 przy tej prędkości które nie wykazały nic innego jak to ze śrut wylecieć z lufy to wyleci lecz nie wiadomo za bardzo gdzie trafi, przy tym teoretyzując nie bardzo wytrzymuje tarcie w przewodzie lufy bo wiadomo że jest ołowiany, a więc chcąc być precyzyjnym w swoim przekazie opisz na czym polega fenomen Webleya i z jakiej odległości wystukane było te 3/3cm ze tak wprawiły w zakłopotanie użytkowników innych karabinków.
AA TX200 HC
ODPOWIEDZ