Obrazek

Podklejanie TASCO 3-9x40

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
Hani
Posty: 16
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:54
Lokalizacja: Przybradz/Hannover

Post autor: Hani »

Chyba kolego nie znasz właściwości kleju do szyb. 5-6 lat siedzę w tej branży, więc Ci powiem, regulacji nie będzie, a jeśli nawet to znikoma.
Taki silikon się nie "sprasowywuje" jest elastyczny, ale w bardzo wąskiej granicy.
Nie wiesz kolego nic o mnie wiec mnie nie osadzaj. To że jestem nowy na forum nie oznacza ze nie mam zielonego pojęcia. Pozdrawiam

Klej do szyb samochodowych jak już coś to po zastygnięciu jest jak guma i powiedział bym że dosyć twarda a więc powinna spełnić rolę amortyzatora (odbojnika)
Hatsan 90 kal. 4.5 Quattro Trigger by Alchemik + Leapers 3-9X32 AO
rifleman

Post autor: rifleman »

Zauważ, ze regulacja wieżami działa na tą rurkę. Po jej zalaniu gumą nie będzie możliwości regulacji.
Budowa lunety się kłania. Pomysł idiotyczny jak dla mnie.
BTW - klej do szyb to nie guma. Pojęcie masz, ale blade. A klej do szyb to chyba na zdjęciu widziałeś. :PP

Koniec bredni i offtopa! :cisza:
Awatar użytkownika
Hani
Posty: 16
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:54
Lokalizacja: Przybradz/Hannover

Post autor: Hani »

Jeśli rozważanie opcji poprawy czegoś jest dla Ciebie brednią i offtopem to powodzenia :king:
Hatsan 90 kal. 4.5 Quattro Trigger by Alchemik + Leapers 3-9X32 AO
rifleman

Post autor: rifleman »

Nie lubię się powtarzać, ale TRACISZ REGULACJĘ LUNETY.
Jeśłi to dla Ciebie poprawa działanie to Ja gratuluję logicznego myślenia.
Awatar użytkownika
Hani
Posty: 16
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:54
Lokalizacja: Przybradz/Hannover

Post autor: Hani »

Regulacji potrzeba bardzo nie wiele może z 2mm a tyle to na pewno będzie można ścisnąć ten klej lub silikon poza tym to daj się wypowiedzieć innym a nie neguj za każdym razem mojej wypowiedzi.
Hatsan 90 kal. 4.5 Quattro Trigger by Alchemik + Leapers 3-9X32 AO
rifleman

Post autor: rifleman »

Robiłeś kiedyś coś takiego z lunetą?
Chyba nie, a ja tak, więc skończ pouczać.
Nie da się tego tak zrobić jak ty proponujesz i tyle. :cisza:
Każdy kolejny post nie na temat wywalę. :!:
Awatar użytkownika
zulusj23
Posty: 81
Rejestracja: 17 cze 2017, 20:56
Lokalizacja: Niedrzwica Duża

Re: Podklejanie TASCO 3-9x40

Post autor: zulusj23 »

Witam,

orientuje się ktoś może, czy Kandara 3-9x40 też da się rozebrać? Wczoraj coś dziwnego stało się celnością przeklinanej na forum za telepanie flinty. Kilka pierwszych strzałów było naprawdę dobrych. Aż byłem w szoku, że tak umiem ;) A potem zaczął się jakiś dramat i było tylko gorzej. Wszytko uciekło w lewo i w górę z bardzo dużym rozrzutem. Niepotrzebnie krytykowałem Młodego, że się nie przykłada, ja strzelałem tak samo. Już wcześniej zdarzało się tak, że po kilku 10 i 9-kach nagle ni z gruchy ni z pietruchy padała 1-ka. Czyżby po 600 śrutach padła i nie doczekała przyjazdu gratów od Alchemika?
DAYSTATE MK3 + Kandar
janusz22551

Re: Podklejanie TASCO 3-9x40

Post autor: janusz22551 »

Na jakim karabinku? Jeśli na pudełkowym Hatsanie, to nie miała prawa wytrzymać :?
Awatar użytkownika
zulusj23
Posty: 81
Rejestracja: 17 cze 2017, 20:56
Lokalizacja: Niedrzwica Duża

Re: Podklejanie TASCO 3-9x40

Post autor: zulusj23 »

Tak, na pudełkowym. No nic, w takim razie trzeba będzie zajrzeć do środka. Z wyglądu luneta podobna do tego Tasco więc pewnie się da. Zobaczymy.
DAYSTATE MK3 + Kandar
janusz22551

Re: Podklejanie TASCO 3-9x40

Post autor: janusz22551 »

Jeśli założysz graty od Alchemika i prawidłowo przesmarujesz, pomyśl o którymś modelu PP. Powinny wytrzymać więcej a do tego mają dwa lata bezproblemowej gwarancji.
Awatar użytkownika
zulusj23
Posty: 81
Rejestracja: 17 cze 2017, 20:56
Lokalizacja: Niedrzwica Duża

Re: Podklejanie TASCO 3-9x40

Post autor: zulusj23 »

Dziękuję za sugestię. I tak trzeba będzie zrobić. Zły jestem, bo znalazłem to forum po tym, jak pozwoliłem Młodemu znaleźć sobie wiatrówkę w ramach założonego budżetu. Przepadło.
DAYSTATE MK3 + Kandar
janusz22551

Re: Podklejanie TASCO 3-9x40

Post autor: janusz22551 »

Jaka wiatrówka i jaki model?
zulusj23 pisze: 21 cze 2017, 12:04 Zły jestem, bo znalazłem to forum po tym, jak pozwoliłem Młodemu znaleźć sobie wiatrówkę w ramach założonego budżetu. Przepadło.
Się nie przejmuj, ja byłem lepszy. Najpierw trafiłem na forum, dostałem parę rad a mimo to syn namówił mnie na najgorszy z możliwych modeli :) Jeśli zabawa Was wciągnie, to przyjdzie czas na lepszy sprzęt.
Awatar użytkownika
zulusj23
Posty: 81
Rejestracja: 17 cze 2017, 20:56
Lokalizacja: Niedrzwica Duża

Re: Podklejanie TASCO 3-9x40

Post autor: zulusj23 »

Striker AR sprężyna. Na usprawiedliwienie dodam mocno ograniczony budżet i zdecydowanie amatorskie zastosowania. Niech Młody powącha przynajmniej diesla z lufy bo do wojska nie pójdzie nawet gdyby mocno chciał. I zobaczy, że to nie taka prosta jak w CS, czy Team Fortres , czy w on tam gra na kompie.
DAYSTATE MK3 + Kandar
kormoran
Posty: 50
Rejestracja: 21 sty 2018, 11:48

Re: Podklejanie TASCO 3-9x40

Post autor: kormoran »

Hej ma może ktoś Krzyżak do tej Lunety bo mi padł?
Awatar użytkownika
Bosanowa
Moreratorzy globalni
Moreratorzy globalni
Posty: 372
Rejestracja: 15 kwie 2017, 8:50
Lokalizacja: Toruń

Re: Podklejanie TASCO 3-9x40

Post autor: Bosanowa »

A próbowałeś podnieść go pęsetą?
___________________________________
ODPOWIEDZ